Naujienos

Pagrindinis Naujienos

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akciją

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akcijąMinint Ukrainos nepriklausomybės dieną „Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos akciją, skirtą paremti Ukrainos žmonėms. Šį kartą akcijos tikslas – surinkti reikalingas lėšas, už kurias būtų perkami konkretūs daiktai ir priemonės žmonėms, jau šešis mėnesius kenčiantiems nuo karo Ukrainoje.  

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje Daugiau nei ketverius metus „Lidl Lietuva“ vykdomas socialinis projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ nemažina tempo. Jo metu pirkėjai ir prekybos tinklas kartu paaukojo jau daugiau kaip 335 tūkst. eurų. Antrojo šių metų ketvirčio paramos rezultatai dosnumu pralenkia ankstesnius projekto laikotarpius: vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje artimiausiu metu pasieks per 32 tūkst. siekianti finansinė parama.

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.  

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikams

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikamsĮ Lietuvą atvedė Dievas ir meilė, o dabar čia belgą Bartą Pauwelsą, Vilniaus prancūzų licėjaus mokytoją, Carito darbuotoją ir savanorį, laiko darbas ir  šeima – žmona Ernesta, su savo ir globojamais vaikais. Tėvo dienos proga su B. Pauwelsu kalbamės apie tėvystę, jos sampratą mūsų visuomenėje, lietuvių požiūrį į globojamus vaikus ir koks galėtų būti sėkmingos tėvystės receptas.

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę!

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę! Praėjus jau daugiau nei 3 mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios, pagalba Ukrainos žmonėms Lietuvoje, kurių šiandien mūsų šalyje registruota 54 843  tūkst., vis dar labai reikalinga.

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus Nuo „Lidl Lietuva“ taromatų projekto vykdymo pradžios vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms – Lietuvos „Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir „Gelbėkit vaikus“ – suaukota daugiau nei 303 tūkst. eurų. Šių metų pavasario pradžioje vaikų dienos centrus pradėjus lankyti ir vaikams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą patrigubino.

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems  Gegužės 26-ąją Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir vyskupas emeritas Jonas Kauneckas kartu su dekanatų kunigais aukojo Šv. Mišias už karitiečius. Po Šv. Mišių padėkomis ir plojimais buvo padėkota ir užtarnauto poilsio išlydėta ilgametė Panevėžio Carito direktoriaus pavaduotoja Gražina Kecevičienė, Caritui atidavusi beveik ketvirtį amžiaus.

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų!

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų! Tikime, kad nepavargote dalintis gerumu ir padėti tiems, kuriems iki šiol labai reikia mūsų pagalbos. Šiuo metu Lietuvos Caritas ieško savanorių, kurie vasaros metu mums talkintų teikiant pagalbą ukrainiečiams, ir padedant varguose esantiems mūsų žmonėms.

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaiga

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaigaGegužę minima Motinos diena, viena iš tradicinių metinių švenčių, kurias mini Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namų gyventojos. Šiemet kartu su Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomene dalyvaus šv. Mišiose už Motinos ir vaiko namuose gyvenančias mamas ir jų vaikus, darbuotojus ir savanorius.

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas Balandžio 26 d. iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimą gavo Lietuvos Caritas, įvertintas už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus Grąžinant tarą „Lidl“ parduotuvių taromatuose, depozitą galima paaukoti vaikų dienos centrams, kuriuose laiką leidžia vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Prasidėjus karui Ukrainoje, šiuos vaikų dienos centrus papildė ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai. „Lidl Lietuva“, atsižvelgdama į situaciją, nusprendė patrigubinti visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą. Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje prižiūrinčias organizacijas – Lietuvos Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybą, „Gelbėkit vaikus“ – artimiausiu metu pasieks per 30 tūkst. eurų siekianti finansinė parama.

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomis

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomisBalandžio 11–13 dienomis, pirmadienį–trečiadienį, Lietuvos Caritas, kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais, vėl skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Jos tikslas – surinkti ne tik reikalingų daiktų, bet ir maisto produktų, kurių stokoja karą kiekvieną dieną Ukrainoje išgyvenantys žmonės. Šį kartą daiktai ir maisto produktai bus renkami Lvivo bei Mostyskos Carito prašymais. 

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas Severodoneckui

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas SeverodoneckuiKiekvieną dieną keliamės ir gulamės su mintimi, kaip galėtume padėti mūsų broliams ir seserims, patiriantiems karo siaubus Ukrainoje. Protu sunku suvokti, ką išgyvena karo aukos. Karo aukos – tai dalyvaujantys mūšiuose, karo aukos – besigūžiančios slėptuvėse, karo aukos – gaminančios maistą kovojantiems, karo aukos – palikusios savo namus ir artimuosius. Vienodai skaudu dėl visų. 

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimą

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimąPirmadienį, balandžio 4 dieną, Lietuvos Caritas gen. sekretorė Deimantė Bukeikaitė priėmė aukšto rango karininkus iš NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje. Lietuvoje dislokuoti Vokietijos kariuomenės daliniai be kita ko užsiima ir bendradarbiavimu tarp kareivių ir civilinių organizacijų.

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos Caritui

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos CarituiDrauge su Jumis prisidėjome prie ne vieno paramos ar pagalbos prašymo atliepimo (vaistų, namų apyvokos, įvairių maisto produktų bei kitų prekių įsigijimo), rūpinomės vienišais ir sergančiais, padėjome gausioms šeimoms susimokėti sąskaitas už komunalinius mokesčius, padėjome mūsų globojamiems žmonėms, darbuotojams ir savanoriams apsirūpinti reikalingomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, organizavome pagalbą kiekvieną dieną visoje Lietuvoje.

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą Kovo 17–20 dienomis „Lietuvos Caritas“ kartu su Lietuvos garbės konsulu Luhansko apskrityje Robertu Gabulu bei su septynių vyskupijų Caritas centrais organizavo humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Daiktų rinkimas buvo inicijuotas atsiliepiant į gautą Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovo Oleksandr Striuk pagalbos prašymą.

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybės

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybėsMūsų humanitarinės pagalbos krovinys, kuriam daiktus ir priemones aukojo Lietuvos žmones, į Rytų Ukrainos Severodonecko miestą, išvažiavimo pažymėtas solidarumo, palaikymo ir broliškos meilės ženklu – stilizuota širdimi Ukrainos vėliavos fone.  

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąją

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąjąKovo 17–18 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Renkami daiktai ir priemonės bus skirti Severodonecko miesto gyventojams. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai. Daiktai bus renkami Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai.      

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų Prasidėjus karui Ukrainoje sekmadienį, vasario 27 d., Lietuvos vyskupai visus drauge kvietė burtis maldai už taiką savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose: „Melskime, kad liautųsi pražūtingas kraujo liejimasis Ukrainoje ir Ukrainos žmonės vėl galėtų netrukdomi gyventi taikoje“. Taip pat kartu su Lietuvos Caritu inicijavo aukų Ukrainai rinkimą.

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos Vytauto Didžiojo universitetas Užsienio kalbų institutas kviečia mokytis ukrainiečių kalbos pradmenų (A1.1 lygiu) visus tuos, kurie planuoja dirbti su ukrainiečiais vaikučiais arba tiesiog nori įgyti bent minimalių šios kalbos žinių!

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčia

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčiaEsant tokiai neramiai situacijai, norisi ir šiek tiek pasidžiaugti – gebėjimu dalintis, vienytis ir įsitraukti į artimo meilės darbus. Šiandien Kauno arkivyskupijos Carite pradėjome ruošti humanitarinius paketus nuo karo iš Ukrainos bėgančioms šeimoms, kad tai bent šiek tiek palengvintų jų būtį.

Caritas Europa: Sustabdykite tolesnes kančias Ukrainoje

Caritas Europa: Sustabdykite tolesnes kančias Ukrainoje Caritas Europa griežtai smerkia plataus masto karinę intervenciją Ukrainoje ir brutalią agresiją prieš jos žmones. Apgailestaujame dėl pastarųjų dienų nuoseklių išpuolių prieš civilių gyvybes ir civilinę infrastruktūrą. Tokie agresijos veiksmai kelia pavojų tarptautiniam stabilumui ir taikai ir menkina tarptautinę teisę.

Lietuvos bažnyčiose rinkliava Ukrainai

Lietuvos bažnyčiose rinkliava UkrainaiSekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose organizuojama rinkliava, kurios metu bus renkamos lėšos itin sunkioje padėtyje atsidūrusiai Ukrainai. Taip paliudysime savo brolišką solidarumą su karo veiksmų draskoma šalimi.   

Padėkime Ukrainos žmonėms!

Padėkime Ukrainos žmonėms! Vasario 24-osios rytą buvo atverstas naujas skausmingas istorijos puslapis – prieš Ukrainą pradėtas karas. Šiuo šaliai sunkiu metu Lietuvos Caritas yra kartu su savo kolegomis, Ukraina Caritas ir visais Ukrainos žmonėmis!

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti Šiaulių vyskupijos Caritas, atkreipdamas dėmesį į tai, kad daug žmonių Lietuvoje patiria emocinius ir fizinius sunkumus, tačiau nedrįsta kreiptis pagalbos, ėmėsi įgyvendinti projektą „Gyvenimo spalvos“. Jame gali dalyvauti 60 metų ir vyresni šiauliečiai, kurie nedirba arba jų darbinė veikla yra besibaigianti. 

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkos

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkosValstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 14-ąją, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo nevyriausybinių organizacijų atstovus, kurie nuo pat migracijos krizės pradžios teikė humanitarinę pagalbą migrantams ir taip palengvino pareigūnams tekusį krūvį.