Pasaulyje

Pagrindinis Pasaulyje

Karo metu Dievo balsas skamba garsiau

Karo metu Dievo balsas skamba garsiau Ukrainos Caritas-Spes vadovo tėvo Viačeslavo pavardė jau buvo pažįstama iš tarptautinės žiniasklaidos pranešimų, mat kunigas Grynevyč, palotinų ordino vienuolis, šiai Romos katalikų Carito atšakai vadovauja nuo 2019 m. Tikėjausi išvysti solidaus amžiaus vadovą – juk tenka vadovauti ne tik milžiniškam daugiau kaip 600 bendradarbių tinklui, bet ir vykdyti didžiulės apimties humanitarinius projektus. Mano pašnekovas pasirodė esąs jaunas mąslių akių kunigas, kurio žvilgsnį tegalima įvardyti dviem žodžiais – karo žvilgsnis. Tad ir pokalbis sukosi ne apie humanitarinės pagalbos projektų statistiką, o kasdienę, nesibaigiančią karo tikrovę – tą, kuri toliau reikalaus kartais nežmoniškos vilties ir tikėjimo Apvaizda...

Žinioje Senelių dienai Popiežius kviečia parodyti švelnumą mūsų šeimų vyresniesiems

Žinioje Senelių dienai Popiežius kviečia parodyti švelnumą mūsų šeimų vyresniesiems Tai galioja visada ir visiems: likdami arti vyresnio amžiaus žmonių, pripažindami jų nepakeičiamą vaidmenį šeimoje, visuomenėje ir Bažnyčioje, mes patys gausime daug dovanų, daug malonių, daug palaiminimų! Taip Žinioje Pasaulinei senelių ir pagyvenusių žmonių dienai, kurią minėsime liepos 28-ąją, rašo Popiežius Pranciškus. Šią ketvirtąją seneliams skirtą Pasaulinę dieną Šventasis Tėvas kviečia nepamiršti parodyti švelnumo seneliams ir pagyvenusiems mūsų šeimų nariams, aplankant tuos, kurie nusivylę ir nebetiki kitokios ateities galimybe. Dalijamės popiežiaus Pranciškaus Žinios, kurios šiųmetinė tema – „Nepalik manęs senatvėje“ (plg. Ps 71, 9), tekstu.

Caritas – už vieningą ir socialiai atsakingą Europą

Caritas – už vieningą ir socialiai atsakingą EuropąEuropos dienos proga Caritas Europa pabrėžia socialinių paslaugų teikėjų svarbą užtikrinant orų gyvenimą visiems. Šiandien konfliktų ir didėjančio skurdo keliamas grėsmes Europoje ypač skaudžiai jaučia tie, kurie gyvena nesaugioje padėtyje. Todėl dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą ginti žmogaus teises, socialinį teisingumą ir taiką.

Europa turi kovoti su moterų skurdu

Europa turi kovoti su moterų skurduCaritas Europa parengė pozicijos dokumentą apie moterų skurdą Europoje. Dokumente pateikiamos rekomendacijos, raginančios ES politikos formuotojus geriau spręsti problemas, su kuriomis susiduria skurdą patiriančios moterys. Moterys nuolat susiduria su didesniais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais ir didesniu skurdu nei visų amžiaus grupių vyrai.

Europos Parlamentas balsavo dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto: Caritas Europa reiškia susirūpinimą

Europos Parlamentas balsavo dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto: Caritas Europa reiškia susirūpinimą Šį mėnesį vyko Europos Parlamento balsavimas dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto. Šis balsavimas žymi ilgų derybų dėl prieblobsčio taisyklių Europoje pabaigą. Caritas Europa reiškia susirūpinimą dėl to, kad šis paktas gali daryti neigiamą poveikį tūkstančiams žmonių. Naujos taisyklės riboja prieigą prie reikalingos apsaugos tiems, kuriems jos reikia labiausiai.

Nepaisant visos karo tamsos ir siaubo, išlikime šviesa

Nepaisant visos karo tamsos ir siaubo, išlikime šviesa Karas – tai totalus blogis, kuris griauna viską aplinkui: santykius tarp žmonių ir patį vertingiausią dalyką – patį žmogų, – sako Caritas-Spes Ukraine vadovas kun. Viačeslavas Grynevychus, vaizdo įraše apžveldamas situaciją karo niokojamoje šalyje.

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį Marijonų kongregacijos vyresnysis tėvas Joe Roesch MIC parengė tinklalaidžių ciklą apie marijonų atnaujintoją, buvusį Vilniaus vyskupą palaimintąjį Jurgį Matulaitį MIC. Pristatydamas tinklalaides jos autorius paragino mestis už stebuklą, kad pal. Jurgis Matulaitis būtų paskelbtas šventuoju artėjant jo mirties šimtmečio jubiliejui 2027 m., rašo „Vatican News“.

Negera žmogui būti vienam, – Popiežiaus Žinia Ligonio dienai

Negera žmogui būti vienam, – Popiežiaus Žinia Ligonio dienai„Negera žmogui būti vienam“. Šias Pradžios knygos žodžiais Popiežius Pranciškus pradeda Žinią, skirtą XXXII Pasaulinei ligonio dienai. Pasak Šventojo Tėvo, esame sukurti būti kartu, o ne vieni. Kaip tik todėl, kad šis bendrystės planas taip giliai įrašytas žmogaus širdyje, mus gąsdina apleistumo ir vienatvės patirtis, ji yra skausminga ir atrodo net nežmoniška. Ta patirtis dar labiau išryškėja išgyvenant trapumą, netikrumą ir nesaugumą, kurie dažnai atsiranda prasidėjus kokiai nors sunkiai ligai.

Vargstantieji – sinodinės Bažnyčios centre

Vargstantieji – sinodinės Bažnyčios centre Vargšai – svarbieji Bažnyčios veikėjai. Ši įžvalga kaip viena esminių akcentuota Vyskupų sinodo XVI eilinės generalinės asamblėjos pirmosios sesijos apibendrinime, kurio nuoroda ir mintimis kviečiame dalintis ne tik Carito bendruomenėse, bet ir su besidarbuojančiais kitose Bažnyčios veiklos srityse, tarnautojais, padedančiais žmonėms sunkumuose.

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“   Pasaulinė Vargstančiųjų diena, kurią lapkričio 19-ąją minėsime jau 7 kartą, vis labiau įsitvirtina Bažnyčios gyvenime, padėdama mums suvokti Evangelijos esmę. Tačiau, kaip šiai progai skirtoje Žinioje sako Popiežius Pranciškus, kasdienių pastangų priimti vargšus nepakanka. Per mūsų miestus teka skurdo upė, kuri liejasi vis plačiau; ir atrodo, kad tas srautas mus užtvindys.

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisės

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisėsSaugumo sumetimais visa Jeruzalės Carito veikla buvo sustabdyta po savaitgalį paaštrėjusio smurto ir neramumų, per kuriuos, kaip pranešama, žuvo mažiausiai 1 700 žmonių. Jeruzalėje uždarytos visos švietimo įstaigos ir laisvalaikio centrai, taip pat uždaryti Vakarų kranto kontrolės punktai. Carito Internationalis generalinio sekretoriaus Alistairo Duttono teigimu, konfederacija užtikrina paramą Jeruzalės Caritui. Meldžiamasi už taiką ir raginama abi puses laikytis tarptautinės humanitarinės teisės.

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos Po spalio 8 dieną prasidėjusių brutalių išpuolių, kai per didelio masto netikėtą teroristinės grupuotės „Hamas“ ataką prieš Izraelį žuvo šimtai izraeliečių, o Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pažadėjo atkeršyti ir surengė atsakomųjų smūgių seriją į Gazos Ruožą ir Libaną, Jeruzalės Patriarchai ir bažnyčių vadovai vieningai pakvietė visus smurto akivaizdoje siekti taikos ir teisingumo. 

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimas

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimasVakar popiežius Pranciškus išleido naująjį apaštališkąjį paraginimą Laudate Deum. Laiške išreiškiamas nuoširdus susirūpinimas dėl klimato kaitos, ypač jos poveikio pažeidžiamiausiems žmonėms, kurie dažnai turi palikti savo namus, kad išvengtų kylančios temperatūros ir aplinkos taršos padarinių, įskaitant ligas, sausras, potvynius, smarkias liūtis, maisto ir geriamojo vandens trūkumą, pakrančių eroziją.

Apie pragarą ir prisikėlimą Irpinėje: vietinių pasakojimai su nuoširdžia padėka Lietuvai

Apie pragarą ir prisikėlimą Irpinėje: vietinių pasakojimai su nuoširdžia padėka LietuvaiNatalija – dviejų pradinukų mama iš Moščiunų kaimo Tarp Irpinės ir Bučios, kuriame Carito Lietuvoje atstovai lankėsi kartu su kolegomis iš Caritas-Spes Ukraine. Plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje pametinukų mama, kaip dauguma šio kaimo žmonių, tikėjosi ramiai „pralaukti neramumus užkampyje“, tačiau atsidūrė vieno įnirtingiausių Kyjivo gynybos mūšių epicentre.

Lvive sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlis

Lvive sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlisRugsėjo 18 d. naktį Lvive, po Rusijos išpuolio, sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlis. Caritas darbuotojai nenukentėjo, tačiau gaisras visiškai sunaikino apie 300 tonų humanitarinės pagalbos prekių, tarp kurių buvo maisto, higienos reikmenų, generatorių ir drabužių.

Popiežiaus Žinia Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai – kvietimas statyti tiltus, o ne sienas

Popiežiaus Žinia Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai – kvietimas statyti tiltus, o ne sienas „Aš buvau išalkęs, ir jūs mane pavalgydinote, buvau ištroškęs, ir mane pagirdėte, buvau keleivis, ir mane priglaudėte, buvau nuogas – mane aprengėte, ligonis – mane aplankėte, kalinys – atėjote pas mane“ (Mt 25, 35–36). Šie žodžiai skamba kaip nuolatinis priminimas atpažinti migrantą ne tik kaip pagalbos reikalingą brolį ar seserį, bet ir kaip patį Kristų, beldžiantį į mūsų duris.

Severodoneckas - metai okupacijoje

Severodoneckas - metai okupacijojeNuo 2014 m. Luhanskui likus okupuotoje teritorijoje, srities centru tapo Severodonecko miestas. Dar prieš plataus masto Rusijos invaziją šiam regionui nuolat reikėdavo paramos. Vietovės būdavo reguliariai apšaudomos, gyventojų buitis sudėtinga.

EN: Severodonetsk - a year under occupation

EN: Severodonetsk - a year under occupationSince 2014, when Luhansk remained under occupation, the city of Severodonetsk became the centre of the oblast. Even before the large-scale Russian invasion, the region was in constant need of support. The areas were regularly shelled and the population's life was difficult.

Dnipras - bėgti nuo karo

Dnipras - bėgti nuo karoAnatolijui Tymofijovičiui – 76, o jo žmonai – 77 metai. 2022-ųjų kovą jiems teko bėgti iš Mariupolio ir ieškoti, kur glaustis Dnipre. Šis miestas vyrui nesvetimas. Šiame regione Anatolijus gimė ir mokėsi. Tačiau baigęs mokslus pradėjo dirbti Mariupolyje, sukūrė šeimą ir gyveno pastaruosius keturiadešimt metų, bet karas viską apvertė aukštyn kojomis.    

EN: Dnipro - fleeing war

EN: Dnipro - fleeing warAnatoly Tymofiyevich is 76 and his wife is 77. In March 2022, they had to flee Mariupol and seek shelter in Dnipro. This city is no stranger to a man. Anatoly was born and educated in this region. However, after graduating, he started working in Mariupol, started a family, and lived there for the past forty years, but the war turned everything upside down.

Popiežius Žinia Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos proga

Popiežius Žinia Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos proga„Jis maloningas iš kartos į kartą“ (Lk 1, 50) – tai trečiosios Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos tema, kurią artėjant liepos 23-ajai pristatė Popiežius Pranciškus, kviesdamas visus – vyskupijas, parapijas, draugijas, bendruomenes – švęsti šią dieną, labiausiai reiškiant didžiulį džiaugsmą dėl atnaujinto jaunų ir senų žmonių susitikimo.

Kyjivas - netekti namų

Kyjivas - netekti namųPolinai 80 metų. O pastaruosius dešimt mėnesių ji gyvena prieglaudoje, Lvivo priemiestyje. „Ar dar kada pamatysiu savo namus? Ar jie manęs laukia?" Sunkios, nostalgiškos mintys sukasi senolės galvoje. Polina nežino, ar jos namai išliko, ar bus kur grįžti. Tačiau kiekvieną kartą bandydama užmigti ji galvoja apie grįžimą ten, bent jau sapnuose.

EN: Kyiv - losing your home

EN: Kyiv - losing your home Polina is 80 years old. For the last ten months, she has been living in a shelter in a suburb of Lviv. "Will I ever see my home again? Are they waiting for me?" Heavy, nostalgic thoughts run through the old woman's mind. Polina doesn't know if her home has survived, or if there will be a place to return to. But every time she tries to fall asleep, she thinks about going back there, at least in her dreams.

Volyn - vaikai ir karas

Volyn - vaikai ir karasVaikai ir karas – didžiausia prieštara, tačiau, deja, jau daugiau nei metus – skaudi realybė nesiliaujant bombardavimams, smurtui, prievartai ir visa ko naikinimui Ukrainoje.

EN: Volyn - children and war

EN: Volyn - children and warChildren and war is the greatest contradiction, but unfortunately, for more than a year now, it has been the painful reality of the relentless bombing, violence, abuse and destruction of everything in Ukraine.

Ukrainos Carito vadovė įspėja apie dar vieną didelį iššūkį žmonėms po Kachovkos užtvankos griūties

Ukrainos Carito vadovė įspėja apie dar vieną didelį iššūkį žmonėms po Kachovkos užtvankos griūtiesKachovkos užtvanką pažeidęs galingas sprogimas, birželio 6 dieną sunaikinęs Kakhovkos vandens rezervuarą ir paleidęs potvynių vandenis pasroviui, semia kaimus, miestelius ir miestus palei Dniepro upę. Humanitarinė krizė. Taip situaciją įvardijo Ukrainos Carito vadovė Tetiana Stawnychy,  tą pačią dieną tarptautinei Carito bendruomenei atsiųstame pranešime apie dar vieną didžiulį iššūkį karo niokojamai Ukrainai.

Mykolajivas - vanduo irgi gali būti pagalba

Mykolajivas - vanduo irgi gali būti pagalbaMykolajivas - tai Ukrainos miestas esantis už mažiau nei 100 km nuo rusų okupuoto Chersono. Tai miestas, kur raketų apšaudymas yra įprastas reiškinys. To pasekoje vienas iš pagrindinių iššūkių - smarkiai pažeista vandentiekio sistema.

EN: Mykolayiv - water can be a help too

EN: Mykolayiv - water can be a help tooMykolayiv is a Ukrainian town less than 100 km from Russian-occupied Kherson. It is a town where rocket fire is a common occurrence. As a result, one of the main challenges is the severely damaged water supply system.

Odesa - kasdienybė karo akivaizdoje

Odesa - kasdienybė karo akivaizdojeJau metai ir trečias mėnuo, kai Ukrainos žmonės išgyvena karą - dalis jų pasitraukė iš savo šalies ieškodami prieglobsčio, kiti liko gyventi karo kasdienybėje. Lietuvos Caritas, geros valios žmonių dėka, teikia pagalbą pabėgėliams mūsų šalyje ir civiliams likusiems Ukrainoje.

EN: Odesa - daily life in the face of war

EN: Odesa - daily life in the face of warOne year and three months into the war, the people of Ukraine are living through it - some have fled their country in search of refuge, others have been left behind to live in the daily routine of war. Thanks to the goodwill of the people of Lithuania, Caritas is providing assistance to refugees in our country and to the civilians who remain in Ukraine

Naujasis Caritas Internationalis generalinis sekretorius: tai mano namai, šeima ir pašaukimas

Naujasis Caritas Internationalis generalinis sekretorius: tai mano namai, šeima ir pašaukimas Gegužės 15 dienos vakare 400 Caritas Internationalis generalinės asamblėjos dalyvių, atstovaujančių per 160 nacionalinių Carito organizacijų, išsirinko naująjį generalinį sekretorių – Alistairą Duttoną, kuris iki šiol vadovavo Škotijos Caritui ir buvo vienas iš Europos Carito regiono atsakingųjų. Išrinkta ir vicepirmininkė – Australijos Carito vadovė Kirsty Robertson.

Tokijo arkivyskupas išrinktas Caritas Internationalis vadovu

Tokijo arkivyskupas išrinktas Caritas Internationalis vadovu Caritas Internationalis prezidentu ketverių metų kadencijai išrinktas Tokijo arkivyskupas Tarcisius Isao Kikuchi SVD. Taip gegužės 13 d. Romoje vykusioje federacijos, vienijančios 165 nacionalines „Caritas“ organizacijas, generalinėje asamblėjoje nusprendė balsavimo teisę turintys delegatai.

Caritas Internationalis – apie humanitarinę situaciją Ukrainoje ir Caritą per karą

Caritas Internationalis – apie humanitarinę situaciją Ukrainoje ir Caritą per karąSvarbiausia, kad Caritas nepaliautų teikti žmogiškumo ir orumo vargstantiems, ir mes norime tęsti šį darbą. Norime teikti vilties, šilumos ir žmogiškumo jausmą kenčiantiems Ukrainoje“, – Caritas Internationalis spaudos konferencijoje apie Caritas darbą ir humanitarinę situaciją Ukrainoje sakė Caritas Internationalis nepaprastojo komisaro padėjėja Maria Amparo Alonso Escobar.

Į vergiją parduota vaikystė ir žinia prekybos žmonėmis aukoms

Į vergiją parduota vaikystė ir žinia prekybos žmonėmis aukoms Šv. Bakhitos mirties dieną – vasario 8-ąją – visame pasaulyje maldoje prisimenami milijonai nukentėjusiųjų ir kenčiančių nuo prekybos žmonėmis: išnaudojamų prostitucijai, darbui vergiškomis sąlygomis, vaikų pornografijai, organų donorystei, surogatinei motinystei ir kitokiai žmogaus orumą trypiančiai vergijai.  

Popiežius Pranciškus Žinia XXXI Pasaulinės ligonio dienos proga

Popiežius Pranciškus Žinia XXXI Pasaulinės ligonio dienos proga„Liga yra mūsų žmogiškosios patirties dalis. Tačiau ji gali tapti nežmoniška, jei išgyvenama izoliacijoje ir apleistume, jei jos nelydi rūpestis ir užuojauta“, – Pasaulinei ligonio dienai, kurią minėsime vasario 11-ąją, skirtoje Žinioje sakė Popiežius Pranciškus.