Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Vaikų dienos centrams – didesnis finansavimas

Vaikų dienos centrams – didesnis finansavimas Mūsų organizacija, „Lietuvos Caritas“, visoje šalyje globoja 34 vaikų dienos centrus, į kuriuos kasdien po pamokų skuba beveik 1 000 vaikų. Šių metų pradžioje mus pasiekė džiugi žinia – didėja finansavimas šiems centrams, o tai reiškia ir didesnes galimybes vaikų užimtumui.

Išgelbėti pasaulį kantrumu

Išgelbėti pasaulį kantrumuŠiais metais esame pakviesti į tarpusavio įsiklausymo pratybas, kaip sako popiežius Pranciškus. Ko šiose pratybose galime išmokti iš Carito vykdomos išklausymo tarnystės, kuri ne vienerius metus keliose Lietuvos parapijose atliepia vieną iš ryškiausių skurdo formų – atskirtį ir vienišumą? Kai kuriose parapijose šios tarnystės įgyvendinimas sustojo, kitose net neprasidėjo. Išklausymo tarnystė – viena iš gražiausių bendruomenės meilės išraiškų, kai pastebimi silpniausių narių poreikiai bei stengiamasi juos atliepti išklausant, nukreipiant, palydint ar supažindinant su esamomis galimybėmis. Ir tai yra kur kas daugiau, negu tik susitikimas su žmogumi, kuris gali pas mus ateiti kiekvieną dieną ir pasikalbėti. O ir pats išklausymas neretai tampa atspirtimi žmonėms, išgyvenantiems įvairiausių sunkumų.

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbu

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbuĮ lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves sugrįžta pagalbos vieni kitiems Lietuvos Carito iniciatyva „Gerumas mus vienija“. Iki pat Kalėdų visoje Lietuvoje vyksiančios akcijos metu parduotuvių lankytojai už vargstantiems ir susiduriantiems gyvenimo sunkumais žmonėms suteiktą auką dovanų gaus rankų darbo žvakelę, kurią galės uždegti ant šventinio stalo ar dalindamiesi gerumu padovanoti savo artimiesiems ir draugams.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintis

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintisDviem savaitėmis anksčiau, per Pasaulinę vargstančiųjų dieną prasidėjusią akciją, LRT reporterei Jūratei Anilionytei pristatė ir prie akcijos „Gerumas mus vienija“ prisijungti pakvietė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Carito generalinė sekretorė. 

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijų

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijųJau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.

Vargstančiųjų dienos minėjimas

Vargstančiųjų dienos minėjimasLapkričio 14-ą dieną jau 5-ą kartą minėsime Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurios minėjimą visame pasaulyje iniciavo Popiežius Pranciškus.   „Vargšų jūs visuomet turite su savimi“ – 2021 m. Popiežiaus žinios leitmotyvas. Kiekvienais metais Popiežius parašo Žinią ir pakviečia mus susimąstyti, peržvelgti savo veikimą ir pastangas vargstančiųjų atžvilgiu, akcentuoja mūsų silpnybes, apsileidimus, nurodo kryptį, kurios link turime keliauti atviromis širdimis.

Akcijos „Gerumas mus vienija“ pradžia

Akcijos „Gerumas mus vienija“ pradžia Popiežiaus Pranciškaus minčių įkvėpti nuo lapkričio 14 d., Vargstančiųjų dienos paminėjimo, PRADEDAME kasmetinę Caritas akciją „Gerumas mus vienija“.   Ši jau 24–us metus vyksianti akcija yra gera galimybė asmeniškai ir bendruomeniškai įsitraukti ir dalintis su vargstančiais savo dėmesiu, savanorystei skirtu laiku ir konkrečia auka. 

Privalome pasirūpinti pasienyje įstrigusiais migrantais

Privalome pasirūpinti pasienyje įstrigusiais migrantaisMigrantų krizės klausimą Lietuva sprendžia nuo šių metų birželio mėn. Caritas, kaip viena iš nevyriausybinių organizacijų, yra aktyviai įsitraukusi į humanitarinės pagalbos teikimą migrantams.   Šiais metais į mūsų šalį pateko 4219 migrantų. Nuo rugpjūčio mėnesio pradžios, dėl Lietuvoje vykdomos migrantų apgręžimo politikos, iš Baltarusijos draudžiamose vietose į Lietuvą neįleista 5 008 migrantai, 156 įleisti dėl humanitarinių priežasčių.    

Libano krikščionims reikia mūsų pagalbos

Libano krikščionims reikia mūsų pagalbosLietuvos vyskupai 2021 m. spalio 31 d. kviečia maldoje prisiminti Libano krikščionis, daugelis kurių yra katalikai, priklausantys maronitų bendruomenei. Spalio 31 d. visose Lietuvos bažnyčiose taip pat organizuojama rinkliava, kurios metu bus renkamos lėšos šiai itin sunkioje padėtyje atsidūrusiai šaliai. Taip atsiliepiama į Lietuvą pasiekusį Libano krikščionių pagalbos prašymą.

Žmogiškumas – svarbiausia. Padėkite pasirūpinti baziniais pažeidžiamiausių pabėgėlių poreikiais!

Žmogiškumas – svarbiausia. Padėkite pasirūpinti baziniais pažeidžiamiausių pabėgėlių poreikiais! Šiuo metu susiduriame su ypatinga situacija – Lietuvos sieną kerta daugybė migrantų iš skirtingų šalių. Ar žinojote, jog beveik trečdalį į Lietuvą atvykusių migrantų sudaro moterys, apie ketvirtadalį – nepilnamečiai? Tarp jų esama ir nemažai pažeidžiamų asmenų: moterų su vaikais, besilaukiančių moterų, nelydimų nepilnamečių, žmonių su negaliomis, kuriems reikia mūsų pagalbos.

Pasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga, Caritas Internationalis primena, kad vienintelis sprendimas yra integrali žmogaus ekologija

Pasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga, Caritas Internationalis primena, kad vienintelis sprendimas yra integrali žmogaus ekologija2021 m. Pasaulinė humanitarinės pagalbos diena pažymėta daugybės krizių – tiek sukeltų žmogaus, tiek stichinių nelaimių. Pastarosiomis dienomis matėme Afganistano žlugimą, kuomet šis atiteko Talibanui bei tragišką žemės drebėjimą Haityje, kuris iki šiol nusinešė 1500 gyvybių. Be to, ekonominį žlugimą, socialinį ir politinį nestabilumą patiria Libanas išgyvenantis blogiausius laikus nuo pilietinio karo. Taip pat esame liudininkai daugybės užsitęsusių krizių tokiose šalyse kaip Ukraina, Venesuela, Sirija ir kt. Pasauliniu mastu klimato kaita ir toliau daro didelę bei nepataisomą žalą, plūsta milijonai migrantų, o pasaulinė COVID-19 pandemija socialiai ir ekonomiškai paralyžiavusi pasaulį.

Susitikimas su Jungtinių Tautų atstovu

Susitikimas su Jungtinių Tautų atstovuRugpjūčio 10 d. Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas susitiko su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (UNHCR) atstovu Šiaurės ir Baltijos šalims Henriku Nordentoftu. Susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Caritas tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė, vyko Kauno arkivyskupijos kurijoje.  

„Lidl“ kartu su pirkėjais taromatų projekto metu vaikams paaukojo jau beveik 230 tūkst. eurų

„Lidl“ kartu su pirkėjais taromatų projekto metu vaikams paaukojo jau beveik 230 tūkst. eurųPrieš daugiau nei 3,5 metų startavęs „Lidl Lietuva“ socialinis projektas „Už saugia aplinką mūsų vaikams“ šalies gyventojams suteikia galimybę už depozitą gautus pinigus paaukoti vaikų dienos centrams, o šią sumą prekybos tinklas dar ir padvigubina. Vien per antrąjį šių metų ketvirtį „Lidl“ ir pirkėjai paaukojo daugiau kaip 22 tūkst. eurų, kai per visą projekto laikotarpį surinkta suma siekia beveik 230 tūkst. eurų. Juos prekybos tinklas išdalija vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms „Gelbėkit vaikus“, „Caritui“ bei Maltos ordino pagalbos tarnybai. Jų atstovų teigimu, ši parama prisideda prie šviesesnės Lietuvos ateities puoselėjimo.

Drabužių ir daiktų dovanojimas vasaros metu

Drabužių ir daiktų dovanojimas vasaros metu Vasaros metu sulaukiame daug užklausų dėl galimybės dovanoti nebereikalingus drabužius ir daiktus. Džiaugiamės Jūsų noru dalintis, tačiau norime pabrėžti, jog Caritas drabužių priėmimo punktuose priimame tik švarius, tvarkingus, nešioti tinkamus drabužius, tvarkingus, naudoti pagal paskirtį tinkamus daiktus. Seni, suplėkę, suplyšę, nešvarūs drabužiai, avalynė ar sulūžę daiktai nėra tinkami aukoti. Prieš aukojant, kviečiame pagalvoti, ar Jūsų dovanojami drabužiai, avalynė ar daiktai galėtų nudžiuginti tą, kuriam šiuo metu to trūksta?

Konsultacija Kėdainių dekanato Caritas savanoriams

Konsultacija Kėdainių dekanato Caritas savanoriams Liepos 2 d. Kėdainių šv. Juozapo parapijoje įvyko Caritas savanorių konsultacija tema „Savanoriškos veiklos organizavimo gebėjimų stiprinimas Kėdainių dekanate: savanorystės organizavimas, savanorių palaikymas, veiklos ribų nustatymas, naujų savanorių pritraukimas“. Konsultacijoje dalyvavo Caritas savanoriai iš Kėdainių šv. Juozapo, šv. Jurgio, Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijų. Konsultaciją vedė savanoriškos veiklos organizavimo ekspertė Neringa Kurapkaitienė.

Globėjų diena

Globėjų diena Pirmasis liepos sekmadienis – Globėjų diena – žmonių, kurie išgirdo vienišus vaikus ir atvėrė jiems namų bei širdies duris, sąmoningai prisiėmė atsakomybę užauginti žmogų ir suteikti jam laimę gyventi šeimoje. Šiuo metu Lietuvoje yra 3 536 globėjai, kurie globoja 4 541 globotinį, tačiau globos institucijose vis dar auga 1 533 vaikai.

NVO telkia pajėgas reagavimui į situaciją su migrantais

NVO telkia pajėgas reagavimui į situaciją su migrantaisNevyriausybinės organizacijos (NVO) telkia pajėgas, ir kartu reaguos į situacijas, kur gali prireikti pagalbos, sulaukiant didesnio atvykstančių migrantų skaičiaus. Pagrindinis šių pajėgų tikslas – užtikrinti, kad priimant atvykusius žmones ir valdant aštrėjančią situaciją, būtų vadovaujamasi humanitariniais principais ir atliepiama į pagrindinius humanitarinius poreikius tų pažeidžiamų žmonių, kurių esama tarp migrantų.

Bendrystės džiaugsmas stovykloje „Šv. Juozapo globoje“

Bendrystės džiaugsmas  stovykloje „Šv. Juozapo globoje“ Birželio 18–20 d. Telšių vyskupijos Caritas į Palangą sukvietė gausų būrį Caritas koordinatorių ir savanorių į stovyklą „Šv. Juozapo globoje“. Karitiečiai dalyvavo Susitaikinimo pamaldose, skirtose Carito savanoriams ir Švč. Sakramento adoracijoje, Šv. Mišiose Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurias aukojo Telšių vyskupo generalvikaras kun. Vilius Viktoravičius, koncelebravo kun. Paulius Vaineikis OFM ir parapijos klebonas kun. Kęstutis Balčiūnas.

Birželio 20-oji - Tarptautinė pabėgėlių diena

Birželio 20-oji - Tarptautinė pabėgėlių dienaNuo karų, persekiojimo ar dėl kitokios formos prievartos turintys ieškoti prieglobsčio svetur jį randa ir Lietuvoje. Caritas darbuotojų misija padėti pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams, naujai atvykusių trečiųjų šalių piliečiams sėkmingai integruotis mūsų šalyje.

Istorija. Iš naujo atrasti save

Istorija. Iš naujo atrasti saveSu džiaugsmu dalinamės dar viena istorija, kai sudėtingu gyvenimo metu atrasta Caritas organizacija ir jos organizuojami kursai bei teikiama pagalba padėjo vėl įžvelgti šviesą gyvenime. Iškilus sunkumams vėl atrasti save ir savo kelią – sudėtingas iššūkis, bet Caritas darbuotojai pasiryžę būti šalia ir padėti.

Jaunimo savanorystė – (ne)madinga?

Jaunimo savanorystė – (ne)madinga? Su kuo šiandien jaunam žmogui asocijuojasi žodis Caritas? Dažniausiai pasitaikantis atsakymas –„Caritas yra pagyvenusių žmonių organizacija“. Bet ar iš tiesų Carite nėra užduočių, galimybių, vietos jaunimui? O gal nėra ir noro per daug įsitraukti į savanoriškas veiklas?

Metinė Vilniaus arkivyskupijos Caritas konferencija „Laiko ženklai“

Metinė Vilniaus arkivyskupijos Caritas konferencija „Laiko ženklai“Birželio pradžioje vyko metinė Vilniaus arkivyskupijos Caritas konferencija „Laiko ženklai“, kurioje kalbėta apie laiko ženklus Lietuvai ir bažnyčiai. Konferencijos dalyviai savo pranešimuose ne kartą atkreipė dėmesį į Caritas organizaciją šiandienos iššūkių kontekste, dalijosi mintimis apie susitelkimo svarbą, sustiprėjusią savanorystės sampratą visuomenėje ir būtinybę palaikyti savanorystės idėją nešančius, puoselėjančius savanorius.

Ugdomos Lietuvos Caritas darbuotojų ir savanorių kompetencijos

Ugdomos Lietuvos Caritas darbuotojų ir savanorių kompetencijosNeatsiejama Lietuvos Caritas organizacijos dalis – motyvuoti, kompetetingi ir atsakingi darbuotojai, savanorystės svarbą ir reikšmę pasauliui skleidžiantys savanoriai. Nuo balandžio mėnesio Lietuvos Caritas vykdo projektą „Caritas organizacijos institucinių gebėjimų stiprinimas“, kurio metu stiprinami turimi darbuotojų ir savanorių įgūdžiai, ugdomos naujos kompetencijos, siekiant atliepti šiandienos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

Radijo laida „Ką daryti?“. Vakcinacija - klausimai ir atsakymai

Radijo laida „Ką daryti?“. Vakcinacija - klausimai ir atsakymaiNuo pat pandemijos pradžios Caritas darbuotojai ir savanoriai buvo šalia žmonių, telkė savanorius, padėjo tiems, kam reikėjo pagalbos. „Marijos radijo“ laidoje „Ką daryti?“ Kauno arkivyskupijos Carito direktorius Arūnas Kučikas, VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, infektologė, profesorė Ligita Jančorienė su laidos vedėja Lietuvos Caritas generaline sekretore Deimante Bukeikaite kalbėjosi apie pandemiją ir vieną iš pagrindinių jos suvaldymo būdų - vakcinaciją.

Caritas darbuotojai ir savanoriai padeda vakcinavimo centruose

Caritas darbuotojai ir savanoriai padeda vakcinavimo centruoseLietuvos Caritas darbuotojai ir savanoriai turėjo atlaikyti intensyvaus pirmadienio iššūkius „Litexpo“ parodų rūmuose, kurie pastaruoju metu tapo vakcinavimo nuo koronaviruso centru. Gyvoje eilėje stovėjo daugybė žmonių, norinčių ne tik gauti pirmąjį skiepą, bet ir pasiankstinti antrąją "Vaxzevria" vakcinos nuo koronaviruso dozę.

Sėkmės istorija. Kai į gyvenimą grįžta tikėjimas

Sėkmės istorija. Kai į gyvenimą grįžta tikėjimasDžiaugiamės mūsų kolegomis Vilkaviškio Vyskupijos Caritas darbuotojais ir savanoriais, kurie padeda žmonėms sunkiomis gyvenimo akimirkomis, nuoširdžiai puoselėja šiltą santykį su žmogumi, būna šalia jo ir drauge kuria pokyčius gyvenime. Dalinamės kolegų vykdomo projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Marijampolės savivaldybėje“ prasmingu įvertinimu - jo dalyvės Ingos Pociuvienės sėkmės istorija. 

Sveikinimas Tėvo dienos proga

Sveikinimas Tėvo dienos progaSveikiname visus Tėčius! Gražaus laiko, kurį praleidžiate kartu su savo vaikais ir jaukių akimirkų, kurios lieka ne tik atminty, bet ir širdy.  

Kartu kurkime saugesnę vaikų ateitį

Kartu kurkime saugesnę vaikų ateitį Prieš dvejus metus Lietuvos skurdo rizikos lygis namų ūkiuose su vaikais siekė kiek daugiau kaip 18 proc., rodo Lietuvos statistikos departamentas. Tai reiškia, kad sudėtingomis sąlygomis gyvena bene kas penktas šalies mažametis ar paauglys. Dėl to norint, kad Lietuvos rytojus būtų šviesesnis, o mūsų atžalų vaikystė – gražesnė, bendradarbiauti privalo ne tik valstybinės institucijos ar nevyriausybinės organizacijos, bet ir verslas. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, kasdien su vaikais dirbančių organizacijų atstovai pasakoja, kaip atsakingas verslas prisideda prie saugesnės vaikų ateities kūrimo.

Prasidėjo vakcinacija Nacionalinio kraujo centro palapinėse

Prasidėjo vakcinacija Nacionalinio kraujo centro palapinėseŠiandien prasidėjo Nacionalinio kraujo centro turas per Lietuvą, kurio metu siekiama paskiepyti kuo daugiau Lietuvos gyventojų nuo COVID-19. Šiam žingsniui buvo ilgai ruoštasi, bendradarbiaujant su Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).  

„Lidl“ kartu su pirkėjais vaikams paaukojo jau daugiau kaip 200 tūkst. eurų

„Lidl“ kartu su pirkėjais vaikams paaukojo jau daugiau kaip 200 tūkst. eurųNuo 2017 m. gruodžio vykstančio, „Lidl“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ metu, taromatais besinaudojantys prekybos tinklo parduotuvių lankytojai gali už depozitą gautą sumą paaukoti vaikų dienos centrams, o ją prekybos tinklas padvigubina. Vien per pirmąjį 2021 m. ketvirtį „Lidl“ ir pirkėjai paaukojo daugiau kaip 19 tūkst. eurų, o per visą projekto laikotarpį surinkta parama siekia jau daugiau nei 205 tūkst. eurų. Ją prekybos tinklas išdalija vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms, „Gelbėkit vaikus“, „Caritas“ bei Maltos ordino pagalbos tarnyba, kurių teigimu, šiuo sudėtingu laikotarpiu, parama yra ypatingai svarbi.

Jaut­rių ir gai­les­tin­gų šir­džių ve­ly­ki­nė „šva­ros ak­ci­ja”

Jaut­rių ir gai­les­tin­gų šir­džių ve­ly­ki­nė „šva­ros ak­ci­ja” Šven­tų An­ge­lų Sar­gų pa­ra­pi­jos „Ca­ri­to“ tar­nys­tės varg­šams pan­de­mi­ja ne­nu­trau­kė. Tie­sa, „Ca­ri­to“ du­rys už­da­ry­tos, veik­la tei­kia­ma ki­to­mis for­mo­mis – sau­ges­nė­mis, nes vargs­tan­čiuo­sius ka­ran­ti­no lai­ko­tar­piu dar la­biau už­griu­vo bė­dos. Sto­ko­jan­tie­ji mais­to jį iš­si­ne­ša vien­kar­ti­niuo­se in­duo­se ar pa­ke­tuo­se, dra­bu­žiai jų pra­šan­tiems taip pat pa­ren­ka­mi ir įtei­kia­mi per nuo­to­lį. Į čia dir­ban­čių sa­va­no­rių ge­ru­mą su­tel­pa ne tik ma­te­ria­li­nė pa­gal­ba mais­tu, dra­bu­žiais, bet ir ne­pa­vargs­tan­tis jų ge­bė­ji­mas my­lė­ti žmo­nes šir­di­mi, ne­įver­ti­nus jų nuo­po­lių, sil­pnų vie­tų, ne­tei­siant, ne­ap­kal­bant. Pri­ar­tė­jus Šv. Ve­ly­koms, sa­va­no­riai, at­si­klau­sę Aly­taus nak­vy­nės na­mų va­do­vy­bės, su­ren­gė „šva­ros ak­ci­ją“ pir­ma­me šių na­mų aukš­te, to­se pa­tal­po­se, kur at­mo­sfe­ra sun­kiai nu­sa­ko­ma.

Pamiršti Lietuvos žmonės: per pandemiją išaugo atskirtis, labiausiai skurstantys nesulaukė tinkamos pagalbos

Pamiršti Lietuvos žmonės: per pandemiją išaugo atskirtis, labiausiai skurstantys nesulaukė tinkamos pagalbosSkurdo lygis, pajamų nelygybė Lietuvoje yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje (ES). Nors ir anksčiau tam tikri rodikliai buvo kritiniai, koronaviruso pandemija situaciją dar labiau užaštrino. Tarkime, vienoje sostinės labdaros valgyklų nemokamo maisto prašo dvigubai daugiau žmonių nei anksčiau, skurstančiose šeimose – daugybė vaikų, kuriems skaitmeninis švietimas kartais yra apskritai neprieinamas.

Iš pandemijos krizės sausi neišbrisime: labiausiai nukentėjo silpniausi, mažiausias pajamas gaunantys žmonės

Iš pandemijos krizės sausi neišbrisime: labiausiai nukentėjo silpniausi, mažiausias pajamas gaunantys žmonėsSkurdas, socialinė atskirtis išlieka skaudžiai Lietuvą plakančiomis problemomis. Kaip pastebi specialistai, pagalbos vargingiausiai besiverčiantiems gyventojams poreikis koronaviruso pandemijos metu išaugo kelis kartus. Kai kurie nevyriausybininkai nurodo, kad krizėms žmonės nepasiruošę, mat paprasčiausiai neturi santaupų, o valstybė socialinei apsaugai esą skiria gerokai mažiau nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis.