Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaiga

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaigaGegužę minima Motinos diena, viena iš tradicinių metinių švenčių, kurias mini Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namų gyventojos. Šiemet kartu su Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomene dalyvaus šv. Mišiose už Motinos ir vaiko namuose gyvenančias mamas ir jų vaikus, darbuotojus ir savanorius.

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas Balandžio 26 d. iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimą gavo Lietuvos Caritas, įvertintas už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus Grąžinant tarą „Lidl“ parduotuvių taromatuose, depozitą galima paaukoti vaikų dienos centrams, kuriuose laiką leidžia vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Prasidėjus karui Ukrainoje, šiuos vaikų dienos centrus papildė ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai. „Lidl Lietuva“, atsižvelgdama į situaciją, nusprendė patrigubinti visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą. Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje prižiūrinčias organizacijas – Lietuvos Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybą, „Gelbėkit vaikus“ – artimiausiu metu pasieks per 30 tūkst. eurų siekianti finansinė parama.

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomis

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomisBalandžio 11–13 dienomis, pirmadienį–trečiadienį, Lietuvos Caritas, kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais, vėl skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Jos tikslas – surinkti ne tik reikalingų daiktų, bet ir maisto produktų, kurių stokoja karą kiekvieną dieną Ukrainoje išgyvenantys žmonės. Šį kartą daiktai ir maisto produktai bus renkami Lvivo bei Mostyskos Carito prašymais. 

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas Severodoneckui

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas SeverodoneckuiKiekvieną dieną keliamės ir gulamės su mintimi, kaip galėtume padėti mūsų broliams ir seserims, patiriantiems karo siaubus Ukrainoje. Protu sunku suvokti, ką išgyvena karo aukos. Karo aukos – tai dalyvaujantys mūšiuose, karo aukos – besigūžiančios slėptuvėse, karo aukos – gaminančios maistą kovojantiems, karo aukos – palikusios savo namus ir artimuosius. Vienodai skaudu dėl visų. 

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimą

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimąPirmadienį, balandžio 4 dieną, Lietuvos Caritas gen. sekretorė Deimantė Bukeikaitė priėmė aukšto rango karininkus iš NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje. Lietuvoje dislokuoti Vokietijos kariuomenės daliniai be kita ko užsiima ir bendradarbiavimu tarp kareivių ir civilinių organizacijų.

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos Caritui

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos CarituiDrauge su Jumis prisidėjome prie ne vieno paramos ar pagalbos prašymo atliepimo (vaistų, namų apyvokos, įvairių maisto produktų bei kitų prekių įsigijimo), rūpinomės vienišais ir sergančiais, padėjome gausioms šeimoms susimokėti sąskaitas už komunalinius mokesčius, padėjome mūsų globojamiems žmonėms, darbuotojams ir savanoriams apsirūpinti reikalingomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, organizavome pagalbą kiekvieną dieną visoje Lietuvoje.

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą Kovo 17–20 dienomis „Lietuvos Caritas“ kartu su Lietuvos garbės konsulu Luhansko apskrityje Robertu Gabulu bei su septynių vyskupijų Caritas centrais organizavo humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Daiktų rinkimas buvo inicijuotas atsiliepiant į gautą Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovo Oleksandr Striuk pagalbos prašymą.

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybės

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybėsMūsų humanitarinės pagalbos krovinys, kuriam daiktus ir priemones aukojo Lietuvos žmones, į Rytų Ukrainos Severodonecko miestą, išvažiavimo pažymėtas solidarumo, palaikymo ir broliškos meilės ženklu – stilizuota širdimi Ukrainos vėliavos fone.  

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąją

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąjąKovo 17–18 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Renkami daiktai ir priemonės bus skirti Severodonecko miesto gyventojams. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai. Daiktai bus renkami Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai.      

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų Prasidėjus karui Ukrainoje sekmadienį, vasario 27 d., Lietuvos vyskupai visus drauge kvietė burtis maldai už taiką savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose: „Melskime, kad liautųsi pražūtingas kraujo liejimasis Ukrainoje ir Ukrainos žmonės vėl galėtų netrukdomi gyventi taikoje“. Taip pat kartu su Lietuvos Caritu inicijavo aukų Ukrainai rinkimą.

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos Vytauto Didžiojo universitetas Užsienio kalbų institutas kviečia mokytis ukrainiečių kalbos pradmenų (A1.1 lygiu) visus tuos, kurie planuoja dirbti su ukrainiečiais vaikučiais arba tiesiog nori įgyti bent minimalių šios kalbos žinių!

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčia

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčiaEsant tokiai neramiai situacijai, norisi ir šiek tiek pasidžiaugti – gebėjimu dalintis, vienytis ir įsitraukti į artimo meilės darbus. Šiandien Kauno arkivyskupijos Carite pradėjome ruošti humanitarinius paketus nuo karo iš Ukrainos bėgančioms šeimoms, kad tai bent šiek tiek palengvintų jų būtį.

Caritas Europa: Sustabdykite tolesnes kančias Ukrainoje

Caritas Europa: Sustabdykite tolesnes kančias Ukrainoje Caritas Europa griežtai smerkia plataus masto karinę intervenciją Ukrainoje ir brutalią agresiją prieš jos žmones. Apgailestaujame dėl pastarųjų dienų nuoseklių išpuolių prieš civilių gyvybes ir civilinę infrastruktūrą. Tokie agresijos veiksmai kelia pavojų tarptautiniam stabilumui ir taikai ir menkina tarptautinę teisę.

Lietuvos bažnyčiose rinkliava Ukrainai

Lietuvos bažnyčiose rinkliava UkrainaiSekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose organizuojama rinkliava, kurios metu bus renkamos lėšos itin sunkioje padėtyje atsidūrusiai Ukrainai. Taip paliudysime savo brolišką solidarumą su karo veiksmų draskoma šalimi.   

Padėkime Ukrainos žmonėms!

Padėkime Ukrainos žmonėms! Vasario 24-osios rytą buvo atverstas naujas skausmingas istorijos puslapis – prieš Ukrainą pradėtas karas. Šiuo šaliai sunkiu metu Lietuvos Caritas yra kartu su savo kolegomis, Ukraina Caritas ir visais Ukrainos žmonėmis!

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti Šiaulių vyskupijos Caritas, atkreipdamas dėmesį į tai, kad daug žmonių Lietuvoje patiria emocinius ir fizinius sunkumus, tačiau nedrįsta kreiptis pagalbos, ėmėsi įgyvendinti projektą „Gyvenimo spalvos“. Jame gali dalyvauti 60 metų ir vyresni šiauliečiai, kurie nedirba arba jų darbinė veikla yra besibaigianti. 

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkos

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkosValstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 14-ąją, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo nevyriausybinių organizacijų atstovus, kurie nuo pat migracijos krizės pradžios teikė humanitarinę pagalbą migrantams ir taip palengvino pareigūnams tekusį krūvį.

Mezgimo popietės su migrantėmis: geri darbai dauginasi

Mezgimo popietės su migrantėmis: geri darbai dauginasi 2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Visus šiuos metus kviesime iš arčiau pažinti savanorišką veiklą, pristatysime įvairiose srityse savanoriaujančius žmones mūsų organizacijoje bei nuolat kviesime prisijungti visus, kurie dar nepasakė savanorystei „taip“, tačiau šiemet tą būtinai padarys.

Aš buvau tik įrankis Dievo rankose

Aš buvau tik įrankis Dievo rankoseVasario 2-ąją Bažnyčioje minima Pašvęstojo gyvenimo diena, dedikuota tiems, kurie paskyrė savo gyvenimą Dievui. Viena tokių šviesiausių asmenybių, du trečdalius savo gyvenimo aktyviai dalyvavusi artimo meilės misijoje Bažnyčioje, prieš 33 metus Nepriklausomybę beatkuriančioje Lietuvoje padėjusi žengti pirmuosius žingsnius Caritui, viena iš socialinės rūpybos iniciatorių Bažnyčioje bei dalyvavusi įkuriant VDU socialinės rūpybos katedrą, žurnalo Caritas (t. y. mūsų Artumos pirmtako!) įkūrėja yra sesuo Albina Marija Jurgė Pajarskaitė MVS.

Renginys „(NE)ŽINAU, kas yra prekyba žmonėmis"

Renginys „(NE)ŽINAU, kas yra prekyba žmonėmis"Vasario 8 d., jau 7-ą kartą, minėsime Pasaulinę maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną. Šios dienos minėjimo proga kviečiame dalyvauti renginyje „(NE)ŽINAU, KAD YRA PREKYBA ŽMONĖMIS". Sužinosime kaip sekasi Bažnyčios bendruomenei darbuotis šiame lauke, apie inovatyvias edukacines prevencines priemones bei jų aktualumą mums papasakos policijos pareigūnas, teatro vadovė-režisierė. Vidaus reikalų ministerijos atstovė apžvelgs prekybos žmonėmis situaciją mūsų šalyje. Savo patirtimi dalinsis ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, teikiant pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis. Sužinosime, kodėl yra svarbu kalbėtis apie šį reiškinį ir įgyvendinti įvairias prevencines veiklas ir kiek aktyviai turėtų mokyklos organizuoti pamokas šia tema. 

Vaikų dienos centrams – didesnis finansavimas

Vaikų dienos centrams – didesnis finansavimas Mūsų organizacija, „Lietuvos Caritas“, visoje šalyje globoja 34 vaikų dienos centrus, į kuriuos kasdien po pamokų skuba beveik 1 000 vaikų. Šių metų pradžioje mus pasiekė džiugi žinia – didėja finansavimas šiems centrams, o tai reiškia ir didesnes galimybes vaikų užimtumui.

Išgelbėti pasaulį kantrumu

Išgelbėti pasaulį kantrumuŠiais metais esame pakviesti į tarpusavio įsiklausymo pratybas, kaip sako popiežius Pranciškus. Ko šiose pratybose galime išmokti iš Carito vykdomos išklausymo tarnystės, kuri ne vienerius metus keliose Lietuvos parapijose atliepia vieną iš ryškiausių skurdo formų – atskirtį ir vienišumą? 

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbu

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbuĮ lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves sugrįžta pagalbos vieni kitiems Lietuvos Carito iniciatyva „Gerumas mus vienija“. Iki pat Kalėdų visoje Lietuvoje vyksiančios akcijos metu parduotuvių lankytojai už vargstantiems ir susiduriantiems gyvenimo sunkumais žmonėms suteiktą auką dovanų gaus rankų darbo žvakelę, kurią galės uždegti ant šventinio stalo ar dalindamiesi gerumu padovanoti savo artimiesiems ir draugams.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintis

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintisDviem savaitėmis anksčiau, per Pasaulinę vargstančiųjų dieną prasidėjusią akciją, LRT reporterei Jūratei Anilionytei pristatė ir prie akcijos „Gerumas mus vienija“ prisijungti pakvietė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Carito generalinė sekretorė. 

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijų

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijųJau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.