Caritas Internationalis su džiaugsmu prisijungia prie visuotinės Bažnyčios, dėkodamas ir sveikindamas popiežių Leoną XIV. Ši istorinė akimirka simbolizuoja naują Bažnyčios vadovavimo etapą, kupiną tarnystės ir sinodalumo dvasios. Caritas, kaip Bažnyčios šaka, pažada toliau remti Šventąjį Tėvą, siekiant stiprinti vienybę tikėjime ir bendrystę, su meile „statant tiltus per dialogą“.

Gilūs simboliai ir socialinis įsipareigojimas
Popiežiaus Leono XIV vardo pasirinkimas yra ypač reikšmingas, nes jis sutampa su 134-osiomis Leono XIII enciklikos Rerum Novarum metinėmis, kuri buvo paskelbta 1881 m. gegužės 17 d. Ši enciklika tapo aiškiu įsipareigojimu Bažnyčios socialiniam apaštalavimui ir katalikų socialiniam mokymui.
„Carito tarnystė yra esminis Bažnyčios misijos elementas ir neatskiriama jos esmės išraiška“, – rašė popiežius Benediktas XVI Intima Ecclesiae Natura. Šiuo metu Caritas kviečia visus atnaujinti savo misiją ir liudyti Kristaus meilę per konkretų užuojautos, teisingumo ir vilties veiksmų įgyvendinimą, ypatingą dėmesį skiriant labiausiai pažeidžiamiems žmonėms. Tai taip pat apima įsipareigojimą „išgirsti tiek žemės, tiek vargšų šauksmą“, kaip tai pabrėžė popiežius Pranciškus savo enciklikoje Laudato Si'.
Popiežius Leonas XIV – nuo Čiklajo iki Vatikano
Popiežius Leonas XIV, buvęs kardinolas Robertas Prevostas, gimė Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, ir pastaraisiais metais dirbo vyskupų dicasterijos prefektu. Jo ilgametė tarnystė Peru, kur jis virš 20 m. buvo Čiklajo vyskupu, padarė didelę įtaką tiek vietos Bažnyčiai, tiek visai regioninei humanitarinei veiklai. Jo buvimas Caritas Peru valdyboje 2022–2024 metais, buvo svarbus žingsnis stiprinant Bažnyčios socialinius įsipareigojimus.
Bendradarbiavimas su Caritas nariais visame pasaulyje
Alistair Dutton, Caritas Internationalis generalinis sekretorius, pažymėjo, kad popiežiaus Leono XIV pasirinkimas rodo aiškų įsipareigojimą taikos, solidarumo, dialogo klausimams. Jo pasiryžimas kovoti už vargšus ir socialinį teisingumą yra pirmasis žingsnis link misijos, kurios tikslas – remti neturtingus ir pažeidžiamus žmones visame pasaulyje.
„Popiežiaus Leono XIV įsipareigojimas kenčiantiems žmonėms ir jo vadovavimas socialiniams klausimams rodo, kad jis ne tik rems Bažnyčią, bet ir visus, kurie siekia pasaulio teisingumo“, – teigė A. Dutton.
Caritas Internationalis – globali bendruomenė, įsipareigojusi kovoti už bendrą gėrį
Caritas Internationalis, 162 organizacijų konfederacija, veikia daugiau nei 200 šalių ir teritorijų, atsakydama į humanitarines krizes ir skatindama integralų žmogaus vystymąsi. Organizacijos misija – pasiekti, kad „kiekvienas žmogus, nesvarbu kokios rasės, religijos ar tautybės, galėtų gyventi visiškai žmogišką gyvenimą“ (Paul VI, Populorum Progressio).
Bažnyčia ir Caritas visame pasaulyje remiasi solidarumo pagrindu, siekdami kovoti su nelygybe, ekologijos problemomis ir kitais iššūkiais, kurie kelia grėsmę žmonijos gerovei. Šiuo tikslu Caritas įsipareigoja toliau dirbti su visais Bažnyčios nariais, kad sukurtų teisingesnį, taikesnį ir užjaučiantį pasaulį, kuriame nėra išstumtųjų – juk meilė nepažįsta ribų.
Pabaiga: viltis ir pasiryžimas
Caritas Internationalis ir toliau sieks būti matomu meilės, pagalbos ir solidarumo ženklu visame pasaulyje, laikydamasi šventojo Tėvo popiežiaus Leono XIV nurodymų. Ši misija – tarnauti tiems, kurie kenčia, ir kurti pasaulį, kuriame niekas nėra pamirštas, o meilė ir gailestingumas lieka pagrindiniais Bažnyčios veiksmų principais.
Pagal Caritas Internationalis informaciją parengė Lietuvos Caritas