Kviečiame susitelkti ir padėti mokiniams. Jie dar tik stato savo gyvenimo pamatus, todėl itin svarbu užtikrinti sklandų ir kokybišką jų mokymosi procesą.
Jautrių ir gailestingų širdžių velykinė „švaros akcija”
Šventų Angelų Sargų parapijos „Carito“ tarnystės vargšams pandemija nenutraukė. Tiesa, „Carito“ durys uždarytos, veikla teikiama kitomis formomis – saugesnėmis, nes vargstančiuosius karantino laikotarpiu dar labiau užgriuvo bėdos. Stokojantieji maisto jį išsineša vienkartiniuose induose ar paketuose, drabužiai jų prašantiems taip pat parenkami ir įteikiami per nuotolį. Į čia dirbančių savanorių gerumą sutelpa ne tik materialinė pagalba maistu, drabužiais, bet ir nepavargstantis jų gebėjimas mylėti žmones širdimi, neįvertinus jų nuopolių, silpnų vietų, neteisiant, neapkalbant. Priartėjus Šv. Velykoms, savanoriai, atsiklausę Alytaus nakvynės namų vadovybės, surengė „švaros akciją“ pirmame šių namų aukšte, tose patalpose, kur atmosfera sunkiai nusakoma.
Bendros savanorių pajėgos – Raudonojo Kryžiaus, Carito ir Maltiečių – padės savivaldybėms vakcinacijos procese
Didžiosios Lietuvos humanitarinės organizacijos – Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas ir Maltiečiai – apjungia jėgas, kad padėtų Lietuvos miestams vakcinacijos procese.
Pamiršti Lietuvos žmonės: per pandemiją išaugo atskirtis, labiausiai skurstantys nesulaukė tinkamos pagalbos
Skurdo lygis, pajamų nelygybė Lietuvoje yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje (ES). Nors ir anksčiau tam tikri rodikliai buvo kritiniai, koronaviruso pandemija situaciją dar labiau užaštrino. Tarkime, vienoje sostinės labdaros valgyklų nemokamo maisto prašo dvigubai daugiau žmonių nei anksčiau, skurstančiose šeimose – daugybė vaikų, kuriems skaitmeninis švietimas kartais yra apskritai neprieinamas.
Iš pandemijos krizės sausi neišbrisime: labiausiai nukentėjo silpniausi, mažiausias pajamas gaunantys žmonės
Skurdas, socialinė atskirtis išlieka skaudžiai Lietuvą plakančiomis problemomis. Kaip pastebi specialistai, pagalbos vargingiausiai besiverčiantiems gyventojams poreikis koronaviruso pandemijos metu išaugo kelis kartus. Kai kurie nevyriausybininkai nurodo, kad krizėms žmonės nepasiruošę, mat paprasčiausiai neturi santaupų, o valstybė socialinei apsaugai esą skiria gerokai mažiau nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis.
Popiežiaus Pranciškaus žinia 29-osios Pasaulinės ligonių dienos proga (2021 m.)
Dalinamės popiežiaus Pranciškaus žinia skirta Pasaulinei ligonių dienai: „Pasitikėjimo santykis kaip rūpinimosi ligoniais pagrindas"
Savanorystė - kelias į broliškos visuomenės kūrimą
Šiemet Pasaulinę ligonių dieną minime jau 29 kartą. Nors ši tema aktuali kiekvienais metais, tačiau šiemet į ją norisi atkreipti ypatingą dėmesį. Pandemijos patirtis keitė mūsų visų požiūrį tiek į ligonius, tiek į jais besirūpinančius sveikatos apsaugos institucijų darbuotojus. Šiame nelengvame laike įvyko ir svarbus, reikalingas pokytis. Vis dažniau dėmesys atkreipiamas į tuos, kurie neatlygintinai skiria savo laiko tam, kad pagelbėtų ligos užkluptiems žmonėms - savanorius. Popiežius Pranciškus šių metų Ligonių dienos žinioje sako, kad tokie žmonės atsiliepia į Jėzaus kvietimą „sustoti, išklausyti, užmegzti tiesioginį ir asmeninį santykį su kitu žmogumi, pajausti jam ar jai empatiją bei užuojautą, leistis paliečiamam kito kančios, kad įsipareigotume jam patarnauti“. Ką išgyvena tokiam artumui pasiryžę žmonės? Pasaulinės ligonių dienos proga dalinamės dviejų savanorių istorijomis, kurios ryžosi prisidėti prie pagalbos darbų.
(NE)ŽINAU kas yra prekyba žmonėmis: prevencinis renginys
Prekyba žmonėmis vyksta. Tai yra didžiausias šiuolaikinės modernios visuomenės skaudulys.
Mūsų vaikai, draugai, pažįstami ir nepažįstami žmonės, sesės, broliai, kaimynai gali būti įtraukti ir yra įtraukiami šiandien į modernios vergovės, kitaip tariant prekybos žmonėmis-išnaudojimo voratinklius.
Ką mes žinome apie šį reiškinį? Ko nežinome? Kaip galime prisidėti, kad nukentėjusių, išnaudotų, apgautų žmonių būtų mažiau? Ar mes turime prisidėti?
Kaip Bažnyčios bendruomenės gali įveikti susitelkimą į save ir egoizmą
Vokietijos spaudoje prieš kurį laiką pasirodė interviu su komunikacijos konsultantu Erik Flügge, kuris teigia, kad Bažnyčia pernelyg dažnai panaši į šeimą: glaudi, sustabarėjusi ir lengvai neįsileidžianti nė vieno pašaliečio. Kaip Bažnyčiai įveikti susitelkimą į save ir tokiu būdu prisidėti prie mažesnio savanaudiškumo visuomenėje? Tai savo naujoje knygoje ir nagrinėja Erik Flügge (Vokietija).
Palaikykite šeimas, kurios prarado namus per žemės drebėjimą Kroatijoje
„Caritas Internationalis“ pradėjo kampaniją, kuria siekiama padėti Kroatijos „Caritas“ užtikrinant saugias ir orias gyvenimo sąlygas žmonėms, kurie po žemės drebėjimo liko be namų.
„Lidl“ dovanoja vitaminus vaikams: perduota daugiau nei 10 tūkst. litrų 100% apelsinų sulčių
Sudėtingoje situacijoje karantino metu atsidūrusiose šeimose gyvenantys vaikai sulaukė „Lidl“ dovanų. Prekybos centras „Lidl“ vaikų dienos centrus valdančioms ir šiuo metu namuose likusiais vaikais ir jų šeimomis besirūpinančioms organizacijoms „Caritas“, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir „Gelbėkit vaikus“ perdavė daugiau nei 10 tūkst. litrų 100 proc. apelsinų sulčių.
Kol vieni stumdosi parduotuvėse, kiti stovi eilėje prie maisto – pandemija atskleidė neregėtą skurdo mastą
Per antrąją koronaviruso pandemijos bangą specialistai išskiria didėjantį skurdo mastą ir atkreipia dėmesį, kad visų pirma žmonėms reikia pagalbos maistu – maisto poreikis vargstančiųjų valgyklose padidėjo 3–4 kartus, o šeimai su keliais vaikais maistui lieka keliolika eurų ar vos keli eurai savaitei. Padėti trukdo ir egzistuojanti stigma, neva nepasiturintieji – patys kalti.
N.Kurapkaitienė: „Gana vertinti nevyriausybines organizacijas kaip grėsmes ir konkurentes, laikas pradėti remtis jų kompetencija“
Neringa Kurapkaitienė, Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto lektorė, knygos „Darbo su savanoriais pagrindai“ autorė bei savanorystės konsultantė, šiuo metu dirbanti ties moksliniais tyrimais, susijusiais su jaunų žmonių mokymusi savanoriaujant.
Lietuvos „Caritas“ vadovė: vaikų dienos centrai stengiasi palaikyti emocinę ir psichologinę vaikų sveikatą karantino metu
Jau ketvirtus metus besitęsiančio „Lidl“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ metu, taromatais besinaudojantys prekybos tinklo klientai gali vaikams paaukoti depozito sumą, kurią „Lidl“ padvigubina. Šie pinigai yra išdalijami trims vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms, o viena iš jų – Lietuvos „Caritas“. Organizacijos generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės teigimu, vaikus šiemet užklupusi neįprasta situacija jau yra išsekinusi tiek fiziškai, tiek emociškai, o parama, norint užtikrinti sklandų vaikų dienos centrų darbą ir jų plėtrą – būtina.
Gerumui nėra ribų: pandemija neįveikė vyresnių žmonių savanorystės
Dėl amžiaus rizikos grupėje atsidūrę Caritas savanoriai nenuleido rankų – karantino situacijoje rado būdų padėti dar vyresniems, sunkiau besiverčiantiems, vienišiems, ligotiems žmonėms.
Savanoriai tiesia pagalbos ranką socialinės globos įstaigoms
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia suvienyti jėgas ir kartu įveikti pandemijos iššūkius – pagelbėti koronaviruso židiniais tapusioms socialinės globos įstaigoms, pasirūpinti vienišais senoliais, žmonėmis su negalia. Tapti savanoriu paprasta – tereikia užpildyti registracijos anketą.
Koronaviruso grimasos – Lietuvos senjorai susirūpino savo palikimu
Penktus metus iš eilės Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas suteikė galimybę gauti nemokamą teisinę pagalbą sunkumus patiriantiems žmonėms. Nemokama teisine pagalba (pro bono) pirmąją gruodžio mėnesio savaitę pasinaudojo itin didelis žmonių skaičius. Didelę dalį jų sudarė senjorai, kuriuos labiausiai domino, kaip tinkamai sutvarkyti palikimo klausimus.
Šiandien švenčiame 3-jų metų bendradarbiavimo su „Lidl“ gimtadienį!
Šiandien „Lidl“ socialiniam projektui, skirtam užtikrinti saugią aplinką vaikams, sukanka treji metai! Per trejus metus „Lidl“ kartu su aukotojais skyrė Caritas, Gelbėkit vaikus ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrams daugiau kaip 175 tūkst. eurų. Vaikų dienos centrams skirtos lėšos trejus metus padėjo užtikrinti vaikams saugią aplinką centre: kokybišką maitinimą, naudingus užsiėmimus, reikalingų psichologinių paslaugų finansavimą ir kitą reikalingą pagalbą.
Visi esame viena šeima: uždek Caritas žvakelę
Esant sudėtingai situacijai šalyje bei stebint išaugusius pagalbos reikalingų žmonių skaičius, Caritas organizacija ryžosi šiemet įgyvendinti savo kasmetinę adventinę žvakelių akciją (iniciatyvą) „Gerumas mus vienija“. Tikimasi, kad prie šios iniciatyvos jungsis ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir po visą pasaulį pasklidę tautiečiai. Šiais metais Caritas kviečia katalikiškos bendruomenės narius bei visus geros valios žmones paaukoti ir uždegti žvakelę ne tik savo namuose, bet ir virtualiame žvakelių žemėlapyje, kuris neturi sienų, apribojimų ir griežtų reikalavimų dėl atstumų išlaikymo. Šiųmetinę iniciatyvą paryškina ne tik atsinaujinusi žvakelė, virtualus jų žemėlapis, bet ir pagrindinė žinia – Visi esame viena šeima.
Advento akcija „Gerumas mus vienija“
Caritas ir šiemet, nepaisant sudėtingos situacijos, organizuoja kasmetinę, adventinę žvakelių akciją/iniciatyvą „Gerumas mus vienija“.
Advento kalendorius „Jei neturėčiau meilės, aš būčiau niekas”
Advento kalendorius besiremdamas popiežiaus Pranciškaus enciklika „Amoris Laetitia” kviečia mus mokytis mylėti! Kiekvieną dieną sekdami Šv. Pauliaus Himno meilei (1 Kor 13, 4-7) žodžiais galėsime atlikti paprastas užduotis, kurios mus mokys mylėti savo artimą.
Pokyčiai vaikų dienos centruose: kokybiškesnės paslaugos ir tvaresnis finansavimas
Nuo 2021 metų vienodai kokybiškos paslaugos vaikų dienos centruose – nesvarbu, ar vaikas gyvena mažame kaimelyje, ar didmiestyje. Ateinančiais metais iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojami dienos centrai turės būti akredituoti. Ši nauja tvarka ne tik užtikrins kokybiškesnes paslaugas vaikams – patys dienos centrai gaus tvaresnį ir stabilesnį finansavimą.
Už vaiko teisių garantiją, kad būtų panaikintas skurdas
„Caritas Europa“ kartu su kitais aljanso „Investuok į vaikus“ nariais prisidėjo prie viešų Europos Komisijos konsultacijų dėl vaiko garantijų plano.
Lietuvos advokatų ir Caritas dovana – nemokamos teisinės konsultacijos sunkumus patiriantiems
Šiemet Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Caritas socialinė iniciatyva padėti sunkumus patiriantiems žmonėms bei artėjančių švenčių proga padovanoti jiems nemokamą teisinę pagalbą (pro bono) mini gražią sukaktį. Jau penktus metus advokatai ir advokatų padėjėjai jungiasi prie šios iniciatyvos ir teiks nemokamas teisines konsultacijas visą pirmąją gruodžio mėnesio savaitę.
Greičiau už virusą plinta nauja skurdo forma: Caritas atsakas pasitinkant Vargstančiųjų dieną
Sekmadienį, lapkričio 15 d., visame pasaulyje Katalikų bažnyčia minės Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus inicijavo popiežius Pranciškus. Šventojo Tėvo Žinia „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32), kurią popiežius paskelbė artėjant šiųmetinei Vargstančiųjų dienai, kiekvieną asmeniškai kviečia susimąstyti, peržvelgti savo veikimą, pastangas ir galimybes padėti vargstantiems.
Keliaukime kartu iki Pasaulinės Vargstančiųjų dienos „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32)
Šios savaitės pabaigoje, lapkričio 15 d., minėsime 4-tą Pasaulinę Vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus iniciavo Popiežius Pranciškus.
„Vargšui ištiesk ranką“ – 2020 m. Popiežiaus žinios leitmotyvas.
Kiekvienais metais Popiežius parašo Žinią ir pakviečia mus susimąstyti, peržvelgti savo veikimą ir pastangas vargstančiųjų atžvilgiu, akcentuoja mūsų silpnybes, apsileidimus, nurodo kryptį, kurios link turime keliauti.
Šios savaitės pabaigoje, lapkričio 15 d., minėsime 4-tą Pasaulinę Vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus iniciavo Popiežius Pranciškus.
„Vargšui ištiesk ranką“ – 2020 m. Popiežiaus žinios leitmotyvas.
Kiekvienais metais Popiežius parašo Žinią ir pakviečia mus susimąstyti, peržvelgti savo veikimą ir pastangas vargstančiųjų atžvilgiu, akcentuoja mūsų silpnybes, apsileidimus, nurodo kryptį, kurios link turime keliauti.
Popiežiaus Pranciškaus Žinia IV Pasaulinės vargstančiųjų dienos proga
Lapkričio 15 d. visame pasaulyje minima 4-oji Pasaulinė vargstančiųjų diena, kurią įsteigė popiežius Pranciškus. Šios dienos paminėjimui Popiežiaus žinios leitmotyvas – „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32).
Benamystės atspindžiai: kodėl žmogus palūžta ir kur naktį sugrįžta miegoti 4 000 žmonių
Šalia autobusų soties, Šv.Stepono gatvėje įsikūrę Vilniaus arkivyskupijos (VA) „Carito“ Laikinieji namai neprimena vaizduotėje piešiamo vaizdo, kai išgirstame frazę „nakvynės namai“. Vietos, kur žmogus retkarčiais užeina sudėti bluosto, bet kitą rytą pasuka savais keliais ir nebūtinai sugrįžta. Šie namai labiau primena sanatoriją, kur vyksta gijimo procesas, tik kiek kitaip – gyvenimas čia reabilituojamas tuo momentu, kai žmogus netenka namų.
Benamystės dienos išvakarėse atveriami atsinaujinę Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinieji namai
Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinieji namai – erdvė žmonėms, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos, – 22-uosius gyvavimo metus pasitinka atnaujintose patalpose.
Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena
Šiandien, spalio 1 dieną, visame pasaulyje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną 1990 m. gruodžio 14 d. paskelbė Jungtinių Tautų organizacija.
Susitikimas su Donatu daugeliui jaunuolių tampa lemtingas: išmoko to, ko nemokė tėvai
Pas socialinį darbuotoją Donatą Nagumanovą klientai ateina su puokštėmis. Tik ne gėlių, o bėdų. Ties pilnametystės slenksčiu atsidūrę jaunuoliai atsineša toli gražu ne spalvotos vaikystės atsiminimus: dažnai jų gyvenimai paženklinti išdavystėmis, smurtu, nepriežiūra, vienišumu, o galvoje ir širdyje siaučia sunkiai išnarpliojamas emocijų kamuolys.
Kada internetas tampa pavojingu?
Rugsėjo 16 dieną dalyvavome Kauno miesto savivaldybės rengiamuose
mokymuose „Kada internetas tampa pavojingu? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą".
Apie įvykius Baltarusijoje dalinasi Baltarusijos Caritas
Po praėjusių prezidento rinkimų Baltarusijoje prasidėjo neramumai. Mus, Caritas organizaciją, tai privertė sunerimti ir dėl šioje šalyje veikiančių Caritas kolegų ir pagalbos reikalingų žmonių – bendraujame ir bendradarbiaujame jau ne vienerius metus. Baltarusijos Caritas artimas mums, kadangi savo veiklą atkūrė panašiu metu – žlungant Sovietų Sąjungai (1990 m.). Per šiuos metus išvystytos svarbiausios veiklos kryptys: tai pagalba finansinius sunkumus patiriančių šeimų vaikams, pagalba žmonėms patiriantiems sveikatos problemas po Černobilio atominės elektrinės sprogimo. Taip pat šios šalies Caritas organizuoja labdaros valgyklų veiklą, pagalbą namuose vyresnio amžiaus žmonėms, vykdo nutiestųjų integracijos programas. Prasidėjus neramumams, bandėme su kolegomis susisiekti, tačiau to padaryti mums nepavyko – nežinojome ar organizacija vis dar tęsia savo veiklas. Praėjusią savaitę sulaukėme žinių iš kolegų, kviečiame su jomis susipažinti.
Minime Tarptautinę labdaros dieną
Rugsėjo 5-ąją minima Tarptautinė labdaros diena. Jungtinių Tautų Organizacijos kalendoriuje minima diena svarbi suvokiant ją ne tik kaip materialinių gėrybių paskirstymą, bet ir kaip gerus darbus padarytus vardan kitų. Data Labdaros dienai pasirinkta neatsitiktinai, tai yra palaimintosios Motinos Teresės mirties diena. Šią dieną valstybės, tarptautinės ir regioninės organizacijos, pilietinė visuomenė, nevyriausybinės organizacijos ir pavieniai žmonės kviečiami drąsinti labdarą, per visuomenės ugdymo ir sąmoningumo iniciatyvas.
Iš ministro rankų - padėka Caritas organizacijai
Šiandien džiaugiamės padėka iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos! Mūsų žmonių, darbuotojų ir savanorių, indėlis kovoje su covid-19 virusu buvo įvertintas – antradienį šią padėką iš Socialinės apsaugos ir darbo ministro atsiėmė Caritas Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas.
Sprogimas Beirute: Caritas atsakas
Tokio masto sprogimas yra didžiulė krizė, betkada ji įvyktų, tačiau ji įvyko koronaviruso pandemijos ir didėjančio maisto neužtikrintumo Libane įkarštyje.
„Žmogus man buvo priešas, iš kurio norėjau pasipelnyti. Dabar, kiek galiu, padedu.“
Visuomenėje iškyla jautrių, skausmą keliančių ir nepatogių klausimų bei problemų. Viena jų – iš kalėjimo grįžusių žmonių adaptacija ir mėginimas integruotis į įprastą visuomenės gyvenimą. Tai nėra lengva, mat kalėjęs, o vėliau į laisvę išėjęs žmogus neretai susiduria su nepalankiai jo atžvilgiu nusiteikusia aplinka. Asmuo į laisvę išeina tarsi su „antspaudu“, todėl, dar būdamas įkalinimo įstaigoje bei išėjęs iš jos, jaučiasi atstumtas, svetimas ir nesuprastas.
Vasaros metu Caritas bendradarbiai gilina žinias savanorystės bei komunikacijos srityse
Šių metų birželio–liepos mėnesiais Lietuvos Caritas bendradarbiai gilino žinias apie žmonių įtraukimą ir išlaikymą savanoriškoje veikloje ir stiprino savo vidinės komunikacijos gebėjimus bei plėtė požiūrį - kodėl svarbu komunikuoti visuomenei apie Caritas atliekamus darbus ir sėkmės istorijas.
Gerai apmokamą darbą biure Donatas iškeitė į socialinį: „Noriu matyti, kaip keičiasi gyvenimai“
„Kai galvojau apie socialinį darbą, ėjau gelbėti pasaulio. Dabar jaučiu, kad noriu išgelbėti bent vieną jaunuolį“, – taip po 13-os metų darbo patirties su pažeidžiamiausiomis socialinėmis grupėmis sako Donatas Nagumanovas. Save ir kolegas jis vadina trūkstama grandimi tarp visuomenės ir iš jos išstumtų žmonių. Jis pabrėžia, kad dirbant tokį darbą reikia ieškoti vidinių paskatų ir nuolat pasitikrinti, ar darbe nepraranda savęs.
„Caritas Internationalis”: tegu humanitarinė pagalba nebūna mažinama
Valstybių skola, tautas skurdinančios sankcijos, humanitarinė parama, pasaulis po pandemijos – tokios buvo „Caritas Internationalis” vadovų virtualios konferencijos temos. Konferencija buvo surengta liepos 16 dienos popietę, joje buvo pristatyta „Caritas Internationalis“ kasmetinė ataskaita. Galima priminti, jog „Caritas Internationalis“ yra skėtinė organizacija, sudaryta iš 162 nacionalinių „Caritas” organizacijų, veikiančių visame pasaulyje.
Pabėgeliams gyventi oriai COVID-19 pandemijos metu yra Iššūkis
2019 metais 33,4 mln. žmonių buvo priversti išgyventi žiaurią tremties kelionę į 145 šalis. Smurto, baimės aukos ir, svarbiausia, neteisėtos sistemos aukos, buvo priverstos palikti savo namus, kad leistųsi į nežinomybę, kur jiems teko patirti negandų, skausmo, kančių ir traumų. Labiausiai nukentėjo moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės prisijungiantys prie šimtų milijonų pabėgėlių visame pasaulyje.
„Caritas“: tai sunkiausia, bet nebijokite pripažinti, kad jums reikia pagalbos
„Jeigu jums reikia pagalbos ir nežinote, kur jos ieškoti, kreipkitės į „Caritą“. Net jeigu niekada nesikreipėte, bet jus ištiko nelaimė ar bėda šeimoje, – skambinkite mums! „Caritas“ kaip teikė pagalbą, taip ir teikia. Net COVID-19 yra bejėgis prieš mūsų darbuotojų ir savanorių pastangas padėti kiekvienam besikreipiančiajam,“ – pradėdamas pokalbį sakė Lietuvos„ Carito“ tarybos pirmininkas, Kauno arkivyskupijos „Carito“ direktorius Arūnas Kučikas.
Vilties ir bendrystės šviesa iš Šiluvos sklinda po pasaulį
Šiomis dienomis naujienų agentūros ACI stampa, CNA, Vatican News ir kt., paskelbė straipsnių apie „Šviesos žemėlapio“ akciją, į kurią Lietuvoje įsitraukė jau tūkstančiai mūsų šalies gyventojų.
Pirmoji ponia susitiko su sunkumus patiriančiais mūsų žmonėmis
Antradienį Diana Nausėdienė lankėsi socialinės pagalbos centre „Betanija“, priklausančiame Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, kur ji savanoriaudama dalijo maistą likimo nuskriaustiems žmonėms, kiekvienam atskirai palinkėdama gražių artėjančių švenčių.
„Šviesos žemėlapis“: akcijos parama jau pasiekia vargstančiuosius
Balandžio 2-ąją dieną prasidėjo išskirtinė maldos ir paramos akcija - „Šviesos žemėlapis“. Akcijos metu žmonės yra kviečiami įsijungti į užtarimo maldą už koronaviruso pandemijos paliestuosius ir paremti nuo jos labiausiai nukentėjusius - vaikus ir jų šeimas, vienišus, vyresnio amžiaus, savimi negalinčius pasirūpinti žmones. Šiandien dalis aukų juos jau pasiekė.
Maldos ir paramos akcija - Šviesos žemėlapis
Sujunkime širdis maldos ir paramos akcijoje „Šviesos žemėlapis“! Pasitikėdami Dievu, šiandien regimą užsikrėtimų ir mirčių statistiką kviečiame atsverti malda, palaikymu, viltimi ir vienybe.
Savanorės iš Danijos patirtis Lietuvoje
Iš Danijos atvykusi savanorė Amalie dalinasi apie savanorystę Kauno Caritas Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centre ir gyvenimą Kaune. Kviečiame skaityti!
AKTUALU!! Karantino laikotarpiu Caritas pagalba NENUTRŪKSTA
Atsižvelgdama į LR Vyriausybės rekomendacijų ir nutarimų nuostatas dėl koronaviruso plitimo bei paskelbto karantino, Caritas organizacija ir toliau teiks pagalbą žmonėms, tačiau keičia pagalbos teikimo pobūdį bei intensyvumą.