Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose Marijampolėje

Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose MarijampolėjeLiepos 13-ąją Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose – maldos už artimo meilės liudytojus diena, kurioje, tradiciškai laukiami visi karitiečiai. Kartu melsimės už Carito bendradarbius, savanorius ir visus tikėjimo bei meilės liudytojus. Taip pat dėkosime už Carito Lietuvoje atkūrimą prieš 35 metus, pagerbdami prie organizacijos ištakų buvusius šio krašto žmones.

Už nuopelnus Lietuvai Carito vadovėms įteikti garbingi valstybiniai apdovanojimai

Už nuopelnus Lietuvai Carito vadovėms įteikti garbingi valstybiniai apdovanojimai Liepos 6-ąją minint Valstybės dieną Prezidentūroje už nuopelnus šaliai ir jos žmonėms garbingi valstybiniai apdovanojimai įteikti vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų, buvusiai ilgametei organizacijos vadovei ses. Albinai Pajarskaitei, o taip pat – Lietuvos Carito generalinei sekretorei Deimantei Bukeikaitei, kuri į Caritą įsitraukė studijuodama socialinį darbą prieš beveik 14 metų ir nuo 2015-ųjų vadovauja organizacijai.

Pusšimčiu metų aplenkęs II Vatikano susirinkimą: ko palaimintasis Jurgis imtųsi šiandienos Lietuvoje?

Pusšimčiu metų aplenkęs II Vatikano susirinkimą: ko palaimintasis Jurgis imtųsi šiandienos Lietuvoje?Kokių darbų imtųsi palaimintasis Jurgis Matulaitis šiandienos Lietuvoje? Vyskupu paskirtas bene prieštaringiausiu Vilniui laiku, 1918-aisiais, kai miestas ėjo iš rankų į rankas, tilo lietuvių kalba, o susipriešinimas šovė į aukštumas, tėvas Jurgis vyskupo šūkiu pasirinko kvietimą „Nugalėk blogį gerumu“. Tėvo Jurgio įkvėpimas – gyvas, užtarimas – realus, veikimas – juntamas, liudija pal. J. Matulaitį atrandantys ir seniai pažįstantys skirtingų patirčių žmonės: diakonas Arūnas Kučikas, gydytoja Margarita Sriubienė, seminaristas Donat Jurevič, sesuo Jolita Matulaitytė ir Vilniaus Arkikatedros bendruomenės narė Linita Žebrauskienė.

Karo metu Dievo balsas skamba garsiau

Karo metu Dievo balsas skamba garsiau Ukrainos Caritas-Spes vadovo tėvo Viačeslavo pavardė jau buvo pažįstama iš tarptautinės žiniasklaidos pranešimų, mat kunigas Grynevyč, palotinų ordino vienuolis, šiai Romos katalikų Carito atšakai vadovauja nuo 2019 m. Tikėjausi išvysti solidaus amžiaus vadovą – juk tenka vadovauti ne tik milžiniškam daugiau kaip 600 bendradarbių tinklui, bet ir vykdyti didžiulės apimties humanitarinius projektus. Mano pašnekovas pasirodė esąs jaunas mąslių akių kunigas, kurio žvilgsnį tegalima įvardyti dviem žodžiais – karo žvilgsnis. Tad ir pokalbis sukosi ne apie humanitarinės pagalbos projektų statistiką, o kasdienę, nesibaigiančią karo tikrovę – tą, kuri toliau reikalaus kartais nežmoniškos vilties ir tikėjimo Apvaizda...

Tos pačios rankos „dirigavo“, tos pačios – galvelę glostė

Tos pačios rankos „dirigavo“, tos pačios – galvelę glostėMinėdami Carito atkūrimo Lietuvoje 35-mečio sukaktį, pagerbiame prie organizacijos ištakų buvusius žmones. Pirmąsias karitietes, kurių energija ir ryžtas veikti, kad be pagalbos neliktų vieniši, apleisti, ligoniai, nelaimių ištikti žmonės, kviečia tęsti artimo meilės darbus. Džiugi žinia, kad šiais ypatingais Caritui metais atsikuria organizuotas karitiečių veikimas kaimiškose bei miestų parapijose. Joniškio Caritas – vienas iš gražių pavyzdžių. O prie jo išakų buvo ir beveik du dešimtmečius Carito veiklai Joniškio rajone vadovavo Marija Navikienė.  

Svajonių atostogoms – dosni LIDL parama vaikų dienos centrams

Svajonių atostogoms – dosni LIDL parama vaikų dienos centrams Daugiau nei 40-ties Carito globojamų vaikų dienos centrų Lietuvoje mažieji ir paaugliai nekantriai laukia ilgųjų vasaros atostogų! Kaip sako Lietuvos Carito vaikų dienos centrų koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė, kelios dienos ir namų darbus keis taip lauktosios stovyklos – dieninės ir su nakvyne, išvykos, ekskursijos po Lietuvą, žygiai dviračiais ir pėstute.

Žinioje Senelių dienai Popiežius kviečia parodyti švelnumą mūsų šeimų vyresniesiems

Žinioje Senelių dienai Popiežius kviečia parodyti švelnumą mūsų šeimų vyresniesiems Tai galioja visada ir visiems: likdami arti vyresnio amžiaus žmonių, pripažindami jų nepakeičiamą vaidmenį šeimoje, visuomenėje ir Bažnyčioje, mes patys gausime daug dovanų, daug malonių, daug palaiminimų! Taip Žinioje Pasaulinei senelių ir pagyvenusių žmonių dienai, kurią minėsime liepos 28-ąją, rašo Popiežius Pranciškus. Šią ketvirtąją seneliams skirtą Pasaulinę dieną Šventasis Tėvas kviečia nepamiršti parodyti švelnumo seneliams ir pagyvenusiems mūsų šeimų nariams, aplankant tuos, kurie nusivylę ir nebetiki kitokios ateities galimybe. Dalijamės popiežiaus Pranciškaus Žinios, kurios šiųmetinė tema – „Nepalik manęs senatvėje“ (plg. Ps 71, 9), tekstu.

Ei, Tu svarbus, ačiū, kad esi!

Ei, Tu svarbus, ačiū, kad esi!Tęsiame pažintį su Jaunuoju Caritu Lietuvoje ir šįkart keliaujame į Vilniaus arkivyskupiją. Visai neseniai Jaunojo Carito koordinatore tapusi Miglė Remeikaitė sako, kad darbas su jaunimu dovanoja daug džiaugsmo.

Ši misija tikrai verta tąsos. Caritas Europa prezidentas – Lietuvos karitiečiams

Ši misija tikrai verta tąsos. Caritas Europa prezidentas – Lietuvos karitiečiams Caritas Lietuvoje prisidėjo prie teigiamų pokyčių žmonių gyvenimuose. Šis indėlis tikrai vertas švęsti! Ir ši misija tikrai verta tąsos. Kaip ne kartą yra sakęs Šventasis Tėvas Popiežius Pranciškus, centrinė vieta vargšams „nėra politika, sociologija ar ideologija; tai paprasčiausiai Evangelijos reikalavimas“. Taip į Lietuvos karitiečius kreipėsi Caritas Europa prezidentas monsinjoras Michael Landau. Dalijamės įkvepiančia jo kalba, pasakyta Carito atkūrimo 35 metų renginyje Kaune.

Peržengti kalėjimo slenkstį – perkeičiantis gailestingumas

Peržengti kalėjimo slenkstį – perkeičiantis gailestingumas Mintimis keliuosi į laiką prieš 10 metų, kai pirmą kartą pati peržengiau kalėjimo slenkstį. Savanoriškai eiti iš laisvės į nelaisvę – joks čia žygdarbis, kai žinai, kad tik kelioms valandoms. Tąkart buvau jauna ambicinga Carito socialinė darbuotoja, trejus metus dirbusi su nukentėjusiais nuo itin sunkių nusikaltimų, ne kartą sakiusi, kad nuteistiesiems reikia padėti, tačiau... Aš to nedarysiu niekada. Juk kelerius metus iš arti mačiau nusikaltimų sugriautą gyvenimą. Belieka linkčioti galvą pritariant gyvenimo išminčiai – niekada nesakyk „niekada“. Šiandien esu Lietuvos Carito programos „Sielovada bausmių vykdymo vietose“ koordinatorė.

35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes

35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes 35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes: kokios asmenybės dėjo pamatus Caritui, kaip augome ir kokie esame šiandien? Prisiminkime, atraskime iš naujo, dalinkimės vieni su kitais, švęsdami Carito Lietuvoje atkūrimo 35-erius metus!  

Jaunųjų karitiečių startas Kauno arkivyskupijoje

Jaunųjų karitiečių startas Kauno arkivyskupijoje2023 m. lapkričio mėnesį pirmą kartą surengto Jaunojo Carito sąskrydžio vaisiai pamažu regimi vyskupijose. Metų pradžioje Kauno arkivyskupijos Jurbarko, Raseinių, Ukmergės dekanatuose pradėjo burtis jaunųjų karitiečių grupės. Kviečiame iš arčiau susipažinti su Jaunojo Carito veikla Kauno arkivyskupijos Carite.

Caritas – už vieningą ir socialiai atsakingą Europą

Caritas – už vieningą ir socialiai atsakingą EuropąEuropos dienos proga Caritas Europa pabrėžia socialinių paslaugų teikėjų svarbą užtikrinant orų gyvenimą visiems. Šiandien konfliktų ir didėjančio skurdo keliamas grėsmes Europoje ypač skaudžiai jaučia tie, kurie gyvena nesaugioje padėtyje. Todėl dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą ginti žmogaus teises, socialinį teisingumą ir taiką.

Nėščia išvaryta iš namų Joana drąsina mamas: ieškoti pagalbos – ne gėda

Nėščia išvaryta iš namų Joana drąsina mamas: ieškoti pagalbos – ne gėda„Atsiprašau, kad išeidama į jus mečiau raktus ir neatsisveikinau. Esu be galo dėkinga, kad čia radau namus, už Carito pagalbą ir kad visada galiu aplankyti“, – su sūnumi, kurį pirmus metus augino Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namuose, atėjusi į naujų patalpų atidarymą sakė dabar jau trijų vaikų mama Joana.

Europa turi kovoti su moterų skurdu

Europa turi kovoti su moterų skurduCaritas Europa parengė pozicijos dokumentą apie moterų skurdą Europoje. Dokumente pateikiamos rekomendacijos, raginančios ES politikos formuotojus geriau spręsti problemas, su kuriomis susiduria skurdą patiriančios moterys. Moterys nuolat susiduria su didesniais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais ir didesniu skurdu nei visų amžiaus grupių vyrai.

Caritas 2024 balandžio žiniasklaidoje

Caritas 2024 balandžio žiniasklaidojeVisam Caritui reikšmingos 35 metų atkūrimo Lietuvoje sukakties minėjimas, Europos Carito prezidento monsinjoro Michal Landau, Ukrainos ir kaimyninių šalių Caritų atstovų vizitai šia proga Lietuvoje, apaštališkojo nuncijaus Petar Rajič perduotas Šventojo Tėvo sveikinimas renginyje Kaune ir valstybės vadovų dėmesys organizacijos atkūrėjams, darbuotojams bei daugiau nei 4,5 tūkst. Carito savanorių. Tai tik maža dalis Carito įvykių balandį, atsispindėjusių žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Europos Parlamentas balsavo dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto: Caritas Europa reiškia susirūpinimą

Europos Parlamentas balsavo dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto: Caritas Europa reiškia susirūpinimą Šį mėnesį vyko Europos Parlamento balsavimas dėl ES Migracijos ir prieglobsčio pakto. Šis balsavimas žymi ilgų derybų dėl prieblobsčio taisyklių Europoje pabaigą. Caritas Europa reiškia susirūpinimą dėl to, kad šis paktas gali daryti neigiamą poveikį tūkstančiams žmonių. Naujos taisyklės riboja prieigą prie reikalingos apsaugos tiems, kuriems jos reikia labiausiai.

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys Karitietiškas AČIŪ visiems ir kiekvienam, dalyvavusiam 7-ojoje Lietuvos Carito paramos Ukrainai rinkimo akcijoje balandžio 16-18 dienomis! Dėkojame aukojusiems lėšų, ilgo galiojimo maisto produktų ir būtiniausių higienos, buities priemonių, Carito savanoriams ir skyrusiems laiko, žiniasklaidai bei visiems, kvietusiems prisijungti prie paramos rinkimo Ukrainai. Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų rinkta parama keliauja į Carito sandėlius Kaune ir bus ruošiama gabenti į Ukrainą.   

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbu

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbuLietuvos Caritui skelbiant 7-ąją paramos Ukrainai rinkimo akciją, kuri balandžio 16-18 dienomis vyko daugiau nei 30 Lietuvos miestų ir miestelių, solidarumui su karo alinama šalimi kvietė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Jautriu liudijimu ir padėka Lietuvos žmonėms dalijosi Volodymyr Yakymets, kun. Vyacheslav Grynevych iš Ukrainos Caritų, o Chersone pagalbą perduodantys savanoriai Milda ir Romanas pasakojo, kaip sekėsi rasti Lietuvos Carito pagalbos prašiusią šeimą su berniuku, kuris į pirmą klasę pradėjo eiti beveik 9-erių ir kas jam buvo didžiausia gimtadienio dovana.

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą Ukrainai

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą UkrainaiLietuvos Caritas pradeda paramos Ukrainai rinkimo akciją lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis. Paramos rinkimas daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų vyks tris dienas, nuo balandžio 16 iki 18 dienos.

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava UkrainaiBalandžio 14 dieną per sekmadienio Šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis. Ypač prašoma aukoti sauskelnių suaugusiems bei vaikams.

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimai

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimaiŠventų Velykų rytą į Tėvo namus iškeliavus vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų seseriai Nijolei Felicijai Sadūnaitei, dėkojame už jos gyvenimą, pašvęstą tikėjimo ir žodžio laisvei bei artimo meilės darbams. Atsisveikinti su per Velykas mirusia seserimi Nijole Felicija Sadūnaite bus galima 2024 m. balandžio 2–3 dienomis, pirmadienį pranešė Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacija.

Caritas 2024 kovo žiniasklaidoje

Caritas  2024 kovo žiniasklaidoje   Prisikėlimo žinia vainikuotas pirmas pavasario mėnuo Caritui buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio. Taigi, dalijamės kovo publikacijų, televizijos ir radijo siužetų nuorodomis, dėkodami karitiečiams ir mūsų organizacijos palaikytojams už paramą Carito misijai – teikti pagalbą vargstantiems ir būti jų balsu!

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. Vekykų

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. VekykųTegu Prisikėlimo viltis stiprina gyvybingumo daigus, padėdama augti ir skleistis kilniausiems tikslams, savitarpio supratimui ir siekiams, kad bendri mūsų visų namai taptų saugesne, draugiškesne vieta gyventi. Būkime šviesa vieni kitiems. Gražių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems linki Lietuvos Caritas.

Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės

Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnėsKad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės, ne tokios vienišos stokojantiems, sergantiems, artimųjų neturintiems žmonėms. Su tokia intencija visą gavėnią Carito savanoriai ir darbuotojai rinko ilgo galiojimo maisto produktus, lankė senelius, sunkiau gyvenančias šeimas, kitų iššūkių patiriančius žmones.

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?„Jis manęs nesupranta“, „vėl negirdi, ką aš sakau“, „patiriu nuolatinį spaudimą“, „noriu laisvės“, „neturiu, ką daugiau pasakyti“, – su tokiomis ir panašiomis frazėmis į antrus metus skaičiuojantį Vilniaus arkivyskupijos Carito mediacijos centrą „In pace“ ateina poros ar pavieniai asmenys, prieinantys santykių kryžkeles.

Jaunajam Caritui – žalią šviesą

Jaunajam Caritui – žalią šviesą2024-aisias Caritui minint atsikūrimo Lietuvoje 35-metį, svajojame, kad baigiantis metams visoje šalyje turėsime bent 35 Jaunojo Carito grupes. Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kviečia kiekvieną karitietį drąsiai priimti jauną žmogų į savo glėbį ir su pasitikėjimu lydėti Carito veiklose, o jaunimą – leistis į auginantį savanorystės nuotykį!

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPM

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPMPraėję metai kaip niekada mus sutelkė geriems darbams. Dėkojame, kad buvome kartu. Kviečiame 2024-aisiais vėl prisidėti prie Lietuvos Caritas misijos skiriant 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio!

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje Kartą per ketverius metus vasaris dovanoja papildomą 29-ąją dieną, taigi būtent ją pasirinkome apžvelgti Carito publikacijas ir ką apie mus rašė bei kalbėjo žiniasklaida šį mėnesį. AČIŪ karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Nepaisant visos karo tamsos ir siaubo, išlikime šviesa

Nepaisant visos karo tamsos ir siaubo, išlikime šviesa Karas – tai totalus blogis, kuris griauna viską aplinkui: santykius tarp žmonių ir patį vertingiausią dalyką – patį žmogų, – sako Caritas-Spes Ukraine vadovas kun. Viačeslavas Grynevychus, vaizdo įraše apžveldamas situaciją karo niokojamoje šalyje.

Carito gavėnios kalendorius „Per dykumą - į laisvę” 2024

Carito gavėnios kalendorius  „Per dykumą - į laisvę” 2024Kai mūsų Dievas apsireiškia, jis skelbia laisvę. Taip Žinią šiųmetinei Gavėniai tema „Per dykumą Dievas veda mus į laisvę" pradeda Popiežius Pranciškus. Išėjimas iš vergijos į laisvę nėra abstrakti kelionė, tad Šventasis Tėvas linki, kad mūsų Gavėnia taip pat būtų konkreti.

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareiga

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareigaEsame sukurti būti kartu, o ne vieni, – Žinioje Ligonio dienai primena Popiežius Pranciškus, kviesdamas rūpintis tais, kurie kenčia ir yra vieniši, galbūt nušalinti ir atstumti. Dėkodami visiems, kurie su atidumu, kantrybe ir meile lanko ligonius jų namuose, sveikatos priežiūros ir globos įstaigose, dalijamės karitietės Onutės Volungevičienės mintimis.

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje Pirmas metų mėnuo Caritui Lietuvoje buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio ir mūsų pačių siūlytų temų. Ačiū karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį

Parengtas 175 tinklalaidžių ciklas apie pal. J. Matulaitį Marijonų kongregacijos vyresnysis tėvas Joe Roesch MIC parengė tinklalaidžių ciklą apie marijonų atnaujintoją, buvusį Vilniaus vyskupą palaimintąjį Jurgį Matulaitį MIC. Pristatydamas tinklalaides jos autorius paragino mestis už stebuklą, kad pal. Jurgis Matulaitis būtų paskelbtas šventuoju artėjant jo mirties šimtmečio jubiliejui 2027 m., rašo „Vatican News“.