Lietuvoje

Pagrindinis Lietuvoje

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys Karitietiškas AČIŪ visiems ir kiekvienam, dalyvavusiam 7-ojoje Lietuvos Carito paramos Ukrainai rinkimo akcijoje balandžio 16-18 dienomis! Dėkojame aukojusiems lėšų, ilgo galiojimo maisto produktų ir būtiniausių higienos, buities priemonių, Carito savanoriams ir skyrusiems laiko, žiniasklaidai bei visiems, kvietusiems prisijungti prie paramos rinkimo Ukrainai. Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų rinkta parama keliauja į Carito sandėlius Kaune ir bus ruošiama gabenti į Ukrainą.   

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbu

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbuLietuvos Caritui skelbiant 7-ąją paramos Ukrainai rinkimo akciją, kuri balandžio 16-18 dienomis vyko daugiau nei 30 Lietuvos miestų ir miestelių, solidarumui su karo alinama šalimi kvietė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Jautriu liudijimu ir padėka Lietuvos žmonėms dalijosi Volodymyr Yakymets, kun. Vyacheslav Grynevych iš Ukrainos Caritų, o Chersone pagalbą perduodantys savanoriai Milda ir Romanas pasakojo, kaip sekėsi rasti Lietuvos Carito pagalbos prašiusią šeimą su berniuku, kuris į pirmą klasę pradėjo eiti beveik 9-erių ir kas jam buvo didžiausia gimtadienio dovana.

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą Ukrainai

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą UkrainaiLietuvos Caritas pradeda paramos Ukrainai rinkimo akciją lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis. Paramos rinkimas daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų vyks tris dienas, nuo balandžio 16 iki 18 dienos.

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava UkrainaiBalandžio 14 dieną per sekmadienio Šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis. Ypač prašoma aukoti sauskelnių suaugusiems bei vaikams.

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimai

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimaiŠventų Velykų rytą į Tėvo namus iškeliavus vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų seseriai Nijolei Felicijai Sadūnaitei, dėkojame už jos gyvenimą, pašvęstą tikėjimo ir žodžio laisvei bei artimo meilės darbams. Atsisveikinti su per Velykas mirusia seserimi Nijole Felicija Sadūnaite bus galima 2024 m. balandžio 2–3 dienomis, pirmadienį pranešė Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacija.

Caritas 2024 kovo žiniasklaidoje

Caritas  2024 kovo žiniasklaidoje   Prisikėlimo žinia vainikuotas pirmas pavasario mėnuo Caritui buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio. Taigi, dalijamės kovo publikacijų, televizijos ir radijo siužetų nuorodomis, dėkodami karitiečiams ir mūsų organizacijos palaikytojams už paramą Carito misijai – teikti pagalbą vargstantiems ir būti jų balsu!

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. Vekykų

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. VekykųTegu Prisikėlimo viltis stiprina gyvybingumo daigus, padėdama augti ir skleistis kilniausiems tikslams, savitarpio supratimui ir siekiams, kad bendri mūsų visų namai taptų saugesne, draugiškesne vieta gyventi. Būkime šviesa vieni kitiems. Gražių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems linki Lietuvos Caritas.

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?„Jis manęs nesupranta“, „vėl negirdi, ką aš sakau“, „patiriu nuolatinį spaudimą“, „noriu laisvės“, „neturiu, ką daugiau pasakyti“, – su tokiomis ir panašiomis frazėmis į antrus metus skaičiuojantį Vilniaus arkivyskupijos Carito mediacijos centrą „In pace“ ateina poros ar pavieniai asmenys, prieinantys santykių kryžkeles.

Jaunajam Caritui – žalią šviesą

Jaunajam Caritui – žalią šviesą2024-aisias Caritui minint atsikūrimo Lietuvoje 35-metį, svajojame, kad baigiantis metams visoje šalyje turėsime bent 35 Jaunojo Carito grupes. Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kviečia kiekvieną karitietį drąsiai priimti jauną žmogų į savo glėbį ir su pasitikėjimu lydėti Carito veiklose, o jaunimą – leistis į auginantį savanorystės nuotykį!

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPM

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPMPraėję metai kaip niekada mus sutelkė geriems darbams. Dėkojame, kad buvome kartu. Kviečiame 2024-aisiais vėl prisidėti prie Lietuvos Caritas misijos skiriant 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio!

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje Kartą per ketverius metus vasaris dovanoja papildomą 29-ąją dieną, taigi būtent ją pasirinkome apžvelgti Carito publikacijas ir ką apie mus rašė bei kalbėjo žiniasklaida šį mėnesį. AČIŪ karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Carito gavėnios kalendorius „Per dykumą - į laisvę” 2024

Carito gavėnios kalendorius  „Per dykumą - į laisvę” 2024Kai mūsų Dievas apsireiškia, jis skelbia laisvę. Taip Žinią šiųmetinei Gavėniai tema „Per dykumą Dievas veda mus į laisvę" pradeda Popiežius Pranciškus. Išėjimas iš vergijos į laisvę nėra abstrakti kelionė, tad Šventasis Tėvas linki, kad mūsų Gavėnia taip pat būtų konkreti.

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareiga

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareigaEsame sukurti būti kartu, o ne vieni, – Žinioje Ligonio dienai primena Popiežius Pranciškus, kviesdamas rūpintis tais, kurie kenčia ir yra vieniši, galbūt nušalinti ir atstumti. Dėkodami visiems, kurie su atidumu, kantrybe ir meile lanko ligonius jų namuose, sveikatos priežiūros ir globos įstaigose, dalijamės karitietės Onutės Volungevičienės mintimis.

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje Pirmas metų mėnuo Caritui Lietuvoje buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio ir mūsų pačių siūlytų temų. Ačiū karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?„Pats žmogus yra žinia. Kuo toliau, tuo labiau įsitikiname: svarbiau ne tai, ką darau ar kalbu, o kas esu“, – taip laikyseną skleidžiant Carito žinią apibūdino arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Pasak Artumos redaktoriaus diakono Dariaus Chmieliausko, „Caritas sėdi ant auksinių kiaušinių – autentiškų mirties ir prisikėlimo istorijų, kurios paliestų kiekvieną“. Bet ar pasiekia? Kas padeda ir trukdo skleisti Carito žinią?“ Apie tai diskusijoje „Kad Dievo žodis neskęstų pasaulio jūroje: grimztu ar uždegu vilties švyturį?“ mintimis taip pat dalijosi Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Ieva Urbonaitė ir Kauno Carito vadovo pavaduotoja Milita Žičkutė-Lindžienė.

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienes

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienesCarito vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai su savanoriais bei dienos centrų vadovais praktiškai prisidėjo prie organizacijos padėkų geradariams – atidžiai su meile atrinkę sunokusių rudens gėrybių, pjaustė obuolius, moliūgus apelsinus ir kitus vaisius, kad pagal pačių receptus pagamintų nepamirštamo skonio uogienių.

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laiku

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laikuKotryna nuo vaikystės norėjo būti virėja, tačiau ši jos svajonė buvo pakibusi ant plauko ir išsipildė tik geradarių dėka. Kaip pasakojo abiturientė, ji pati nebūtų įstengusi susimokėti už profesinės mokyklos bendrabutį, o kasdien važinėti į mokyklą mieste – ir brangu, ir toli. Pinigai už vietą kambaryje tarsi nedideli, bet merginai iš nepasiturinčios šeimos ir keliasdešimt eurų per mėnesį – daug.

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštas

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštasLietuvos kalėjimų kapelionai 2-3 kartus per metus susitinka pasidalinti aktualijomis, plačiau ir išsamiau apžvelgti, kaip Bažnyčios paskirti kapelionai gali vykdyti sielovadines veiklas kalėjimuose. 2023 m. lapkričio pabaigoje susitikime Kaune gausiai dalyvavo kapelionai, savo tarnystes atliekantys Alytaus, Marijampolės, Pravieniškių, Vilniaus ir Kauno kalėjimuose.

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas!

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas! Į pirmąjį Lietuvos Carito jaunimo sąskrydį Kaune susirinkę savanoriai pasirašė Jaunojo Carito steigimo aktą. Lapkričio 24-ąją prasidėjusiame susitikime Carito jaunimas ne tik smagiai leido laiką, susipažino vieni su kitais bei jaunimo savanorystėmis skirtinguose Lietuvos regionuose, bet ir brėžė Jaunojo Carito ateities kryptis.  

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje Esate žmonės, kurie tikrai kovoja dėl laisvės – ne tik savo, bet ir kitų. Šiais žodžiais į konferencijos „Pagalba bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims“ dalyvius kreipėsi Lietuvos kalėjimų tarnybos  Pravieniškių 2-ojo kalėjimo kapelionas Rastislav Dluhy, laimindamas pastangas vienas kitam padėti tapti laisvesniais.  

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Caritas pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje.

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas išlydi į kelionę po Lietuvą. Tradicinė Carito žvakelių iniciatyva prasidės sekmadienį, lapkričio 19-ąją minimą Vargstančiųjų dieną ir truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.  

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą Nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos ir mokslininkai kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami neatidėlioti esminės mokesčių reformos, kuri būtina: viešosioms paslaugoms (nuo nacionalinio saugumo iki socialinių paslaugų) stiprinti; nacionaliniams ir tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti; skurdui ir socialiniai atskirčiai mažinti; socialiai teisingesnei mokesčių reformai įgyvendinti.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos! Vargstančiųjų dieną prasidėjusi tradicinė Carito žvakelių akcija "Gerumas mus vienija" truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnas

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnasNuolatinis Carito globojamų vaikų dienos centrų rėmėjas prekybos tinklas „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą „Sukurkime Kalėdų stebuklą vaikų dienos centrams!“, kurio metu surinkta parama bus skiriama mažiesiems. Projekto simboliu tampa pliušinis žaislas – meškėnas, už kurį gautos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms.

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančius

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančiusAr kompensacijas už šildymą turi gauti tie, kas turi pinigų? Tokia tema LRT Radijo ringe diskutavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, buvęs SADM ministras, Seimo narys Linas Kukuraitis, Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Ekspertine nuomone dalijosi Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docentė Jekaterina Navickė.