Lietuvoje

Pagrindinis Lietuvoje

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPM

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPMPraėję metai kaip niekada mus sutelkė geriems darbams. Dėkojame, kad buvome kartu. Kviečiame 2023-aisiais vėl prisidėti prie Lietuvos Caritas misijos skiriant 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio!

Lietuvos Caritui – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėka

Lietuvos Caritui – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkaLietuvos gyventojų, viešojo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų susitelkimas, ryžtas padėti nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms – stulbinantis. Taip penktadienį Vilniuje vykusiame padėkos renginyje – diskusijoje „Pagalba Ukrainai: ryžtas, susitelkimas, nuveikti darbai ir iššūkiai“ sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.   Ministrė dėkojo žmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, aktyviai prisidėjusioms prie paramos teikimo Ukrainos karo pabėgėliams, padėką įteikdama ir Lietuvos Caritui.

Caritas Lietuvoje skelbia dar vieną paramos Ukrainai akciją: kviečia aukoti daiktų, maisto, lėšų

Caritas Lietuvoje skelbia dar vieną paramos Ukrainai akciją: kviečia aukoti daiktų, maisto, lėšų Lietuvos Caritas skelbia 5-ąją paramos akciją Ukrainos žmonėms, kurios metu bus renkami labiausiai nuo karo nukentėjusių teritorijų gyventojams reikalingi daiktai, negendantys maisto produktai ir piniginė parama. Pirmąjį gavėnios sekmadienį – vasario 26 dieną Lietuvos vyskupai kviečia aukoti Ukrainai šalies bažnyčiose. Daiktai pagal sąrašą, skelbiamą caritas.lt, bus renkami vasario 27, 28 ir kovo 1 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, miesteliuose, parapijose.  

Caritas Gavėnios kalendorius

Caritas Gavėnios kalendoriusKasdienybėje įsisukame į darbus, veiklas, pomėgius, o kartais – ir nieko neveikimą, tačiau Gavėnios kalendorius yra apie tai, kad gyvenimas – daug daugiau, nei kasdienybė. Gavėnia tai laikas sustoti ir išgirsti kitą, o ypač – Kitą.

Lietuvos Carito rinkta parama sėkmingai pasiekė karo pabėgėlius Dnipre

Lietuvos Carito rinkta parama sėkmingai pasiekė karo pabėgėlius Dnipre Ketvirtoji Lietuvos Carito paramos akcija, skirta padėti iš okupuoto Luhansko į sąlyginai saugesnį Dniprą persikėlusiems žmonėms, baigėsi sėkmingai. Antru paramos etapu Dniprą pasiekė vilkikai su tiksline parama, būtina tiek laikinoms apgyvendinimo vietoms, tiek įstaigoms, kur pagalba teikiama namų netekusiems žmonėms.

Vergas tabore

Vergas tabore Jis niekam negalėjo žiūrėti į akis. Taip susitikimą su 36 metų vyru, kuris buvo išnaudojamas prekybai narkotikais ir už duonos kąsnį dirbo juodžiausius darbus prisimena Vilniaus arkivyskupijos Carito programos Pagalba patyrusiems smurtą ir prekybos žmonėmis aukoms vadovė Angelė Lazauskienė.

Labiausiai karitietis. Pal. J.Matulaičio įkvėpimai šiandienai

Labiausiai karitietis. Pal. J.Matulaičio įkvėpimai šiandienai Teologas, profesorius, vargšų gynėjas. „Tikrai šventas vyras“, – apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį sakė Popiežius. Nepaisant kaulų tuberkuliozės, kuri užklupo 15-os, Lietuvos Carito globėjas, kurio gimimo Dangui dieną minime sausio 27-ąją, padarė didžiulę įtaką ne tik savo laiko žmonėms.

Be IT – it be rankų. Carito jaunimas ėmė mokyti senjorus

Be IT – it be rankų. Carito jaunimas ėmė mokyti senjorusSudėtingu pandemijos laikotarpiu, kuris, ačiū Dievui, jau praeitis, senjorams iššūkis buvo ne tik fizinė, bet ir staiga išryškėjusi skaitmeninė atskirtis. Stokojantieji elementarių informacinių technologijų (IT) žinių, neturintieji išmaniųjų įrenginių negalėjo susisiekti su artimaisiais, registruotis pas gydytojus ir kt. Taigi, Caritas ėmėsi iniciatyvos šią atskirtį mažinti. IT mokymuose Ukmergėje, Jurbarke, Kėdainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Šakiuose ir Lazdijuose jau dalyvavo 120 vyresnio amžiaus žmonių. Senjorus mokė 35 jauni Carito savanoriai.

Baigiamasis Savanorystės metų akordas - Padėkos Caritas savanoriams šventė

Baigiamasis Savanorystės metų akordas - Padėkos Caritas savanoriams šventė2022-aisiais Lietuvoje minimus Savanorystės metus gruodžio 28 d. Vilniuje užbaigė padėkos Caritas savanoriams šventė. Į Ukrainos centrą Vilniuje suvažiavo savanoriai iš visos Lietuvos, juos sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Apaštališkasis nuncijus Lietuvoje Petar Rajič, Lietuvos vyskupai, socialinės politikos architektai ir praktikai.

Sveiki sulaukę Šventų Kalėdų!

Sveiki sulaukę Šventų Kalėdų!Ačiū, kad vienas kitam padėdami ėjome per šiuos metus, kartu sulaukėme Šventų Kalėdų ir pasitinkame Naujuoius 2023 metus. Taikos ir šviesos mūsų namams link Lietuvos Caritas bendruomenė!

Caritas savanoriai, mes Jūsų laukiame Vilniuje, gruodžio 28 d.

Caritas savanoriai, mes Jūsų laukiame Vilniuje, gruodžio 28 d. Mieli Caritas savanoriai, labai labai laukiame Jūsų visų Caritas padėkos savanoriams šventėje gruodžio 28 d., Vilniuje! Kviečiame dalintis žinia su visais, kuriuos norėtumėte susitikti, seniai matėte, o gal tik vakar susirašėte ar šįryt kartu išgėrėte kavos. Suvažiuokime iš visos Lietuvos į jaukų pasibuvimą, kur viskas bus Jums, su Jumis ir apie Jus, nesvarbu, ar tik šiais metais įsitraukėte į savanorystę Carite, ar esate savanoriavę anksčiau. Buvusių karitiečių nebūna!

Apie savanorystės paradoksus ir širdies treniruotes

Apie savanorystės paradoksus ir širdies treniruotesLietuvoje dar tik matuojamės savanorystės rūbą. Vieni keliais sluoksniais prisirengia, kiti išbando pirmas savanorystes. Kad ir kaip būtų, dalindamiesi laiku, žiniomis, dėmesiu su kitais labiausiai apdovanojame save.

Carito advento kalendorius

Carito advento kalendoriusMažais kasdieniais žingsneliais Kalėdų link. Dalijamės Caritas advento kalendoriumi, kviesdami sekti mus Lietuvos Caritas feisbuke ir dalintis keikvienos dienos patirtimi. 

Caritas ir Lietuvos advokatūros dovana – nemokamos teisinės konsultacijos nepasiturintiems

Caritas ir Lietuvos advokatūros dovana – nemokamos teisinės konsultacijos nepasiturintiemsArtėjant didžiosioms metų šventėms, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas tiesia pagalbos ranką labiausiai nepasiturintiems Lietuvos žmonėms: nuo lapkričio 28 iki gruodžio 9 dienos įvairių teisės sričių advokatai bei jų padėjėjai nemokamai konsultuos žmones nuotoliniu būdu ar gyvai vyskupijų Caritas centruose pagal išankstinę registraciją, kuri prasideda šiandien.

Nematoma nusikaltimo pusė

Nematoma nusikaltimo pusėBene priešiškiausiai kaip visuomenė vertiname nuteistuosius. Tačiau dėl to kenčia ne tik laisvės atėmimu nubausti žmonės, bet ir jų vaikai, tėvai, kiti artimieji. Kviesdamas į susitikimą, užuot gilinus atskirtį bet išankstines nuostatas, Caritas drąsina: #NelikimeBausmėsŠešėlyje. Atradimais, patirtimi ir įžvalgomis žurnale Artuma dalijasi Kauno Caritas Nuteistųjų integracijos programos vadovė Renata Dubauskė, psichologė Neringa Čelienė bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas Nuteistųjų konsultavimo centro socialinė darbuotoja Edita Parham.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!Net 75 tūkst.  akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas džiaugsmingai išlydi į kelionę po Lietuvą. „Gerumas mus vienija“ akcijos metu surinktos lėšos pasitarnaus sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, nelaimių ištiktiems žmonėms, ligoniams.

Paramos maistu prašytojų vis daugėja, jų skaičius dar augs, prognozuoja NVO

Paramos maistu prašytojų vis daugėja, jų skaičius dar augs, prognozuoja NVORizika kristi į energetinį skurdą reali ne tik mažas, bet ir vidutines pajamas turintiems žmonėms. Todėl Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė ragina naudotis valstybės siūloma parama šildymo išlaidoms kompensuoti. „Dalis nedrįsta imti tos paramos, nenori būti „pašalpiniais“, bet kompensacija – tai ne pašalpa“, – pabrėžia Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Prekyba žmonėmis nedingo, keičiasi tik forma: nuo šiuolaikinės vergystės iki seksualiai išnaudojamų ukrainiečių merginų

Prekyba žmonėmis nedingo, keičiasi tik forma: nuo šiuolaikinės vergystės iki seksualiai išnaudojamų ukrainiečių merginųBrutaliai į automobilį grūdamų ir į užsienį seksualiniam išnaudojimui ar priverstiniam darbui išvežamų žmonių mažiau, tačiau prekyba žmonėmis šiandien klesti subtilesnėmis formomis – suviliojama romantiniais pažadais, pasinaudojama nuo karų bėgančių žmonių bejėgiškumu ar kritinėse finansinėse situacijose atsidūrusių žmonių desperacija, – rašo portalas 15min. Įžvalgomis dalijasi Vilniaus arkivyskupijos Caritas Pagalbos patyrusiems smurtą ir prekybos žmonėmis aukoms programos vadovė Angelė Lazauskienė.

ES kovos su prekybos žmonėmis dieną – atsakas į šiuolaikinę vergiją

ES kovos su prekybos žmonėmis dieną – atsakas į šiuolaikinę vergiją Spalio 18-ąją minime ES kovos su prekybos žmonėmis dieną. Bažnyčios atsakas į nusikaltimus prieš vyrus, moteris vaikus, išnaudojant juos vergiškam nelegaliam darbui, organų donorystei, prostitucijai, surogatinei motinystei, vagystėms ir kitiems nusikaltimams – ne tik Caritas pagalba aukoms, bet ir Šventos Mortos grupės pastangos stabdyti šiuolaikinę vergiją: plėtoti teisėsaugos, Bažnyčios ir bendruomenių ryšius, rūpintis, kad nusikaltimų aukoms būtų prieinama teisinė ir pastoracinė pagalba, o taip pat – įtakoti politikus bei įstatymų leidėjus, kad, kurdami įstatymus, nukreiptus prieš prekybą žmonėmis, pirmiausia orientuotųsi į nukentėjusiuosius.

Dešimtmečius niekintoje šventovėje – iš spąstų ištrūkusiųjų liudijimai apie prekybą žmonėmis

Dešimtmečius niekintoje šventovėje – iš spąstų ištrūkusiųjų liudijimai apie prekybą žmonėmisKaro, ekonominių iššūkių situacijoje aštrėja prekybos žmonėmis problema, konstatuoja pareigūnai ir kiti specialistai dirbantys su nukentėjusiais bei prieglobsčio prašytojais. „Į prekeivių žmonėmis spąstus įtraukiami, o galbūt – įtraukti mūsų vaikai, draugai, sesės, broliai, kaimynai pažįstami ir nepažįstami žmonės“, – antrina Caritas Lietuvoje žmonės, susitinkantys su prekybos žmonėmis aukomis.

Lietuvos Caritas komunikaciją koordinuos žurnalistė Ieva Urbonaitė

Lietuvos Caritas komunikaciją koordinuos žurnalistė Ieva Urbonaitė Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatore pradeda dirbti žurnalistė Ieva Urbonaitė. „Vis dar girdime, kad geri darbai turi būti daromi tyliai, nors būtent įkvepiančios istorijos ir gerų darbų pavyzdžiai labiausiai motyvuoja padėti kitiems!“ – sako Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje Daugiau nei ketverius metus „Lidl Lietuva“ vykdomas socialinis projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ nemažina tempo. Jo metu pirkėjai ir prekybos tinklas kartu paaukojo jau daugiau kaip 335 tūkst. eurų. Antrojo šių metų ketvirčio paramos rezultatai dosnumu pralenkia ankstesnius projekto laikotarpius: vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje artimiausiu metu pasieks per 32 tūkst. siekianti finansinė parama.

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.  

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikams

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikamsĮ Lietuvą atvedė Dievas ir meilė, o dabar čia belgą Bartą Pauwelsą, Vilniaus prancūzų licėjaus mokytoją, Carito darbuotoją ir savanorį, laiko darbas ir  šeima – žmona Ernesta, su savo ir globojamais vaikais. Tėvo dienos proga su B. Pauwelsu kalbamės apie tėvystę, jos sampratą mūsų visuomenėje, lietuvių požiūrį į globojamus vaikus ir koks galėtų būti sėkmingos tėvystės receptas.

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę!

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę! Praėjus jau daugiau nei 3 mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios, pagalba Ukrainos žmonėms Lietuvoje, kurių šiandien mūsų šalyje registruota 54 843  tūkst., vis dar labai reikalinga.

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus Nuo „Lidl Lietuva“ taromatų projekto vykdymo pradžios vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms – Lietuvos „Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir „Gelbėkit vaikus“ – suaukota daugiau nei 303 tūkst. eurų. Šių metų pavasario pradžioje vaikų dienos centrus pradėjus lankyti ir vaikams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą patrigubino.