Lietuvoje

Pagrindinis Lietuvoje

Carito įspūdžiai iš Ukrainos su nuncijumi Kyjive arkivysk V. Kulboku

Carito įspūdžiai iš Ukrainos su nuncijumi Kyjive arkivysk V. Kulboku Kokia mūsų laikysena ir atsakas karo Ukrainoje, su kuriuo apsiprantame, akivaizdoje? Apie tai rugpjūčio 20 d. nuo 14.30 val. turėsime retą progą pasikalbėti su Šventojo Sosto atstovu Kyjive arkivysk. Visvaldu Kulboku – ypač gerbiamu Ukrainos žmonių, kaip nepalikusiu Kyjivo didžiausio pavojaus mėnesiais, o šiuo metu ypatingą dėmesį skiriančiu belaisvių grąžinimui namo. Nuotoliniame Carito renginyje antrosios kelionės į Ukrainą įspūdžiais dalinsis Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, darbuotojos Edita Ūsienė ir Ieva Urbonaitė, Panevėžio vyskupijos Carito vadovė Roberta Daubaraitė bei Kauno arkivyskupijos Carito kapelionas kun. Mantas Šideikis. Renginio įrašo nuoroda rasite tekste.

„Jauni ir įsiutę“ senjorų batuose: vyriausiai eksperimento dalyvei 92, jauniausiai – 15 metų

„Jauni ir įsiutę“ senjorų batuose: vyriausiai eksperimento dalyvei 92, jauniausiai – 15 metųJaunieji Carito savanoriai pakvietė senjorus sudalyvauti eksperimente: pamatuoti, kiek miestai draugiški senjorams ir ko trūksta, kad galėtume sakyti, jog tikrai gerbiame kiekvieną. Užduotis vyresnio amžiaus žmonėms – savu tempu pereiti per gatvę degant žaliam šviesoforo signalui. Jaunimui – laikmačiu fiksuoti, ar užtenka laiko sėkmingai pasiekti kitą gatvės pusę ir jeigu ne – kiek trūksta. Eksperimento esmė – „pasimatuoti“ vyresnio žmogaus batus.

Aš nesenstu, tik mano jaunystė amžėja: senatvės paradoksai pagal kun R.Doveiką

Aš nesenstu, tik mano jaunystė amžėja: senatvės paradoksai pagal kun R.Doveiką Sudėtingas senėjimo menas – iš atsakomybės muštro pereiti į gyvenimo vaisių skanavimą, – sako kun. Ričardas Doveika. Ir kiekvienam seneliui tenka ta didžioji užduotis suprasti: aš liudiju, aš pasakau, bet neturiu teisės spekuliuoti savo senatve ar sukaupta patirtimi. Negaliu statyti visų ant blakstienų. „Šiandieniniai mes – rytojaus seneliai. Galbūt būsime ypatingai laisvi ir orientuoti į savo teises, galbūt mūsų kartai bus lengviau išeiti gyventi į senelių namus atskirai nuo vaikų. Tačiau neabejoju, kad su visais savos kartos pliusais ir minusais mes tikrai būsime didelis galvos skausmas savo vaikams, kurie turės mus karšinti ir prižiūrėti“, – neabejoja kun. R. Doveika, kurį, pasitinkant Pasaulinę senelių dieną, kalbina Lietuvos šeimos centro vadovė Vijoleta Vitkauskienė.

Bendraamžio laiškas seneliui: pradžiugink juo močiutę, artimą ar vienišą vyresnio amžiaus žmogų

Bendraamžio laiškas seneliui: pradžiugink juo močiutę, artimą ar vienišą vyresnio amžiaus žmogųAntras pagal žinomumą senelis parašė nuostabų laišką savo bendraamžiams, jautriai kreipdamasis į kiekvieną ir mus visus, dažnai ar rečiau aplankančius senelius. Nuo pat atsikūrimo prieš 35 metus Caritas Lietuvoje ypatingą dėmesį skiria vyresnio amžiaus žmonėms, ypač vienišiems, turintiems sveikatos problemų ar patiriantiems kitų iššūkių. Todėl, pasitikdami Pasaulinę senelių ir pagyvenusių žmonių dieną, kurią jau ketvirtą kartą minėsime liepos 28-ąją, kviečiame parodyti artumą savo šeimų vyresniesiems, pirmiesiems karitiečiams, pažįstamiems ar vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms.

Pal J. Matulaičio įkvėpti: Carito diena Marijampolėje – padėka už 35 metus kartu

Pal J. Matulaičio įkvėpti: Carito diena Marijampolėje – padėka už 35 metus kartu Kaip ir kasmet per Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaidus, maldininkai iš visos Lietuvoje rinkosi Marijampolėje. Susitikti. Atnaujinti ryšį. Susipažinti. Pabūti kartu. Melstis. Dėkoti už 35 Lietuvoje atkurto Carito metus ir pal. J. Matulaičio globą visą šį laiką. Taip Carito dienos tikslą atlaiduose įvardijo sutikti karitiečiai iš įvairių Lietuvos vietų.

Už nuopelnus Lietuvai Carito vadovėms įteikti garbingi valstybiniai apdovanojimai

Už nuopelnus Lietuvai Carito vadovėms įteikti garbingi valstybiniai apdovanojimai Liepos 6-ąją minint Valstybės dieną Prezidentūroje už nuopelnus šaliai ir jos žmonėms garbingi valstybiniai apdovanojimai įteikti vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų, buvusiai ilgametei organizacijos vadovei ses. Albinai Pajarskaitei, o taip pat – Lietuvos Carito generalinei sekretorei Deimantei Bukeikaitei, kuri į Caritą įsitraukė studijuodama socialinį darbą prieš beveik 14 metų ir nuo 2015-ųjų vadovauja organizacijai.

Pusšimčiu metų aplenkęs II Vatikano susirinkimą: ko palaimintasis Jurgis imtųsi šiandienos Lietuvoje?

Pusšimčiu metų aplenkęs II Vatikano susirinkimą: ko palaimintasis Jurgis imtųsi šiandienos Lietuvoje?Kokių darbų imtųsi palaimintasis Jurgis Matulaitis šiandienos Lietuvoje? Vyskupu paskirtas bene prieštaringiausiu Vilniui laiku, 1918-aisiais, kai miestas ėjo iš rankų į rankas, tilo lietuvių kalba, o susipriešinimas šovė į aukštumas, tėvas Jurgis vyskupo šūkiu pasirinko kvietimą „Nugalėk blogį gerumu“. Tėvo Jurgio įkvėpimas – gyvas, užtarimas – realus, veikimas – juntamas, liudija pal. J. Matulaitį atrandantys ir seniai pažįstantys skirtingų patirčių žmonės: diakonas Arūnas Kučikas, gydytoja Margarita Sriubienė, seminaristas Donat Jurevič, sesuo Jolita Matulaitytė ir Vilniaus Arkikatedros bendruomenės narė Linita Žebrauskienė.

Tos pačios rankos „dirigavo“, tos pačios – galvelę glostė

Tos pačios rankos „dirigavo“, tos pačios – galvelę glostėMinėdami Carito atkūrimo Lietuvoje 35-mečio sukaktį, pagerbiame prie organizacijos ištakų buvusius žmones. Pirmąsias karitietes, kurių energija ir ryžtas veikti, kad be pagalbos neliktų vieniši, apleisti, ligoniai, nelaimių ištikti žmonės, kviečia tęsti artimo meilės darbus. Džiugi žinia, kad šiais ypatingais Caritui metais atsikuria organizuotas karitiečių veikimas kaimiškose bei miestų parapijose. Joniškio Caritas – vienas iš gražių pavyzdžių. O prie jo išakų buvo ir beveik du dešimtmečius Carito veiklai Joniškio rajone vadovavo Marija Navikienė.  

Svajonių atostogoms – dosni LIDL parama vaikų dienos centrams

Svajonių atostogoms – dosni LIDL parama vaikų dienos centrams Daugiau nei 40-ties Carito globojamų vaikų dienos centrų Lietuvoje mažieji ir paaugliai nekantriai laukia ilgųjų vasaros atostogų! Kaip sako Lietuvos Carito vaikų dienos centrų koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė, kelios dienos ir namų darbus keis taip lauktosios stovyklos – dieninės ir su nakvyne, išvykos, ekskursijos po Lietuvą, žygiai dviračiais ir pėstute.

Ei, Tu svarbus, ačiū, kad esi!

Ei, Tu svarbus, ačiū, kad esi!Tęsiame pažintį su Jaunuoju Caritu Lietuvoje ir šįkart keliaujame į Vilniaus arkivyskupiją. Visai neseniai Jaunojo Carito koordinatore tapusi Miglė Remeikaitė sako, kad darbas su jaunimu dovanoja daug džiaugsmo.

Ši misija tikrai verta tąsos. Caritas Europa prezidentas – Lietuvos karitiečiams

Ši misija tikrai verta tąsos. Caritas Europa prezidentas – Lietuvos karitiečiams Caritas Lietuvoje prisidėjo prie teigiamų pokyčių žmonių gyvenimuose. Šis indėlis tikrai vertas švęsti! Ir ši misija tikrai verta tąsos. Kaip ne kartą yra sakęs Šventasis Tėvas Popiežius Pranciškus, centrinė vieta vargšams „nėra politika, sociologija ar ideologija; tai paprasčiausiai Evangelijos reikalavimas“. Taip į Lietuvos karitiečius kreipėsi Caritas Europa prezidentas monsinjoras Michael Landau. Dalijamės įkvepiančia jo kalba, pasakyta Carito atkūrimo 35 metų renginyje Kaune.

Peržengti kalėjimo slenkstį – perkeičiantis gailestingumas

Peržengti kalėjimo slenkstį – perkeičiantis gailestingumas Mintimis keliuosi į laiką prieš 10 metų, kai pirmą kartą pati peržengiau kalėjimo slenkstį. Savanoriškai eiti iš laisvės į nelaisvę – joks čia žygdarbis, kai žinai, kad tik kelioms valandoms. Tąkart buvau jauna ambicinga Carito socialinė darbuotoja, trejus metus dirbusi su nukentėjusiais nuo itin sunkių nusikaltimų, ne kartą sakiusi, kad nuteistiesiems reikia padėti, tačiau... Aš to nedarysiu niekada. Juk kelerius metus iš arti mačiau nusikaltimų sugriautą gyvenimą. Belieka linkčioti galvą pritariant gyvenimo išminčiai – niekada nesakyk „niekada“. Šiandien esu Lietuvos Carito programos „Sielovada bausmių vykdymo vietose“ koordinatorė.

35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes

35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes 35-eri atkurtojo Carito metai – per 6 minutes: kokios asmenybės dėjo pamatus Caritui, kaip augome ir kokie esame šiandien? Prisiminkime, atraskime iš naujo, dalinkimės vieni su kitais, švęsdami Carito Lietuvoje atkūrimo 35-erius metus!  

Jaunųjų karitiečių startas Kauno arkivyskupijoje

Jaunųjų karitiečių startas Kauno arkivyskupijoje2023 m. lapkričio mėnesį pirmą kartą surengto Jaunojo Carito sąskrydžio vaisiai pamažu regimi vyskupijose. Metų pradžioje Kauno arkivyskupijos Jurbarko, Raseinių, Ukmergės dekanatuose pradėjo burtis jaunųjų karitiečių grupės. Kviečiame iš arčiau susipažinti su Jaunojo Carito veikla Kauno arkivyskupijos Carite.

Nėščia išvaryta iš namų Joana drąsina mamas: ieškoti pagalbos – ne gėda

Nėščia išvaryta iš namų Joana drąsina mamas: ieškoti pagalbos – ne gėda„Atsiprašau, kad išeidama į jus mečiau raktus ir neatsisveikinau. Esu be galo dėkinga, kad čia radau namus, už Carito pagalbą ir kad visada galiu aplankyti“, – su sūnumi, kurį pirmus metus augino Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namuose, atėjusi į naujų patalpų atidarymą sakė dabar jau trijų vaikų mama Joana.

Caritas 2024 balandžio žiniasklaidoje

Caritas 2024 balandžio žiniasklaidojeVisam Caritui reikšmingos 35 metų atkūrimo Lietuvoje sukakties minėjimas, Europos Carito prezidento monsinjoro Michal Landau, Ukrainos ir kaimyninių šalių Caritų atstovų vizitai šia proga Lietuvoje, apaštališkojo nuncijaus Petar Rajič perduotas Šventojo Tėvo sveikinimas renginyje Kaune ir valstybės vadovų dėmesys organizacijos atkūrėjams, darbuotojams bei daugiau nei 4,5 tūkst. Carito savanorių. Tai tik maža dalis Carito įvykių balandį, atsispindėjusių žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys

Carito paramos Ukrainai akcijos finišas: jauniausiai aukotojai vos 6-eri, prisidėjo net nevaikštantys Karitietiškas AČIŪ visiems ir kiekvienam, dalyvavusiam 7-ojoje Lietuvos Carito paramos Ukrainai rinkimo akcijoje balandžio 16-18 dienomis! Dėkojame aukojusiems lėšų, ilgo galiojimo maisto produktų ir būtiniausių higienos, buities priemonių, Carito savanoriams ir skyrusiems laiko, žiniasklaidai bei visiems, kvietusiems prisijungti prie paramos rinkimo Ukrainai. Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų rinkta parama keliauja į Carito sandėlius Kaune ir bus ruošiama gabenti į Ukrainą.   

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbu

Po jaudinančios pažinties į paramos Ukrainai sąrašą Caritas įrašė... šokoladą: padėkos Lietuvai ir kas svarbuLietuvos Caritui skelbiant 7-ąją paramos Ukrainai rinkimo akciją, kuri balandžio 16-18 dienomis vyko daugiau nei 30 Lietuvos miestų ir miestelių, solidarumui su karo alinama šalimi kvietė arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Jautriu liudijimu ir padėka Lietuvos žmonėms dalijosi Volodymyr Yakymets, kun. Vyacheslav Grynevych iš Ukrainos Caritų, o Chersone pagalbą perduodantys savanoriai Milda ir Romanas pasakojo, kaip sekėsi rasti Lietuvos Carito pagalbos prašiusią šeimą su berniuku, kuris į pirmą klasę pradėjo eiti beveik 9-erių ir kas jam buvo didžiausia gimtadienio dovana.

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą Ukrainai

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų Caritas rinks paramą UkrainaiLietuvos Caritas pradeda paramos Ukrainai rinkimo akciją lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis. Paramos rinkimas daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų vyks tris dienas, nuo balandžio 16 iki 18 dienos.

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava UkrainaiBalandžio 14 dieną per sekmadienio Šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis. Ypač prašoma aukoti sauskelnių suaugusiems bei vaikams.

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimai

Palydint ses. N. Sadūnaitę: vietoje gėlių – auka Carito valgyklai ar stokojančiai šeimaiŠventų Velykų rytą į Tėvo namus iškeliavus vienai iš Carito Lietuvoje atkūrėjų seseriai Nijolei Felicijai Sadūnaitei, dėkojame už jos gyvenimą, pašvęstą tikėjimo ir žodžio laisvei bei artimo meilės darbams. Atsisveikinti su per Velykas mirusia seserimi Nijole Felicija Sadūnaite bus galima 2024 m. balandžio 2–3 dienomis, pirmadienį pranešė Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacija.

Caritas 2024 kovo žiniasklaidoje

Caritas  2024 kovo žiniasklaidoje   Prisikėlimo žinia vainikuotas pirmas pavasario mėnuo Caritui buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio. Taigi, dalijamės kovo publikacijų, televizijos ir radijo siužetų nuorodomis, dėkodami karitiečiams ir mūsų organizacijos palaikytojams už paramą Carito misijai – teikti pagalbą vargstantiems ir būti jų balsu!

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. Vekykų

Būkime šviesa vieni kitiems! Palaimintų šv. VekykųTegu Prisikėlimo viltis stiprina gyvybingumo daigus, padėdama augti ir skleistis kilniausiems tikslams, savitarpio supratimui ir siekiams, kad bendri mūsų visų namai taptų saugesne, draugiškesne vieta gyventi. Būkime šviesa vieni kitiems. Gražių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems linki Lietuvos Caritas.

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?

Sugedo santykiai? Taisyti ar keisti naujais?„Jis manęs nesupranta“, „vėl negirdi, ką aš sakau“, „patiriu nuolatinį spaudimą“, „noriu laisvės“, „neturiu, ką daugiau pasakyti“, – su tokiomis ir panašiomis frazėmis į antrus metus skaičiuojantį Vilniaus arkivyskupijos Carito mediacijos centrą „In pace“ ateina poros ar pavieniai asmenys, prieinantys santykių kryžkeles.

Jaunajam Caritui – žalią šviesą

Jaunajam Caritui – žalią šviesą2024-aisias Caritui minint atsikūrimo Lietuvoje 35-metį, svajojame, kad baigiantis metams visoje šalyje turėsime bent 35 Jaunojo Carito grupes. Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kviečia kiekvieną karitietį drąsiai priimti jauną žmogų į savo glėbį ir su pasitikėjimu lydėti Carito veiklose, o jaunimą – leistis į auginantį savanorystės nuotykį!

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPM

Skirk Caritui 1,2 proc. nuo GPMPraėję metai kaip niekada mus sutelkė geriems darbams. Dėkojame, kad buvome kartu. Kviečiame 2024-aisiais vėl prisidėti prie Lietuvos Caritas misijos skiriant 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio!

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje

Caritas 2024 vasario žiniasklaidoje Kartą per ketverius metus vasaris dovanoja papildomą 29-ąją dieną, taigi būtent ją pasirinkome apžvelgti Carito publikacijas ir ką apie mus rašė bei kalbėjo žiniasklaida šį mėnesį. AČIŪ karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Carito gavėnios kalendorius „Per dykumą - į laisvę” 2024

Carito gavėnios kalendorius  „Per dykumą - į laisvę” 2024Kai mūsų Dievas apsireiškia, jis skelbia laisvę. Taip Žinią šiųmetinei Gavėniai tema „Per dykumą Dievas veda mus į laisvę" pradeda Popiežius Pranciškus. Išėjimas iš vergijos į laisvę nėra abstrakti kelionė, tad Šventasis Tėvas linki, kad mūsų Gavėnia taip pat būtų konkreti.

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareiga

25 metus ligonius lankanti karitietė Onutė: manau, tai mūsų pareigaEsame sukurti būti kartu, o ne vieni, – Žinioje Ligonio dienai primena Popiežius Pranciškus, kviesdamas rūpintis tais, kurie kenčia ir yra vieniši, galbūt nušalinti ir atstumti. Dėkodami visiems, kurie su atidumu, kantrybe ir meile lanko ligonius jų namuose, sveikatos priežiūros ir globos įstaigose, dalijamės karitietės Onutės Volungevičienės mintimis.

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje

Caritas 2024 sausio žiniasklaidoje Pirmas metų mėnuo Caritui Lietuvoje buvo dosnus žiniasklaidos dėmesio ir mūsų pačių siūlytų temų. Ačiū karitiečiams už pasidalijimus, interviu, bendradarbiavimą su regionine ir nacionaline žiniasklaida. Tai svarbu, nes mūsų misija – ne tik teikti pagalbą vargstantiems, bet ir būti jų balsu!

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?

Būti vargstančiųjų balsu ar atsisakyti šios Carito misijos, nes „geri darbai daromi tyliai“?„Pats žmogus yra žinia. Kuo toliau, tuo labiau įsitikiname: svarbiau ne tai, ką darau ar kalbu, o kas esu“, – taip laikyseną skleidžiant Carito žinią apibūdino arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Pasak Artumos redaktoriaus diakono Dariaus Chmieliausko, „Caritas sėdi ant auksinių kiaušinių – autentiškų mirties ir prisikėlimo istorijų, kurios paliestų kiekvieną“. Bet ar pasiekia? Kas padeda ir trukdo skleisti Carito žinią?“ Apie tai diskusijoje „Kad Dievo žodis neskęstų pasaulio jūroje: grimztu ar uždegu vilties švyturį?“ mintimis taip pat dalijosi Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Ieva Urbonaitė ir Kauno Carito vadovo pavaduotoja Milita Žičkutė-Lindžienė.

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienes

Vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai Carito geradariams virė uogienesCarito vaikų dienos centrų mažieji ir paaugliai su savanoriais bei dienos centrų vadovais praktiškai prisidėjo prie organizacijos padėkų geradariams – atidžiai su meile atrinkę sunokusių rudens gėrybių, pjaustė obuolius, moliūgus apelsinus ir kitus vaisius, kad pagal pačių receptus pagamintų nepamirštamo skonio uogienių.

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laiku

Kotrynos svajonė ir kodėl svarbu padėti laikuKotryna nuo vaikystės norėjo būti virėja, tačiau ši jos svajonė buvo pakibusi ant plauko ir išsipildė tik geradarių dėka. Kaip pasakojo abiturientė, ji pati nebūtų įstengusi susimokėti už profesinės mokyklos bendrabutį, o kasdien važinėti į mokyklą mieste – ir brangu, ir toli. Pinigai už vietą kambaryje tarsi nedideli, bet merginai iš nepasiturinčios šeimos ir keliasdešimt eurų per mėnesį – daug.