Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be gerumo darbų, kaip Advento pradžia – be tradicinės Carito žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyvos, kuri truks iki pat Kalėdų. Paaukoti vargstantiems ir kaip padėką į namus parsinešti šviesos ženklą – Caritas iniciatyvos „Gerumas mus vienija” žvakelę visą adventą bus galima bažnyčiose, Caritas centruose bei prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Kaišiadoryse, Marijampolėje, Jurbarke, Jonavoje, Kėdainiuose, Raseiniuose, Utenoje, Molėtuose, Širvintose, Tytuvėnuose, Tauragėje, Ukmergėje, Pasvalyje. Prisidėti prie iniciatyvos taip pat galima paaukojant lėšų į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą LT407300010099679931, paskirtyje nurodant „Gerumas mus vienija“.
Carito Advento kalendorius 2024 m. „Spindėkime viltimi ir meile“
Kviečiame į kiekvieną advento dieną pažiūrėti su nuostaba. Kaip į dovaną, kaip į pasimatymą, kaip į padėką ar žavų širdies darbą. Tegul laukimas būna šviesesnis ir širdys apstesnės prasmingų darbų! Carito advento kalendorius „Spindėkime viltimi ir meile!“
Sekmadienį prasideda adventas ir Caritas žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyva
Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be gerumo darbų, kaip Advento pradžia – be tradicinės Carito žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyvos. Šį sekmadienį jau 27 kartą visoje Lietuvoje Caritas į miestus bei miestelius išlydi net 60 tūkst. žvakelių. „Kaip šviesos tamsoje – vilties kasdienybėje stokoja daug Lietuvos žmonių. Skurdo riziką patiria kas penktas, kas septintam trūksta net maisto. Tačiau gera žinia, kad dalindamiesi mes tos vilties galime padauginti, taip ir savo gyvenimams suteikdami daugiau prasmės“, – jungtis į iniciatyvą „Gerumas mus vienija“ kviečia Lietuvos Carito vadovė Deimantė Bukeikaitė.
Caritas ir „Maxima“ kviečia prisidėti prie gerumo darbų: sunkumai įveikiami, kai esame kartu
Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be gerumo darbų. Tad Caritas, kartu su prakybos tinklu „Maxima“, iki didžiųjų metų švenčių, tradiciškai, kvies nepraeiti pro Carito savanorius, kurie už auką vargstantiems dovanos šviesos ir šilumos ženklą – žvakelę su užrašu „Gerumas mus vienija“. 27 kartą visoje Lietuvoje rengiamos Carito žvakelių iniciatyvos metu surinktos lėšos pasitarnaus sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vaikams, vienišiems seneliams, ligoniams, nelaimių ištiktiems žmonėms.
Vėžiu sergančios vienišos mamos pagalbos rašymas – Caritui registruojant nemokamoms advokatų konsultacijoms
Man – ketvirtos stadijos vėžys. Viena auginu neįgalią dukrą. Kas ja pasirūpins, kai manęs nebebus? Toks skambutis Editai Kundrotienei – labiausiai įstrigęs nuo Carito ir Lietuvos advokatūros akcijos pradžios. Šiemet ji jau 9 kartą registruos žmones nemokamoms advokatų ir jų padėjėjų konsultacijoms, kurios tradiciškai organizuojamos paskutinę lapkričio – pirmą gruodžio savaitę.
Vilties Žinia jaunimui ir kodėl į nepakanka į gyvenimą žvelgti iš balkono
Mumyse glūdi nuolatinis nerimastingas noras įgyvendinti aukštesnius tikslus, siekimas „daugiau“. Štai kodėl, jums, jaunuoliai, nepakanka „žvelgti į gyvenimą iš balkono“, – Žinioje Pasaulinei jaunimo dienai, kurią lapkričio 24-ąją minėsime 39 kartą, rašo popiežius Pranciškus. Dalijamės šios Žinios vertimu.
Dvi savaites Lietuvos advokatai dovanos konsultacijas besikreipiantiems į Caritą ir KOPŽI
Lietuvos advokatūros bendruomenė dovanoja savo teisines žinias nepasiturintiems ir nusikaltimų aukoms ir kviečia į nemokamas (pro bono) konsultacijas su teisės srities profesionalais. Ši gerumo akcija truks dvi savaites - lapkričio paskutinę ir gruodžio pirmą savaitę, bendradarbiaujant su Lietuvos Caritas ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI).
Kai nebegali apsimesti, jog kito kryžius tau nerūpi
Vargstančiųjų dieną Malda už Tėvynę Lietuvą baigėsi visą savaitę Vilniuje vykęAušros Vartų Švč. Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaidai, kurių viena iš dienų, tradiciškai, buvo skiriama karitatyvinėms tarnystėms bažnyčioje. Pagrindinės atlaidų dienos Šv. Mišių įrašą pridedame, na o mes dalijamės Vilniaus arkivyskupijos Carito kapeliono, mons. Žydrūno Vabuolo homilija, pasakyta penktadienio vakarą drauge meldžiantis karitiečiams, pagalbą gaunantiems žmonėms ir visai tikinčiųju bendruomenei, pašauiktai būti Caritu ir telktis gailestingumo darbams.
Tikrumas iki kaulų smegenų: su patiriančiais benamystę – į Vargstančiųjų dieną
Širdis gali tapti namais. Bei jeigu į ją nepakviečiame, visi patiria benamystę. Taip į žmones, kurie gyvena gatvėje ar vedini vienišumo atveria dienos centro „Ateik“ duris, kreipėsi Carito Lietuvoje globėjas, arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pabrėždamas, kad širdies namai – nuostabiausia bendrystės dovana vieni kitiems. Pasitinkant Pasaulinę vargstančiųjų dieną Kauno arkivyskupijos Carito centro 10-ąjį gimtadienį šventė ir apie jį svajojusieji, ir prisidedantys prie saugios, priimančios, ne vertinančios, o padedančios aplinkos žmonėms, patiriantiems sunkiausias vargo formas.
Caritas Europa generalinė sekretorė Maria Nyman: konkurencingumas ir ekonominis augimas nėra galutinis tikslas
Socialinių reikalų srityje naujoji ES vadovybė daugiausia dėmesio planuoja skirti žmonių įdarbinimui, visų pirma siekiant skatinti konkurencingumą ir ekonomikos augimą, tačiau diskutuotina, ar tai turėtų būti galutinis tikslas, sako Caritas Europa generalinė sekretorė Maria Nyman. Daug svarbiau pradėti diskusiją apie tikrąją darbo prasmę ir tikslą, kuris yra kur kas platesnis nei kvalifikacijos kėlimas ir perkvalifikavimas siekiant didesnio našumo, konkurencingumo ir augimo.
Antrą kartą Lietuvos istorijoje – Jaunojo Carito sąskrydis!
Jaunasis Caritas – tai priėmimas, kantrybė, supratingumas, pagalba, drąsa, išklausymas, patriotiškumas, vienybė, rūpestingumas, mandagumas, optimizmas, empatija, šiluma, atsakomybė, tolerancija, meilė, pakanta ir NORAS VEIKTI! Tad veikime – kviečiame registruotis į antrą kartą Lietuvos istorijoje rengiamą Jaunojo Carito sąskrydį iki lapkričio 30 d. imtinai.
15 metų kartu su bendruomene „Aš Esu“ – kelionė vaduojantis iš priklausomybių
Minėdama veiklos 15 metų sukaktį, priklausomų asmenų bendruomenė „Aš Esu“ lapkričio 10 d. nuo 15 val. Vilniaus Žvėryno parapijos bažnyčioje visus kvies įkvėpti šventinės bendrystės. „Tai proga sustoti ir pažiūrėti, kaip aukštai užlipome. Pradėjome tik dviese, o šiandien mūsų dvylika, su kuriais nebijočiau eiti iki pat pasaulio krašto. Ypatinga dovana matyti Dievo siunčiamus žmones, kurie nebijo įsipareigoti, nepaisant neapibrėžtumų ir kylančių sunkumų“, – mintimis apie nueitą kelią dalijasi bendruomenės „Aš Esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas.
Maldoje prisimename Carito žmones ir visus, kurie savo gyvenimu paliudijo Dievo meilę vargstantiems
Uždegame žvakutę ir maldoje prisimename mirusius Caritas bendradarbius ir savanorius, kurie savo kasdieniu gyvenimu paliudijo Dievo meilę vargstantiems.
Caritas rugsėjo ir spalio žiniasklaidoje
Pokalbių, diskusijų ir jautrių karitietiškų istorijų rugsėjo ir spalio žiniasklaidoje užderėjo kaip grybų po dosnaus rudeninio lietaus. Gali būti, kad ne viską ir patys spėjame užmatyti. Todėl rašykite mums ir siųskite nuorodas komunikacija@caritas.lt, ypač iš regioninių žiniasklaidos priemonių. Papildysime!
„Artumai“ minint 35-ąją sukaktį, į skaitytojus ir bendradarbius kreipėsi žurnalo steigėjai
Spalį žurnalui „Artuma“ minint 35-ąsias įkūrimo metines, į mėnraščio skaitytojus, bendradarbius, platintojus bei rėmėjus kreipėsi žurnalo steigėjai – Lietuvos Carito vadovai, kviesdami ir toliau palaikyti žurnalą „Artuma“, nepaisant kilusių aštrių diskusijų dėl žodžio laisvės ribų. Jeigu katalikiškas leidinys ir toliau pasieks ieškančiuosius žmonių bei Dievo artumos, tai bus ne tik geriausia dovana 35 metų sukaktį mininčiai „Artumai“, bet ir pagarbos bei padėkos ženklas daugybei per šį laiką prie žurnalo gimimo, kūrimo, leidybos, finansavimo bei platinimo prisidėjusių žmonių – šviesiausių protų bei atvirų, dosnių širdžių.
Nubausti, tačiau ne pasmerkti: Carito ir kalėjimų kapelionų įspūdžiai po susitikimo Ilavoje
Bažnyčioje misijų mėnesiu paskelbtas spalis kviečia tikinčiuosius ypatingai rūpintis dvasine tarnyste ir pagalba labiausiai jos reikalingiems. Atliepiant šį kvietimą Lietuvos Carito sielovados bausmių vykdymo sistemoje programos koordinatorė Renata Dubauskė kartu su Lietuvos kalėjimų kapelionais vyko į vieną didžiausių Lenkijos kalėjimų Ilavoje – maldai, bendrystei ir gerosios patirties mainams nešant tikėjimą nuteistiesiems.
Gaisrą išgyvenusios šeimos rankose – aukotojų lėšomis nupirkto namo raktai
Nuo gaisro nukentėjusiai gausiai šeimai iš Šilalės rajono aukotojų lėšomis nupirktas namas tame pačiame Didkiemio kaime. Kaip patvirtino Šilalės kaimiškosios seniūnijos socialinė darbuotoja Angelė Paulienė, Rasa ir Alginantas pirmadienį tapo tikraisiais namo šeimininkais.
Vieneri kančių metai
Praėjo metai nuo pražūtingų „Hamas“ išpuolių prieš Izraelį, kurie paskatino nuolatinį Izraelio įsiveržimą į Gazos Ruožą ir, mažesniu mastu - į Vakarų krantą, palikdami precedento neturintį nuniokojimo ir žmonių kančių pėdsaką.
Vergija ES: kaip stabdyti augančią prekybą žmonėmis?
Kiekvienais metais vien Europos Sąjungoje (ES) registruojama per 7 tūkst. prekybos žmonėmis aukų, – skelbia Europos Parlamentas (EP). Tačiau realūs skaičiai, tikėtina, daug didesni ir dėl masinės migracijos – augo. Dėl skurdo, prievartos ir diskriminacijos asmenys tampa pažeidžiami ir patenka į išnaudojimo spąstus. Deja, bet didelė dalis aukų lieka neįvardytos. Dauguma jų yra moterys ir mergaitės, tačiau dėl prievartinio darbo auga ir vyrų-aukų skaičius.
Oficialu: 2027-ieji – Carito globėjo pal. J. Matulaičio metai
2027-uosius skelbdamas Jurgio Matulaičio ir Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto konkordato metais, Lietuvos Seimas pabrėžė, jog arkivyskupas Jurgis Matulaitis ne tik reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo ir visuomenės raidos pirmaisiais Nepriklausomybės dešimtmečiais, bet ir paliko neišdildomą pėdsaką Bažnyčios gyvenime, tarnaudamas įvairių Lietuvoje gyvenančių tautų bendruomenėms ir skleisdamas socialinio teisingumo idėjas.
ES kovos su skurdu strategijoje – dėmesys minimalioms pajamoms
Caritas Europa ir Vokietijos Caritas paskelbė ES kovos su skurdu strategiją, kurioje daugiausia dėmesio skirta minimalioms pajamoms. Sprendimų priėmėjai iš Europos Parlamento ir Europos Komisijos atnaujino įsipareigojimą siekti visuminio požiūrio, kad žmonės išbristų iš skurdo.
„Dosnumo krepšelis“ – atjautos pratybos Lietuvoje, kur alksta kas septintas
Kiekvienas savo aplinkoje žinome žmonių, kurie taupo pinigus kelionėms, atostogoms, naujiems pirkiniams, vaikų mokslui ir kitiems poreikiams. O ar pažįstame taupančiųjų maisto sąskaita? Ypač atėjus šildymo sezonui.
Pasauliniam Caritui, Lietuvai ir visai Bažnyčiai džiugi žinia iš Vatikano
Pasaulinei Carito šeimai, Lietuvai ir visai Bažnyčiai džiugi žinia iš Vatikano: Šventasis Tėvas paskyrė 21 naują kardinolą, tarp kurių – Caritas Internationalis prezidentas arkivyskupas Tarcisius Isao Kikuchi SVD, o taip pat – lietuvis, nuo Biržų kilęs arkivyskupas Rolandas Makrickas.
Caritas skelbia „Dosnumo krepšelio“ iniciatyvą
Kylant bendram pragyvenimo lygiui alkstančiųjų ne mažėja, o daugėja. Kaip parodė Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo apklausa, Lietuvoje maisto trūksta kas septintam. Praėjusiais metais trūko kas devintam. Prasidėjus šildymo sezonui Caritas sulaukia vis daugiau paramos maistu prašymų, todėl pirmą kartą visoje šalyje skelbia iniciatyvą „Dosnumo krepšelis“.
Aukotojų dėka nuo gaisro nukentėjusi gausi šeima turės savus namus
Geros valios žmonių dėka nuo gaisro nukentėjusi daugiavaikė šeima turės naujus namus tame pačiame Didkiemio kaimo Šilalės rajone. „Tikėjome mūsų žmonių solidarumu ir kad su geradarių pagalba nelaimės ištikta šeima vėl galės gyventi kartu su 4 mokyklinio amžiaus vaikais, kuriuos po nelaimės priglaudė giminės, ir gyventi ūkiškai, augindami gyvulius, savas daržoves, kaip visada norėjo“, – aukojusiems dėkoja Lietuvos Carito vadovė Deimantė Bukeikaitė.
Vargšo malda kyla į Dievą, primena popiežius Žinioje Vargstančiųjų dienai
Vargšo malda kyla į Dievą (plg. Sir 21, 5). Šiuo Evangelijos priminimu Žinią Pasaulinei Vargstančiųjų dienai pradeda Popiežius Pranciškus. „Maldai skirtais metais, žvelgiant į eilinį 2025 m. Jubiliejų, ši biblinės išminties ištara ypač tinkama pasirengti lapkričio 17 d. minėsimai VIII Pasaulinei vargstančiųjų dienai. Krikščioniškoji viltis taip pat apima tikrumą, kad mūsų malda pasiekia Dievo akivaizdą; tačiau ne bet kokia malda, o vargšo malda! Apmąstykime šį žodį ir „išskaitykime“ jį mūsų dienomis sutinkamų vargšų veiduose bei istorijose, kad malda taptų keliu į bendrystę su jais ir būdu dalytis jų kančia“, – kviečia Šventasis Tėvas Vargstančiųjų dienos Žinioje, į kurios vertimu dalijamės.
Socialinio darbuotojo dieną – sveikinimai karitiečiams: jūs mūsų jėga ir gyvybė
Mieli socialiniai darbuotojai, dėkojame Jums, kad savo širdies šiluma, žiniomis ir patirtimi dalijatės su žmonėmis, kuriems vienu ar kitu gyvenimo etapu prireikia pagalbos. Teužtaria Jus šv. Vincentas Paulietis, dar XVI a. raginęs žmones nenusigręžti nuo vargstančių ir įkvėpęs gerumo darbams daugybę žmonių. „Mums ypač didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas sveikinti socialinius darbuotojus rugsėjo 26-ąją visoje Lietuvoje minint profesinę šventę. Jūs – Carito jėga ir gyvybė!“ – socialinius darbuotojus, kurių išties daug darbuojasi Carito organizacijoje, sveikino ir pati šias studijas baigusi Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.
Geriau 3 milijonų „bauda“ ar priimti 158 migrantus?
Su sese tyrinėdamos Švedijos miestus neaplenkiame „pavojingųjų“ rajonų. „Svetimųjų getuose“, kur „net policija nevažiuoja“, turime asmens sargybinius – 5 mūsų vaikus. Pakeliui į liūdnai pagarsėjusį Malmės Rosengård kvartalą stebime, kaip palei bėgius musulmonės močiutės sodina daržus. Sienas pranokstanti logika: ką pasėsi, tą pjausi.
Trūksta jau visai nedaug: gaisro ištiktai šeimai geradariai paaukojo du trečdalius renkamos sumos
Trūksta tiek nedaug – tik 7,8 tūkst. eurų – ir gaisro ištiktai šeimai galėsime padėti nusipirkti namus tame pačiame Didkiemio kaime Šilalės rajone! Praėjusį pirmadienį kuo plačiausiai paskelbę apie renkamą paramą keturis vaikus auginančiai Rasos ir Alginanto šeimai, jau surinkome du trečdalius namo pirkimui reikiamos sumos. Dėkojame visiems 345 aukotojams, pervedusiems paramą. Per saugaus aukojimo portalą aukok.lt jūsų visų dėka iki šio ryto buvo surinkta 16 748 eurai paramos! Tikslas - 24 610 eurų.
Padėkime gaisro ištiktai gausiai šeimai iš Didkiemio Šilalės rajone
Namai, kur širdis, – tad padėkime gaisro ištiktai gausiai Rasos ir Alginanto šeimai vėl turėti namus tame pačiame Didkiemio kaime Šilalės rajone. 26 tūkst. eurų už mūrinuką su ūkiniais pastatais 4 mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems žmonėms – dideli pinigai. Tačiau, kaip sakė Šilalės kaimiškosios seniūnijos socialinė darbuotoja Angelė Paulienė, jie tikrai labai darbštūs. Ir jeigu geros valios žmonės susitelks padėdami nusipirkti namus, gyvendami ūkiškai padegėliai netruks atsistoti ant kojų.
Malda Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai
Gyvename žemėje, bet esame dangaus piliečiai. Todėl neleisk savintis tos pasaulio dalies, kurią mums suteikei kaip laikiną buveinę.
Žinia Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai: Dievas keliauja su savo tauta
Susitikimas su migrantu, kaip ir su kiekvienu broliu ir seserimi, kuriems reikia pagalbos, „yra taip pat susitikimas su Kristumi. Jis pats tai mums sakė. Tai Jis beldžiasi į mūsų duris alkanas, ištroškęs, svetimšalis, nuogas, ligonis ar kalinys, prašydamas susitikimo ir pagalbos“. Taigi kiekvienas susitikimas kelyje yra proga susitikti su Viešpačiu; tai išganinga proga, nes seseryje ar brolyje, kuriems reikia mūsų pagalbos, esti Jėzus. Šia prasme vargšai mus gelbsti, nes leidžia mums sutikti Viešpaties veidą. Taip Žinioje 110 Pasaulinei Migranto ir pabėgėlio dienai, kurią minėsime rugsėjo 29-ąją, rašo popiežius Pranciškus.
2024 m. – rekordinis humanitarinę pagalbą teikiančių darbuotojų mirčių skaičius
2024 m. pasaulyje registruojamas rekordinis humanitarinę pagalbą teikiančių darbuotojų mirčių skaičius – jis jau jau pasiekė 192, nors metai dar nesibaigė. Tuo tarpu 2022m. šis skaičius buvo mažesnis ir siekė 118.
Caritas – vasaros žiniasklaidoje: birželis, liepa, rugpjūtis
Pirmųjų rugsėjo rašinėlių ir piešinių temos – apie pralėkusią vasarą, taigi ir mes apžvelgiame, kaip sekėsi derinti darbą ir poilsį. Pristatome Carito reportažus, komentarus ir pokalbius birželio, liepos, rugpjūčio žiniasklaidoje.
Jungti širdis – kurti viltį: jaunojo Carito susitikimas Graikijoje
Jaunojo Carito forumas „Briding the hearts, building hope“ (Jungti širdis – kurti viltį), kuris Graikijoje vyks iki rugsėjo 1-osios, subūrė Europos Carito jaunimą, forume taip pat dalyvauja trys jaunojo Carito atstovės iš Lietuvos.
Carito įspūdžiai iš Ukrainos su nuncijumi Kyjive arkivysk V. Kulboku
Kokia mūsų laikysena ir atsakas karo Ukrainoje, su kuriuo apsiprantame, akivaizdoje? Apie tai rugpjūčio 20 d. nuo 14.30 val. turėsime retą progą pasikalbėti su Šventojo Sosto atstovu Kyjive arkivysk. Visvaldu Kulboku – ypač gerbiamu Ukrainos žmonių, kaip nepalikusiu Kyjivo didžiausio pavojaus mėnesiais, o šiuo metu ypatingą dėmesį skiriančiu belaisvių grąžinimui namo. Nuotoliniame Carito renginyje antrosios kelionės į Ukrainą įspūdžiais dalinsis Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, darbuotojos Edita Ūsienė ir Ieva Urbonaitė, Panevėžio vyskupijos Carito vadovė Roberta Daubaraitė bei Kauno arkivyskupijos Carito kapelionas kun. Mantas Šideikis. Renginio įrašo nuoroda rasite tekste.
Turėk viltį ir veik su kūrinija. Pasaulinei maldos dėl rūpinimosi kūrinija dienai
„Turėk viltį ir veik su kūrinija“ – tokia rugsėjo 1 d. minėsimos Pasaulinės maldos dėl rūpinimosi kūrinija dienos tema. Šia proga Popiežiaus Pranciškaus skelbiamoje Žinioje ji siejama su šventojo Pauliaus Laiško romiečiams 8, 19–25 mintimis: apaštalas aiškina, ką reiškia gyventi pagal Dvasią, ir sutelkia dėmesį į patikimą išganymo viltį, kylančią per tikėjimą, kuris reiškia naują gyvenimą Kristuje.
Europos Carito susitikimas slėptuvėje Kyjive: po padėkų Lietuvai – pratybos nemiegoti
46 valandų kelionė į Ukrainą ir atgal. Iš penkių naktų Kyjive – nė vienos be oro pavojaus. Caritas Ukraine 30-metis ir Europos Carito forumas – priedangoje (ta pati, į kurią po kartą ar du leidžiamės naktį), kad Europos Caritų atstovai galėtų nepertraukiamai tartis, kaip geriau veikti išvien dėl pagalbos Ukrainos žmonėms, dalyvaujant aukščiausiems Bažnyčių vadovams, ambasadoriams, atsakingiems valstybės institucijų atstovams.
„Jauni ir įsiutę“ senjorų batuose: vyriausiai eksperimento dalyvei 92, jauniausiai – 15 metų
Jaunieji Carito savanoriai pakvietė senjorus sudalyvauti eksperimente: pamatuoti, kiek miestai draugiški senjorams ir ko trūksta, kad galėtume sakyti, jog tikrai gerbiame kiekvieną. Užduotis vyresnio amžiaus žmonėms – savu tempu pereiti per gatvę degant žaliam šviesoforo signalui. Jaunimui – laikmačiu fiksuoti, ar užtenka laiko sėkmingai pasiekti kitą gatvės pusę ir jeigu ne – kiek trūksta. Eksperimento esmė – „pasimatuoti“ vyresnio žmogaus batus.
Aš nesenstu, tik mano jaunystė amžėja: senatvės paradoksai pagal kun R.Doveiką
Sudėtingas senėjimo menas – iš atsakomybės muštro pereiti į gyvenimo vaisių skanavimą, – sako kun. Ričardas Doveika. Ir kiekvienam seneliui tenka ta didžioji užduotis suprasti: aš liudiju, aš pasakau, bet neturiu teisės spekuliuoti savo senatve ar sukaupta patirtimi. Negaliu statyti visų ant blakstienų. „Šiandieniniai mes – rytojaus seneliai. Galbūt būsime ypatingai laisvi ir orientuoti į savo teises, galbūt mūsų kartai bus lengviau išeiti gyventi į senelių namus atskirai nuo vaikų. Tačiau neabejoju, kad su visais savos kartos pliusais ir minusais mes tikrai būsime didelis galvos skausmas savo vaikams, kurie turės mus karšinti ir prižiūrėti“, – neabejoja kun. R. Doveika, kurį, pasitinkant Pasaulinę senelių dieną, kalbina Lietuvos šeimos centro vadovė Vijoleta Vitkauskienė.
Malda, skirta Pasaulinei senelių dienai
Artėjant ketvirtajai Pasaulinei senelių ir pagyvenusių žmonių dienai, kurią minėsime liepos 28-ąją, dalijamės šiai progai skirta malda.
Bendraamžio laiškas seneliui: pradžiugink juo močiutę, artimą ar vienišą vyresnio amžiaus žmogų
Antras pagal žinomumą senelis parašė nuostabų laišką savo bendraamžiams, jautriai kreipdamasis į kiekvieną ir mus visus, dažnai ar rečiau aplankančius senelius. Nuo pat atsikūrimo prieš 35 metus Caritas Lietuvoje ypatingą dėmesį skiria vyresnio amžiaus žmonėms, ypač vienišiems, turintiems sveikatos problemų ar patiriantiems kitų iššūkių. Todėl, pasitikdami Pasaulinę senelių ir pagyvenusių žmonių dieną, kurią jau ketvirtą kartą minėsime liepos 28-ąją, kviečiame parodyti artumą savo šeimų vyresniesiems, pirmiesiems karitiečiams, pažįstamiems ar vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms.
Pal J. Matulaičio įkvėpti: Carito diena Marijampolėje – padėka už 35 metus kartu
Kaip ir kasmet per Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaidus, maldininkai iš visos Lietuvoje rinkosi Marijampolėje. Susitikti. Atnaujinti ryšį. Susipažinti. Pabūti kartu. Melstis. Dėkoti už 35 Lietuvoje atkurto Carito metus ir pal. J. Matulaičio globą visą šį laiką. Taip Carito dienos tikslą atlaiduose įvardijo sutikti karitiečiai iš įvairių Lietuvos vietų.
Įsimins ilgam: atidarytas naujas Krinčino vaikų dienos centras
Liepos 12-oji diena vienam iš daugiau nei 40 Lietuvos Carito globojamų vaikų dienos centrų įsimins ilgam. Pasvalio rajono Krinčino Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos vaikų dienos centras persikėlė į naujas, erdvesnes, dar dažais kvepiančias patalpas!
Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose Marijampolėje
Liepos 13-ąją Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose – maldos už artimo meilės liudytojus diena, kurioje, tradiciškai laukiami visi karitiečiai. Kartu melsimės už Carito bendradarbius, savanorius ir visus tikėjimo bei meilės liudytojus. Taip pat dėkosime už Carito Lietuvoje atkūrimą prieš 35 metus, pagerbdami prie organizacijos ištakų buvusius šio krašto žmones.
Už nuopelnus Lietuvai Carito vadovėms įteikti garbingi valstybiniai apdovanojimai
Liepos 6-ąją minint Valstybės dieną Prezidentūroje už nuopelnus šaliai ir jos žmonėms garbingi valstybiniai apdovanojimai įteikti vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų, buvusiai ilgametei organizacijos vadovei ses. Albinai Pajarskaitei, o taip pat – Lietuvos Carito generalinei sekretorei Deimantei Bukeikaitei, kuri į Caritą įsitraukė studijuodama socialinį darbą prieš beveik 14 metų ir nuo 2015-ųjų vadovauja organizacijai.
Pusšimčiu metų aplenkęs II Vatikano susirinkimą: ko palaimintasis Jurgis imtųsi šiandienos Lietuvoje?
Kokių darbų imtųsi palaimintasis Jurgis Matulaitis šiandienos Lietuvoje? Vyskupu paskirtas bene prieštaringiausiu Vilniui laiku, 1918-aisiais, kai miestas ėjo iš rankų į rankas, tilo lietuvių kalba, o susipriešinimas šovė į aukštumas, tėvas Jurgis vyskupo šūkiu pasirinko kvietimą „Nugalėk blogį gerumu“. Tėvo Jurgio įkvėpimas – gyvas, užtarimas – realus, veikimas – juntamas, liudija pal. J. Matulaitį atrandantys ir seniai pažįstantys skirtingų patirčių žmonės: diakonas Arūnas Kučikas, gydytoja Margarita Sriubienė, seminaristas Donat Jurevič, sesuo Jolita Matulaitytė ir Vilniaus Arkikatedros bendruomenės narė Linita Žebrauskienė.
Caritas Europa: galime ir privalome labiau solidarizuotis su pabėgėliais
Pasaulinę pabėgėlių dieną, kurią minėsime birželio 20-ąją, Caritas pasitinka kvietimu kurti solidaresnę Europą: palengvinant prieigą prie apsaugos pabėgėliams šiame regione, skatinant solidarumą su prieglobsčio iešiančiais žmonėmis, jų socialinę įtrauktį ir dalyvavimą.
Karo metu Dievo balsas skamba garsiau
Ukrainos Caritas-Spes vadovo tėvo Viačeslavo pavardė jau buvo pažįstama iš tarptautinės žiniasklaidos pranešimų, mat kunigas Grynevyč, palotinų ordino vienuolis, šiai Romos katalikų Carito atšakai vadovauja nuo 2019 m. Tikėjausi išvysti solidaus amžiaus vadovą – juk tenka vadovauti ne tik milžiniškam daugiau kaip 600 bendradarbių tinklui, bet ir vykdyti didžiulės apimties humanitarinius projektus. Mano pašnekovas pasirodė esąs jaunas mąslių akių kunigas, kurio žvilgsnį tegalima įvardyti dviem žodžiais – karo žvilgsnis. Tad ir pokalbis sukosi ne apie humanitarinės pagalbos projektų statistiką, o kasdienę, nesibaigiančią karo tikrovę – tą, kuri toliau reikalaus kartais nežmoniškos vilties ir tikėjimo Apvaizda...
Tos pačios rankos „dirigavo“, tos pačios – galvelę glostė
Minėdami Carito atkūrimo Lietuvoje 35-mečio sukaktį, pagerbiame prie organizacijos ištakų buvusius žmones. Pirmąsias karitietes, kurių energija ir ryžtas veikti, kad be pagalbos neliktų vieniši, apleisti, ligoniai, nelaimių ištikti žmonės, kviečia tęsti artimo meilės darbus. Džiugi žinia, kad šiais ypatingais Caritui metais atsikuria organizuotas karitiečių veikimas kaimiškose bei miestų parapijose. Joniškio Caritas – vienas iš gražių pavyzdžių. O prie jo išakų buvo ir beveik du dešimtmečius Carito veiklai Joniškio rajone vadovavo Marija Navikienė.