Naujienos

Pagrindinis Naujienos

Carito advento kalendorius

Carito advento kalendoriusMažais kasdieniais žingsneliais Kalėdų link. Dalijamės Caritas advento kalendoriumi, kviesdami sekti mus Lietuvos Caritas feisbuke ir dalintis keikvienos dienos patirtimi. 

Caritas ir Lietuvos advokatūros dovana – nemokamos teisinės konsultacijos nepasiturintiems

Caritas ir Lietuvos advokatūros dovana – nemokamos teisinės konsultacijos nepasiturintiemsArtėjant didžiosioms metų šventėms, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas tiesia pagalbos ranką labiausiai nepasiturintiems Lietuvos žmonėms: nuo lapkričio 28 iki gruodžio 9 dienos įvairių teisės sričių advokatai bei jų padėjėjai nemokamai konsultuos žmones nuotoliniu būdu ar gyvai vyskupijų Caritas centruose pagal išankstinę registraciją, kuri prasideda šiandien.

Nematoma nusikaltimo pusė

Nematoma nusikaltimo pusėBene priešiškiausiai kaip visuomenė vertiname nuteistuosius. Tačiau dėl to kenčia ne tik laisvės atėmimu nubausti žmonės, bet ir jų vaikai, tėvai, kiti artimieji. Kviesdamas į susitikimą, užuot gilinus atskirtį bet išankstines nuostatas, Caritas drąsina: #NelikimeBausmėsŠešėlyje. Atradimais, patirtimi ir įžvalgomis žurnale Artuma dalijasi Kauno Caritas Nuteistųjų integracijos programos vadovė Renata Dubauskė, psichologė Neringa Čelienė bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nuteistųjų konsultavimo centro socialinė darbuotoja Edita Parham.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!Net 75 tūkst.  akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas džiaugsmingai išlydi į kelionę po Lietuvą. „Gerumas mus vienija“ akcijos metu surinktos lėšos pasitarnaus sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, nelaimių ištiktiems žmonėms, ligoniams.

Paramos maistu prašytojų vis daugėja, jų skaičius dar augs, prognozuoja NVO

Paramos maistu prašytojų vis daugėja, jų skaičius dar augs, prognozuoja NVORizika kristi į energetinį skurdą reali ne tik mažas, bet ir vidutines pajamas turintiems žmonėms. Todėl Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė ragina naudotis valstybės siūloma parama šildymo išlaidoms kompensuoti. „Dalis nedrįsta imti tos paramos, nenori būti „pašalpiniais“, bet kompensacija – tai ne pašalpa“, – pabrėžia Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Prekyba žmonėmis nedingo, keičiasi tik forma: nuo šiuolaikinės vergystės iki seksualiai išnaudojamų ukrainiečių merginų

Prekyba žmonėmis nedingo, keičiasi tik forma: nuo šiuolaikinės vergystės iki seksualiai išnaudojamų ukrainiečių merginųBrutaliai į automobilį grūdamų ir į užsienį seksualiniam išnaudojimui ar priverstiniam darbui išvežamų žmonių mažiau, tačiau prekyba žmonėmis šiandien klesti subtilesnėmis formomis – suviliojama romantiniais pažadais, pasinaudojama nuo karų bėgančių žmonių bejėgiškumu ar kritinėse finansinėse situacijose atsidūrusių žmonių desperacija, – rašo portalas 15min. Įžvalgomis dalijasi Vilniaus arkivyskupijos Caritas Pagalbos patyrusiems smurtą ir prekybos žmonėmis aukoms programos vadovė Angelė Lazauskienė.

ES kovos su prekybos žmonėmis dieną – atsakas į šiuolaikinę vergiją

ES kovos su prekybos žmonėmis dieną – atsakas į šiuolaikinę vergiją Spalio 18-ąją minime ES kovos su prekybos žmonėmis dieną. Bažnyčios atsakas į nusikaltimus prieš vyrus, moteris vaikus, išnaudojant juos vergiškam nelegaliam darbui, organų donorystei, prostitucijai, surogatinei motinystei, vagystėms ir kitiems nusikaltimams – ne tik Caritas pagalba aukoms, bet ir Šventos Mortos grupės pastangos stabdyti šiuolaikinę vergiją: plėtoti teisėsaugos, Bažnyčios ir bendruomenių ryšius, rūpintis, kad nusikaltimų aukoms būtų prieinama teisinė ir pastoracinė pagalba, o taip pat – įtakoti politikus bei įstatymų leidėjus, kad, kurdami įstatymus, nukreiptus prieš prekybą žmonėmis, pirmiausia orientuotųsi į nukentėjusiuosius.

Dešimtmečius niekintoje šventovėje – iš spąstų ištrūkusiųjų liudijimai apie prekybą žmonėmis

Dešimtmečius niekintoje šventovėje – iš spąstų ištrūkusiųjų liudijimai apie prekybą žmonėmisKaro, ekonominių iššūkių situacijoje aštrėja prekybos žmonėmis problema, konstatuoja pareigūnai ir kiti specialistai dirbantys su nukentėjusiais bei prieglobsčio prašytojais. „Į prekeivių žmonėmis spąstus įtraukiami, o galbūt – įtraukti mūsų vaikai, draugai, sesės, broliai, kaimynai pažįstami ir nepažįstami žmonės“, – antrina Caritas Lietuvoje žmonės, susitinkantys su prekybos žmonėmis aukomis.

Lietuvos Caritas komunikaciją koordinuos žurnalistė Ieva Urbonaitė

Lietuvos Caritas komunikaciją koordinuos žurnalistė Ieva Urbonaitė Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatore pradeda dirbti žurnalistė Ieva Urbonaitė. „Vis dar girdime, kad geri darbai turi būti daromi tyliai, nors būtent įkvepiančios istorijos ir gerų darbų pavyzdžiai labiausiai motyvuoja padėti kitiems!“ – sako Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akciją

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akcijąMinint Ukrainos nepriklausomybės dieną „Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos akciją, skirtą paremti Ukrainos žmonėms. Šį kartą akcijos tikslas – surinkti reikalingas lėšas, už kurias būtų perkami konkretūs daiktai ir priemonės žmonėms, jau šešis mėnesius kenčiantiems nuo karo Ukrainoje.  

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje Daugiau nei ketverius metus „Lidl Lietuva“ vykdomas socialinis projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ nemažina tempo. Jo metu pirkėjai ir prekybos tinklas kartu paaukojo jau daugiau kaip 335 tūkst. eurų. Antrojo šių metų ketvirčio paramos rezultatai dosnumu pralenkia ankstesnius projekto laikotarpius: vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje artimiausiu metu pasieks per 32 tūkst. siekianti finansinė parama.

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.  

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikams

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikamsĮ Lietuvą atvedė Dievas ir meilė, o dabar čia belgą Bartą Pauwelsą, Vilniaus prancūzų licėjaus mokytoją, Carito darbuotoją ir savanorį, laiko darbas ir  šeima – žmona Ernesta, su savo ir globojamais vaikais. Tėvo dienos proga su B. Pauwelsu kalbamės apie tėvystę, jos sampratą mūsų visuomenėje, lietuvių požiūrį į globojamus vaikus ir koks galėtų būti sėkmingos tėvystės receptas.

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę!

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę! Praėjus jau daugiau nei 3 mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios, pagalba Ukrainos žmonėms Lietuvoje, kurių šiandien mūsų šalyje registruota 54 843  tūkst., vis dar labai reikalinga.

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus Nuo „Lidl Lietuva“ taromatų projekto vykdymo pradžios vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms – Lietuvos „Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir „Gelbėkit vaikus“ – suaukota daugiau nei 303 tūkst. eurų. Šių metų pavasario pradžioje vaikų dienos centrus pradėjus lankyti ir vaikams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą patrigubino.

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems  Gegužės 26-ąją Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir vyskupas emeritas Jonas Kauneckas kartu su dekanatų kunigais aukojo Šv. Mišias už karitiečius. Po Šv. Mišių padėkomis ir plojimais buvo padėkota ir užtarnauto poilsio išlydėta ilgametė Panevėžio Carito direktoriaus pavaduotoja Gražina Kecevičienė, Caritui atidavusi beveik ketvirtį amžiaus.

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų!

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų! Tikime, kad nepavargote dalintis gerumu ir padėti tiems, kuriems iki šiol labai reikia mūsų pagalbos. Šiuo metu Lietuvos Caritas ieško savanorių, kurie vasaros metu mums talkintų teikiant pagalbą ukrainiečiams, ir padedant varguose esantiems mūsų žmonėms.

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaiga

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaigaGegužę minima Motinos diena, viena iš tradicinių metinių švenčių, kurias mini Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namų gyventojos. Šiemet kartu su Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomene dalyvaus šv. Mišiose už Motinos ir vaiko namuose gyvenančias mamas ir jų vaikus, darbuotojus ir savanorius.

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas Balandžio 26 d. iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimą gavo Lietuvos Caritas, įvertintas už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus Grąžinant tarą „Lidl“ parduotuvių taromatuose, depozitą galima paaukoti vaikų dienos centrams, kuriuose laiką leidžia vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Prasidėjus karui Ukrainoje, šiuos vaikų dienos centrus papildė ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai. „Lidl Lietuva“, atsižvelgdama į situaciją, nusprendė patrigubinti visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą. Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje prižiūrinčias organizacijas – Lietuvos Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybą, „Gelbėkit vaikus“ – artimiausiu metu pasieks per 30 tūkst. eurų siekianti finansinė parama.

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomis

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomisBalandžio 11–13 dienomis, pirmadienį–trečiadienį, Lietuvos Caritas, kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais, vėl skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Jos tikslas – surinkti ne tik reikalingų daiktų, bet ir maisto produktų, kurių stokoja karą kiekvieną dieną Ukrainoje išgyvenantys žmonės. Šį kartą daiktai ir maisto produktai bus renkami Lvivo bei Mostyskos Carito prašymais. 

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas Severodoneckui

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas SeverodoneckuiKiekvieną dieną keliamės ir gulamės su mintimi, kaip galėtume padėti mūsų broliams ir seserims, patiriantiems karo siaubus Ukrainoje. Protu sunku suvokti, ką išgyvena karo aukos. Karo aukos – tai dalyvaujantys mūšiuose, karo aukos – besigūžiančios slėptuvėse, karo aukos – gaminančios maistą kovojantiems, karo aukos – palikusios savo namus ir artimuosius. Vienodai skaudu dėl visų. 

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimą

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimąPirmadienį, balandžio 4 dieną, Lietuvos Caritas gen. sekretorė Deimantė Bukeikaitė priėmė aukšto rango karininkus iš NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje. Lietuvoje dislokuoti Vokietijos kariuomenės daliniai be kita ko užsiima ir bendradarbiavimu tarp kareivių ir civilinių organizacijų.

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos Caritui

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos CarituiDrauge su Jumis prisidėjome prie ne vieno paramos ar pagalbos prašymo atliepimo (vaistų, namų apyvokos, įvairių maisto produktų bei kitų prekių įsigijimo), rūpinomės vienišais ir sergančiais, padėjome gausioms šeimoms susimokėti sąskaitas už komunalinius mokesčius, padėjome mūsų globojamiems žmonėms, darbuotojams ir savanoriams apsirūpinti reikalingomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, organizavome pagalbą kiekvieną dieną visoje Lietuvoje.

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą

Lietuvos Carito surinkta parama jau pasiekė Ukrainą Kovo 17–20 dienomis „Lietuvos Caritas“ kartu su Lietuvos garbės konsulu Luhansko apskrityje Robertu Gabulu bei su septynių vyskupijų Caritas centrais organizavo humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Daiktų rinkimas buvo inicijuotas atsiliepiant į gautą Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovo Oleksandr Striuk pagalbos prašymą.