Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštas

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštasLietuvos kalėjimų kapelionai 2-3 kartus per metus susitinka pasidalinti aktualijomis, plačiau ir išsamiau apžvelgti, kaip Bažnyčios paskirti kapelionai gali vykdyti sielovadines veiklas kalėjimuose. 2023 m. lapkričio pabaigoje susitikime Kaune gausiai dalyvavo kapelionai, savo tarnystes atliekantys Alytaus, Marijampolės, Pravieniškių, Vilniaus ir Kauno kalėjimuose.

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas!

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas! Į pirmąjį Lietuvos Carito jaunimo sąskrydį Kaune susirinkę savanoriai pasirašė Jaunojo Carito steigimo aktą. Lapkričio 24-ąją prasidėjusiame susitikime Carito jaunimas ne tik smagiai leido laiką, susipažino vieni su kitais bei jaunimo savanorystėmis skirtinguose Lietuvos regionuose, bet ir brėžė Jaunojo Carito ateities kryptis.  

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje Esate žmonės, kurie tikrai kovoja dėl laisvės – ne tik savo, bet ir kitų. Šiais žodžiais į konferencijos „Pagalba bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims“ dalyvius kreipėsi Lietuvos kalėjimų tarnybos  Pravieniškių 2-ojo kalėjimo kapelionas Rastislav Dluhy, laimindamas pastangas vienas kitam padėti tapti laisvesniais.  

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Caritas pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje.

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas išlydi į kelionę po Lietuvą. Tradicinė Carito žvakelių iniciatyva prasidės sekmadienį, lapkričio 19-ąją minimą Vargstančiųjų dieną ir truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.  

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą Nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos ir mokslininkai kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami neatidėlioti esminės mokesčių reformos, kuri būtina: viešosioms paslaugoms (nuo nacionalinio saugumo iki socialinių paslaugų) stiprinti; nacionaliniams ir tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti; skurdui ir socialiniai atskirčiai mažinti; socialiai teisingesnei mokesčių reformai įgyvendinti.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos! Vargstančiųjų dieną prasidėjusi tradicinė Carito žvakelių akcija "Gerumas mus vienija" truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnas

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnasNuolatinis Carito globojamų vaikų dienos centrų rėmėjas prekybos tinklas „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą „Sukurkime Kalėdų stebuklą vaikų dienos centrams!“, kurio metu surinkta parama bus skiriama mažiesiems. Projekto simboliu tampa pliušinis žaislas – meškėnas, už kurį gautos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms.

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančius

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančiusAr kompensacijas už šildymą turi gauti tie, kas turi pinigų? Tokia tema LRT Radijo ringe diskutavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, buvęs SADM ministras, Seimo narys Linas Kukuraitis, Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Ekspertine nuomone dalijosi Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docentė Jekaterina Navickė.

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupu

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupuNeįgalieji ir jų artimieji labai laukė tokios pagalbos ir ji pasiteisina su kaupu, - akivaizdu Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotojai Giedrei Volff. Marijampolėje vien per Caritą asmeninę pagalbą gauna 23 specialiųjų poreikių žmonės, kasdienėje buityje jiems padeda, į kultūriniu renginius, užimtumo veiklas, darbą lydi 12 asmeninių asistentų.

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurų

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurųEsame dėkingi nuolatiniams mūsų rėmėjams – „Lidl“ , o taip pat – aukojantiems tarą į taromatus ir taip prisidedantiems prie mažųjų ir dienos centrus lankančių paauglių ugdymo. Pasak Lietuvos Carito Vaikų dienos centrų koordinatorės Jūratės Blinstrubaitės, Carito globojamą 41 vaikų dienos centrą šiuo metu lanko 1033 vaikai. Geradarių dėka po pamokų jie gali saugiai ir prasmingai leisti laiką, pavalgyti, paruošti pamokas, ugdytis vaikų dienos centruose, kuriuos dažnas vadina antraisiais namais.

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“   Pasaulinė Vargstančiųjų diena, kurią lapkričio 19-ąją minėsime jau 7 kartą, vis labiau įsitvirtina Bažnyčios gyvenime, padėdama mums suvokti Evangelijos esmę. Tačiau, kaip šiai progai skirtoje Žinioje sako Popiežius Pranciškus, kasdienių pastangų priimti vargšus nepakanka. Per mūsų miestus teka skurdo upė, kuri liejasi vis plačiau; ir atrodo, kad tas srautas mus užtvindys.

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisės

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisėsSaugumo sumetimais visa Jeruzalės Carito veikla buvo sustabdyta po savaitgalį paaštrėjusio smurto ir neramumų, per kuriuos, kaip pranešama, žuvo mažiausiai 1 700 žmonių. Jeruzalėje uždarytos visos švietimo įstaigos ir laisvalaikio centrai, taip pat uždaryti Vakarų kranto kontrolės punktai. Carito Internationalis generalinio sekretoriaus Alistairo Duttono teigimu, konfederacija užtikrina paramą Jeruzalės Caritui. Meldžiamasi už taiką ir raginama abi puses laikytis tarptautinės humanitarinės teisės.

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos Po spalio 8 dieną prasidėjusių brutalių išpuolių, kai per didelio masto netikėtą teroristinės grupuotės „Hamas“ ataką prieš Izraelį žuvo šimtai izraeliečių, o Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pažadėjo atkeršyti ir surengė atsakomųjų smūgių seriją į Gazos Ruožą ir Libaną, Jeruzalės Patriarchai ir bažnyčių vadovai vieningai pakvietė visus smurto akivaizdoje siekti taikos ir teisingumo. 

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimas

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimasVakar popiežius Pranciškus išleido naująjį apaštališkąjį paraginimą Laudate Deum. Laiške išreiškiamas nuoširdus susirūpinimas dėl klimato kaitos, ypač jos poveikio pažeidžiamiausiems žmonėms, kurie dažnai turi palikti savo namus, kad išvengtų kylančios temperatūros ir aplinkos taršos padarinių, įskaitant ligas, sausras, potvynius, smarkias liūtis, maisto ir geriamojo vandens trūkumą, pakrančių eroziją.

Socialinio darbuotojo dieną sveikiname šioje srityje besidarbuojančius Carito žmones

Socialinio darbuotojo dieną sveikiname šioje srityje besidarbuojančius Carito žmonesMieli socialiniai darbuotojai – sveikinti jus profesinės šventės proga mums didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas. Jūs – Carito jėga ir gyvybė! Ačiū, kad savo širdies šiluma, žiniomis ir patirtimi dalijatės su vargstančiais. Teužtaria Jus šv. Vincentas Paulietis, dar XVI a. raginęs žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis ir įkvėpęs gerumo darbams daugybę žmonių.

Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis

Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis Rugsėjo mėnesį Tauragėje ir Klaipėdoje vyko konsultacijos Caritas savanorių komandoms tema: "Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis". Juos vedė psichologė Eglė Ramanauskaitė. Mokymus organizavo Telšių vyskupijos Caritas.        

Farizos tikslas – kalbėti lietuviškai ir slaugytojos licencija

Farizos tikslas – kalbėti lietuviškai ir slaugytojos licencija Ketverius metus Lietuvoje gyvenanti 44-erių Fariza iš Tadžikijos dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų operacinėse slaugytojo padėjėja. Dabar jos tikslas – išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą ir gauti licenciją dirbti pagal išsilavinimą. Su Fariza susipažinome Pasaulinę pabėgėlio ir migranto dieną Vilniaus arkivyskupijos Carito organizuotoje šventėje. Po Šv. Mišių Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje į Sarbievijaus kiemą viliojo egzotiškos spalvos, garsai ir kvapai.

Apie pragarą ir prisikėlimą Irpinėje: vietinių pasakojimai su nuoširdžia padėka Lietuvai

Apie pragarą ir prisikėlimą Irpinėje: vietinių pasakojimai su nuoširdžia padėka LietuvaiNatalija – dviejų pradinukų mama iš Moščiunų kaimo Tarp Irpinės ir Bučios, kuriame Carito Lietuvoje atstovai lankėsi kartu su kolegomis iš Caritas-Spes Ukraine. Plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje pametinukų mama, kaip dauguma šio kaimo žmonių, tikėjosi ramiai „pralaukti neramumus užkampyje“, tačiau atsidūrė vieno įnirtingiausių Kyjivo gynybos mūšių epicentre.

Lvive sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlis

Lvive sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlisRugsėjo 18 d. naktį Lvive, po Rusijos išpuolio, sudegė Caritas humanitarinės pagalbos sandėlis. Caritas darbuotojai nenukentėjo, tačiau gaisras visiškai sunaikino apie 300 tonų humanitarinės pagalbos prekių, tarp kurių buvo maisto, higienos reikmenų, generatorių ir drabužių.

Caritas – svajonių iš(si)pildymo vieta

Caritas – svajonių iš(si)pildymo vieta Tai buvo didžiulius iššūkis ir išbandymas mums, Carito žmonėms... Išgirdome ukrainiečių vaikučių mamų prašymus padėti rasti galimybę ir vietą jų vaikams, pasibaigus mokslo metams, saugiai praleisti vasaros laiką, kad jos, mamos, ramia širdimi galėtų tęsti savo darbinę veiklą. Išgirdome... ir argi galėjome neprisidėti prie šios problemos išsprendimo? Kauno arkivyskupijos Carito ir Lietuvos Carito sutelktų pastangų dėka dovanojome šiems vaikams saugią ir turiningą vasarą.

Popiežiaus Žinia Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai – kvietimas statyti tiltus, o ne sienas

Popiežiaus Žinia Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai – kvietimas statyti tiltus, o ne sienas „Aš buvau išalkęs, ir jūs mane pavalgydinote, buvau ištroškęs, ir mane pagirdėte, buvau keleivis, ir mane priglaudėte, buvau nuogas – mane aprengėte, ligonis – mane aplankėte, kalinys – atėjote pas mane“ (Mt 25, 35–36). Šie žodžiai skamba kaip nuolatinis priminimas atpažinti migrantą ne tik kaip pagalbos reikalingą brolį ar seserį, bet ir kaip patį Kristų, beldžiantį į mūsų duris.

Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas

Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas Kiek likę vilties Ukrainoje nesibaigiant kruvinam karui? Kaip šiandien gyvena Irpinės, Bučos, kitų Kyjivo priemiesčių žmonės, keturis kartus išgyvenę fronto linijoje? Kodėl būtent Caritas pasitelkiamas greitajai pagalbai išvadavus kaimus ir miestelius? Ko ten gyvybiškiausiai trūksta vietiniams? Okupantai palieka užminuotas teritorijas, bet ne tik. Ką dar?