Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Carito gavėnios kalendorius „Per dykumą - į laisvę” 2024

Carito gavėnios kalendorius  „Per dykumą - į laisvę” 2024Kai mūsų Dievas apsireiškia, jis skelbia laisvę. Taip Žinią šiųmetinei Gavėniai tema „Per dykumą Dievas veda mus į laisvę" pradeda Popiežius Pranciškus. Išėjimas iš vergijos į laisvę nėra abstrakti kelionė, tad Šventasis Tėvas linki, kad mūsų Gavėnia taip pat būtų konkreti.

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareiga

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareigaEsame sukurti būti kartu, o ne vieni, – Žinioje Ligonio dienai primena Popiežius Pranciškus, kviesdamas rūpintis tais, kurie kenčia ir yra vieniši, galbūt nušalinti ir atstumti. Dėkodami visiems, kurie su atidumu, kantrybe ir meile lanko ligonius jų namuose, sveikatos priežiūros ir globos įstaigose, dalijamės karitietės Onutės Volungevičienės mintimis.

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje Pirmas metų mėnuo Caritui Lietuvoje buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio ir mūsų pačių siūlytų temų. Ačiū karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį Marijonų kongregacijos vyresnysis tėvas Joe Roesch MIC parengė tinklalaidžių ciklą apie marijonų atnaujintoją, buvusį Vilniaus vyskupą palaimintąjį Jurgį Matulaitį MIC. Pristatydamas tinklalaides jos autorius paragino mestis už stebuklą, kad pal. Jurgis Matulaitis būtų paskelbtas šventuoju artėjant jo mirties šimtmečio jubiliejui 2027 m., rašo „Vatican News“.

Negera žmogui būti vienam, – Popiežiaus Žinia Ligonio dienai

Negera žmogui būti vienam, – Popiežiaus Žinia Ligonio dienai„Negera žmogui būti vienam“. Šias Pradžios knygos žodžiais Popiežius Pranciškus pradeda Žinią, skirtą XXXII Pasaulinei ligonio dienai. Pasak Šventojo Tėvo, esame sukurti būti kartu, o ne vieni. Kaip tik todėl, kad šis bendrystės planas taip giliai įrašytas žmogaus širdyje, mus gąsdina apleistumo ir vienatvės patirtis, ji yra skausminga ir atrodo net nežmoniška. Ta patirtis dar labiau išryškėja išgyvenant trapumą, netikrumą ir nesaugumą, kurie dažnai atsiranda prasidėjus kokiai nors sunkiai ligai.

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?„Pats žmogus yra žinia. Kuo toliau, tuo labiau įsitikiname: svarbiau ne tai, ką darau ar kalbu, o kas esu“, – taip laikyseną skleidžiant Carito žinią apibūdino arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Pasak Artumos redaktoriaus diakono Dariaus Chmieliausko, „Caritas sėdi ant auksinių kiaušinių – autentiškų mirties ir prisikėlimo istorijų, kurios paliestų kiekvieną“. Bet ar pasiekia? Kas padeda ir trukdo skleisti Carito žinią?“ Apie tai diskusijoje „Kad Dievo žodis neskęstų pasaulio jūroje: grimztu ar uždegu vilties švyturį?“ mintimis taip pat dalijosi Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Ieva Urbonaitė ir Kauno Carito vadovo pavaduotoja Milita Žičkutė-Lindžienė.

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienes

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienesCarito vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai su savanoriais bei dienos centrų vadovais praktiškai prisidėjo prie organizacijos padėkų geradariams – atidžiai su meile atrinkę sunokusių rudens gėrybių, pjaustė obuolius, moliūgus apelsinus ir kitus vaisius, kad pagal pačių receptus pagamintų nepamirštamo skonio uogienių.

Vargstantieji – sinodinės Bažnyčios centre

Vargstantieji – sinodinės Bažnyčios centre Vargšai – svarbieji Bažnyčios veikėjai. Ši įžvalga kaip viena esminių akcentuota Vyskupų sinodo XVI eilinės generalinės asamblėjos pirmosios sesijos apibendrinime, kurio nuoroda ir mintimis kviečiame dalintis ne tik Carito bendruomenėse, bet ir su besidarbuojančiais kitose Bažnyčios veiklos srityse, tarnautojais, padedančiais žmonėms sunkumuose.

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laiku

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laikuKotryna nuo vaikystės norėjo būti virėja, tačiau ši jos svajonė buvo pakibusi ant plauko ir išsipildė tik geradarių dėka. Kaip pasakojo abiturientė, ji pati nebūtų įstengusi susimokėti už profesinės mokyklos bendrabutį, o kasdien važinėti į mokyklą mieste – ir brangu, ir toli. Pinigai už vietą kambaryje tarsi nedideli, bet merginai iš nepasiturinčios šeimos ir keliasdešimt eurų per mėnesį – daug.

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštas

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštasLietuvos kalėjimų kapelionai 2-3 kartus per metus susitinka pasidalinti aktualijomis, plačiau ir išsamiau apžvelgti, kaip Bažnyčios paskirti kapelionai gali vykdyti sielovadines veiklas kalėjimuose. 2023 m. lapkričio pabaigoje susitikime Kaune gausiai dalyvavo kapelionai, savo tarnystes atliekantys Alytaus, Marijampolės, Pravieniškių, Vilniaus ir Kauno kalėjimuose.

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas!

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas! Į pirmąjį Lietuvos Carito jaunimo sąskrydį Kaune susirinkę savanoriai pasirašė Jaunojo Carito steigimo aktą. Lapkričio 24-ąją prasidėjusiame susitikime Carito jaunimas ne tik smagiai leido laiką, susipažino vieni su kitais bei jaunimo savanorystėmis skirtinguose Lietuvos regionuose, bet ir brėžė Jaunojo Carito ateities kryptis.  

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje Esate žmonės, kurie tikrai kovoja dėl laisvės – ne tik savo, bet ir kitų. Šiais žodžiais į konferencijos „Pagalba bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims“ dalyvius kreipėsi Lietuvos kalėjimų tarnybos  Pravieniškių 2-ojo kalėjimo kapelionas Rastislav Dluhy, laimindamas pastangas vienas kitam padėti tapti laisvesniais.  

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Caritas pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje.

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas išlydi į kelionę po Lietuvą. Tradicinė Carito žvakelių iniciatyva prasidės sekmadienį, lapkričio 19-ąją minimą Vargstančiųjų dieną ir truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.  

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą Nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos ir mokslininkai kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami neatidėlioti esminės mokesčių reformos, kuri būtina: viešosioms paslaugoms (nuo nacionalinio saugumo iki socialinių paslaugų) stiprinti; nacionaliniams ir tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti; skurdui ir socialiniai atskirčiai mažinti; socialiai teisingesnei mokesčių reformai įgyvendinti.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos! Vargstančiųjų dieną prasidėjusi tradicinė Carito žvakelių akcija "Gerumas mus vienija" truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnas

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnasNuolatinis Carito globojamų vaikų dienos centrų rėmėjas prekybos tinklas „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą „Sukurkime Kalėdų stebuklą vaikų dienos centrams!“, kurio metu surinkta parama bus skiriama mažiesiems. Projekto simboliu tampa pliušinis žaislas – meškėnas, už kurį gautos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms.

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančius

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančiusAr kompensacijas už šildymą turi gauti tie, kas turi pinigų? Tokia tema LRT Radijo ringe diskutavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, buvęs SADM ministras, Seimo narys Linas Kukuraitis, Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Ekspertine nuomone dalijosi Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docentė Jekaterina Navickė.

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupu

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupuNeįgalieji ir jų artimieji labai laukė tokios pagalbos ir ji pasiteisina su kaupu, - akivaizdu Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotojai Giedrei Volff. Marijampolėje vien per Caritą asmeninę pagalbą gauna 23 specialiųjų poreikių žmonės, kasdienėje buityje jiems padeda, į kultūriniu renginius, užimtumo veiklas, darbą lydi 12 asmeninių asistentų.

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurų

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurųEsame dėkingi nuolatiniams mūsų rėmėjams – „Lidl“ , o taip pat – aukojantiems tarą į taromatus ir taip prisidedantiems prie mažųjų ir dienos centrus lankančių paauglių ugdymo. Pasak Lietuvos Carito Vaikų dienos centrų koordinatorės Jūratės Blinstrubaitės, Carito globojamą 41 vaikų dienos centrą šiuo metu lanko 1033 vaikai. Geradarių dėka po pamokų jie gali saugiai ir prasmingai leisti laiką, pavalgyti, paruošti pamokas, ugdytis vaikų dienos centruose, kuriuos dažnas vadina antraisiais namais.

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“

Popiežius žinia Vargstančiųjų dienai „Nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo“   Pasaulinė Vargstančiųjų diena, kurią lapkričio 19-ąją minėsime jau 7 kartą, vis labiau įsitvirtina Bažnyčios gyvenime, padėdama mums suvokti Evangelijos esmę. Tačiau, kaip šiai progai skirtoje Žinioje sako Popiežius Pranciškus, kasdienių pastangų priimti vargšus nepakanka. Per mūsų miestus teka skurdo upė, kuri liejasi vis plačiau; ir atrodo, kad tas srautas mus užtvindys.

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisės

A.Duttonas: užtikriname paramą Jeruzalės Caritui, meldžiamės už taiką ir raginame abi puses laikytis humanitarinės teisėsSaugumo sumetimais visa Jeruzalės Carito veikla buvo sustabdyta po savaitgalį paaštrėjusio smurto ir neramumų, per kuriuos, kaip pranešama, žuvo mažiausiai 1 700 žmonių. Jeruzalėje uždarytos visos švietimo įstaigos ir laisvalaikio centrai, taip pat uždaryti Vakarų kranto kontrolės punktai. Carito Internationalis generalinio sekretoriaus Alistairo Duttono teigimu, konfederacija užtikrina paramą Jeruzalės Caritui. Meldžiamasi už taiką ir raginama abi puses laikytis tarptautinės humanitarinės teisės.

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos

Jeruzalės patriarchai ir bažnyčių vadovai ragina dvigubinti pastangas Šventojoje Žemėje siekiant taikos Po spalio 8 dieną prasidėjusių brutalių išpuolių, kai per didelio masto netikėtą teroristinės grupuotės „Hamas“ ataką prieš Izraelį žuvo šimtai izraeliečių, o Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pažadėjo atkeršyti ir surengė atsakomųjų smūgių seriją į Gazos Ruožą ir Libaną, Jeruzalės Patriarchai ir bažnyčių vadovai vieningai pakvietė visus smurto akivaizdoje siekti taikos ir teisingumo. 

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimas

Laudate Deum - popiežiaus Pranciškaus apaštališkasis paraginimasVakar popiežius Pranciškus išleido naująjį apaštališkąjį paraginimą Laudate Deum. Laiške išreiškiamas nuoširdus susirūpinimas dėl klimato kaitos, ypač jos poveikio pažeidžiamiausiems žmonėms, kurie dažnai turi palikti savo namus, kad išvengtų kylančios temperatūros ir aplinkos taršos padarinių, įskaitant ligas, sausras, potvynius, smarkias liūtis, maisto ir geriamojo vandens trūkumą, pakrančių eroziją.