Lietuvoje

Pagrindinis Lietuvoje

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštas

Kriminologas G.Sakalauskas: bausmė už nusikaltimą neturi būti kerštasLietuvos kalėjimų kapelionai 2-3 kartus per metus susitinka pasidalinti aktualijomis, plačiau ir išsamiau apžvelgti, kaip Bažnyčios paskirti kapelionai gali vykdyti sielovadines veiklas kalėjimuose. 2023 m. lapkričio pabaigoje susitikime Kaune gausiai dalyvavo kapelionai, savo tarnystes atliekantys Alytaus, Marijampolės, Pravieniškių, Vilniaus ir Kauno kalėjimuose.

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas!

Oficialu: Lietuvoje pradeda veikti Jaunasis Caritas! Į pirmąjį Lietuvos Carito jaunimo sąskrydį Kaune susirinkę savanoriai pasirašė Jaunojo Carito steigimo aktą. Lapkričio 24-ąją prasidėjusiame susitikime Carito jaunimas ne tik smagiai leido laiką, susipažino vieni su kitais bei jaunimo savanorystėmis skirtinguose Lietuvos regionuose, bet ir brėžė Jaunojo Carito ateities kryptis.  

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje

Kaip būti mama ar tėčiu kai nesi? Apie pagalbos iššūkius kalėjime ir laisvėje Esate žmonės, kurie tikrai kovoja dėl laisvės – ne tik savo, bet ir kitų. Šiais žodžiais į konferencijos „Pagalba bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims“ dalyvius kreipėsi Lietuvos kalėjimų tarnybos  Pravieniškių 2-ojo kalėjimo kapelionas Rastislav Dluhy, laimindamas pastangas vienas kitam padėti tapti laisvesniais.  

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes

Nemokamos teisinės konsultacijos – Lietuvos advokatūros ir Carito dovana prieš šventes Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Caritas pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje.

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių

Į kelionę po Lietuvą Caritas išlydi 80 tūkst. gerumo žvakelių Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems Caritas išlydi į kelionę po Lietuvą. Tradicinė Carito žvakelių iniciatyva prasidės sekmadienį, lapkričio 19-ąją minimą Vargstančiųjų dieną ir truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.  

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą

NVO, profsąjungos ir mokslininkai – už ambicingesnę mokesčių reformą, o ne jos atidėjimą Nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos ir mokslininkai kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami neatidėlioti esminės mokesčių reformos, kuri būtina: viešosioms paslaugoms (nuo nacionalinio saugumo iki socialinių paslaugų) stiprinti; nacionaliniams ir tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti; skurdui ir socialiniai atskirčiai mažinti; socialiai teisingesnei mokesčių reformai įgyvendinti.

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos!

Paaukok vargstantiems – parsinešk šviesos! Vargstančiųjų dieną prasidėjusi tradicinė Carito žvakelių akcija "Gerumas mus vienija" truks iki Kalėdų. Surinktos aukos pasitarnaus sunkumus patiriančioms šeimoms, ligoniams, vienišiems, senyvo amžiaus, nelaimų ištiktiems žmonėms.

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnas

Paaukojusiems vaikų dienos centrams – pliušinis meškėnasNuolatinis Carito globojamų vaikų dienos centrų rėmėjas prekybos tinklas „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą „Sukurkime Kalėdų stebuklą vaikų dienos centrams!“, kurio metu surinkta parama bus skiriama mažiesiems. Projekto simboliu tampa pliušinis žaislas – meškėnas, už kurį gautos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms.

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančius

Carito vadovė apie šildymo kompensacijas: svarbu, kad jos tikrai pasiektų visus stokojančiusAr kompensacijas už šildymą turi gauti tie, kas turi pinigų? Tokia tema LRT Radijo ringe diskutavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, buvęs SADM ministras, Seimo narys Linas Kukuraitis, Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Ekspertine nuomone dalijosi Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docentė Jekaterina Navickė.

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurų

Vaikų svajones pildantis „Lidl“ ir pirkėjų gerumas: paaukota suma artėja prie 500 tūkst. eurųEsame dėkingi nuolatiniams mūsų rėmėjams – „Lidl“ , o taip pat – aukojantiems tarą į taromatus ir taip prisidedantiems prie mažųjų ir dienos centrus lankančių paauglių ugdymo. Pasak Lietuvos Carito Vaikų dienos centrų koordinatorės Jūratės Blinstrubaitės, Carito globojamą 41 vaikų dienos centrą šiuo metu lanko 1033 vaikai. Geradarių dėka po pamokų jie gali saugiai ir prasmingai leisti laiką, pavalgyti, paruošti pamokas, ugdytis vaikų dienos centruose, kuriuos dažnas vadina antraisiais namais.

Socialinio darbuotojo dieną sveikiname šioje srityje besidarbuojančius Carito žmones

Socialinio darbuotojo dieną sveikiname šioje srityje besidarbuojančius Carito žmonesMieli socialiniai darbuotojai – sveikinti jus profesinės šventės proga mums didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas. Jūs – Carito jėga ir gyvybė! Ačiū, kad savo širdies šiluma, žiniomis ir patirtimi dalijatės su vargstančiais. Teužtaria Jus šv. Vincentas Paulietis, dar XVI a. raginęs žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis ir įkvėpęs gerumo darbams daugybę žmonių.

Farizos tikslas – kalbėti lietuviškai ir slaugytojos licencija

Farizos tikslas – kalbėti lietuviškai ir slaugytojos licencija Ketverius metus Lietuvoje gyvenanti 44-erių Fariza iš Tadžikijos dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų operacinėse slaugytojo padėjėja. Dabar jos tikslas – išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą ir gauti licenciją dirbti pagal išsilavinimą. Su Fariza susipažinome Pasaulinę pabėgėlio ir migranto dieną Vilniaus arkivyskupijos Carito organizuotoje šventėje. Po Šv. Mišių Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje į Sarbievijaus kiemą viliojo egzotiškos spalvos, garsai ir kvapai.

Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas

Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas Kiek likę vilties Ukrainoje nesibaigiant kruvinam karui? Kaip šiandien gyvena Irpinės, Bučos, kitų Kyjivo priemiesčių žmonės, keturis kartus išgyvenę fronto linijoje? Kodėl būtent Caritas pasitelkiamas greitajai pagalbai išvadavus kaimus ir miestelius? Ko ten gyvybiškiausiai trūksta vietiniams? Okupantai palieka užminuotas teritorijas, bet ne tik. Ką dar?  

Visi seneliai yra mūsų!

Visi seneliai yra mūsų! Kas dabar bus mano senelis?“ – nusiminęs po laidotuvių klausia keturmetis. Vyresnis brolis skuba guosti, kad ir be senelių žmonės gyvena, tik... liūdniau. Abu apsiramina gavę dėdės pažadą nuo šiol būti seneliu ne tik savo anūkams, bet ir jiems. Liepos 23-iąją šiemet minima Pasaulinė senelių ir pagyvenusių žmonių diena. Todėl daug nuostabių prisiminimų galėtume papasakoti apie senelius, blogus galbūt nutylėdami. Kaip apie vaikus arba anūkus nelinkę atvirauti apleisti senoliai. Tačiau net mylimiausiems senatvė ne visada lengva.

Lietuvos Caritas Ukrainos Caritui perdavė 300 tūkst. eurų paramą

Lietuvos Caritas Ukrainos Caritui perdavė 300 tūkst. eurų paramąLietuvos Caritas Ukrainos Caritui perdavė 300 tūkst. eurų piniginę paramą, paaukotą tikinčiųjų ir geros valios žmonių, o daiktinę organizuos pagal vizito Kyjive metu išsakytus pagalbos vietos gyventojams poreikius. Lietuvos vyskupų konferencijos delegato užsienio sielovadai arkivyskupo Liongino Virbalo iniciatyva Carito vadovai ir atstovai iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio vyskupijų Kyjive lankėsi liepos 3-8 dienomis.

D. Bukeikaitė: geriausia daugyba yra dalyba

D. Bukeikaitė: geriausia daugyba yra dalyba Sunkumai, nepriteklius yra neatsiejama žmogiškos būties dalis, daliai visuomenės narių pažadinanti pačius gražiausius jausmus — atjautą, rūpestį, nuoširdų norą padėti. Kaip sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, geriausia daugyba yra dalyba.

Ambasadorė G.Damušytė: norėčiau, kad filantropijos Lietuvoje būtų daugiau

Ambasadorė G.Damušytė: norėčiau, kad filantropijos Lietuvoje būtų daugiau Altruizmas, noras padėti kitiems skirtingose visuomenėse įgyja įvairialypių bruožų. Gyvenimo įvairiose šalyse patirtys leidžia tuos skirtumus pamatyti, kartu ir įvertinti filantropijos, mecenatystės būklę šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje. Diplomatė Gintė Damušytė kaip tik ir dalijasi mintimis apie filantropiją ir mecenatystę JAV, Danijoje, ir, žinoma, Lietuvoje.

Geriau mes būkime paskutinieji, įžengę pro Dangaus vartus, bet tenelieka už jų mūsų artimas

Geriau mes būkime paskutinieji, įžengę pro Dangaus vartus, bet tenelieka už jų mūsų artimas Ne jūs mane išsirinkote, bet aš jus išsirinkau ir paskyriau. Šias Evangelijos pagal Joną eilutes nuolatinių diakonų šventimuose Kauno arkikatedroje bazilikoje akcentavo Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Už įšventinamąjį diakoną Kauno arkivyskupijos Carito direktorių bei Lietuvos Carito tarybos pirmininką Arūną Kučiką melstis susirinko ir Carito bendruomenė. Įšventinamojo diakono Martyno bendruomenė „Gyvieji akmenys“ giedojo liturgijoje.

Dosnumo anatomija: filantropijos tradicija Lietuvoje ir diasporoje. Birželio 22-23 d. mokslinė konferencija Vilniuje

Dosnumo anatomija: filantropijos tradicija Lietuvoje ir diasporoje. Birželio 22-23 d. mokslinė konferencija Vilniuje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras, bendradarbiaudamas su Kazickų šeimos fondu bei Lietuvos Caritu, birželio 22-23 dienomis tyrėjus ir filantropijos praktikus kviečia į mokslinę konferenciją „Dosnumo anatomija: filantropijos tradicija Lietuvoje ir diasporoje“, kurioje bus dalinamasi tyrimų rezultatais bei praktine patirtimi.

Karitietiškos laikysenos, tikėjimo ir gyvenimo pavyzdys: Šviesios Atminties R. Jurkuvienę prisimenant

Karitietiškos laikysenos, tikėjimo ir gyvenimo pavyzdys: Šviesios Atminties R. Jurkuvienę prisimenant Ramunė Jurkuvienė paliko įspaudą kiekvieno dūšioje, su rūpesčiu prisiliesdama prie žmogaus vargo, o taip pat įkvėpdama darbuotis šeimų, ligonių, vienišų, pažeidžiamų žmonių labui. Penktadienį Viešpačiui į savo namus pasikvietus vieną iš buvusių atkurto Lietuvos Carito vadovių, 5 vaikų mamą, gydytoją, Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkę Ramunę Jurkuvienę prisimena karitiečiai.

Tvarumas ir vaikai: pasaulio šviesuolių raginimas

Tvarumas ir vaikai: pasaulio šviesuolių raginimasRūšiuoju – aukoju. Taip neseniai atrastą būdą mokyti atžalas atsakomybės įvardija mokyklinio amžiaus vaikų tėtis Tomas. Kaip pats sako, abu su žmona – verslūs ir būtent todėl nuo mažens sūnus moko tvarumo, pradedant nuo rūšiavimo, taros atidavimo į taromatą, paspaudus „aukoti“ prisidedant prie paramos „Carito“ vaikų dienos centrams.

Kiek pažengėme per 6000 metų? Simono istorija ir (ne)paprastas epilepsija sergančio vaiko noras

Kiek pažengėme per 6000 metų? Simono istorija ir (ne)paprastas epilepsija sergančio vaiko noras6 iš 1000. Maždaug tiek pasaulyje gyventojų serga epilepsija, kentėdami ne tik dažniau ar rečiau pasitaikančius priepuolius bet ir patirdami diskriminaciją, palaikomą mitų, neva epilepsija – psichikos liga, ja sergant nukenčia žmogaus intelektas. Netiesa ir tai, kad epilepsija sergantys asmenys negali dirbti, vairuoti, sportuoti, kurti šeimos, turėti vaikų ir pan.

Carito epilepsijos konsultavimo centro dešimtmečiui – tarptautinė konferencija

Carito epilepsijos konsultavimo centro dešimtmečiui – tarptautinė konferencija Medicininė ir psichosocialinė pagalba būtina kiekvienam epilepsijos paliestam vaikui, suaugusiam ir jų šeimoms – akivaizdu specialistams. Kaip pasiekti, kad ji būtų sisteminė ir visiems prieinama, Lietuvos ir Vokietijos gydytojai, bioetikai, socialiniai darbuotojai bei sveikatos politikos architektai Kaune tarsis tarptautinėje konferencijoje „Kitas ir būti kitokiu sergant epilepsija: psichosocialinio konsultavimo iššūkiai“.

Carito gimtadienį „Rūšiuok, bet ne žmones“ švęs 12 miestelių ir miestų

Carito gimtadienį „Rūšiuok, bet ne žmones“ švęs 12 miestelių ir miestų 34 atkūrimo Lietuvoje metines minintis Caritas į šventinius renginius balandžio 21-23 dienomis kviečia draugus, pažįstamus, nepažįstamus, bet norinčius susipažinti, gavusius Carito pagalbą ir tuos, kurie padėjo ar padeda kitiems. Šio Carito gimtadienio išskirtinumas – netikėtos vietos ir visus vyksmus apjungianti „Rūšiuok, bet ne žmones“ tema.

Parama Ukrainai

Parama Ukrainai Nuo pat karo pradžios Ukrainoje Lietuvos Caritas telkia paramą civiliams, likusiems savo šalyje, ir 33-ose Lietuvos savivaldybėse padeda karo pabėgėliams. Kviečiame nepavargti remti blaškomų karo. Malda, o kas galime - ir  auka palaikykime žmones, evakuojamus iš pavojingų zonų, be maitintojų likusias šeimas, ligonius, senelius, vaikus.     

Caritas atskleidė auksinių pinigų konteinerių tikslą

Caritas atskleidė auksinių pinigų konteinerių tiksląKokių tik versijų neprigalvojo garsūs ir mažiau žinomi žmonės, spėliodami, kas ir kodėl Lietuvos miestuose pastatė auksinius konteinerius su užrašu „Pinigai“. Gigantiška taupyklė? Atvelykio margutis-auksutis? Banko edukacija finansinio raštingumo dienai? Kėdainių savivaldybės rinkliava įgriuvusiam tiltui taisyti? Po trijų dienų tylos Lietuvos Caritas atskleidė tikslą.

Parama Ukrainai: patirtys ir pirmi kartai Carite

Parama Ukrainai: patirtys ir pirmi kartai Carite Per praėjusius metus Carito pagalbos sulaukė per 40 tūkst. mūsų šalies gyventojų ir apie 35 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, kurių dauguma – mamos su vaikais. Per Carito tinklą karo pabėgėliams padedama 33 Lietuvos savivaldybėse. Nuo 2022-ųjų vasario Lietuvos Caritas inicijavo 5 paramos Ukrainai rinkimo akcijas labiausiai nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Organizacija vienija beveik 4 tūkst. savanorių ir apie 270 darbuotojų visoje Lietuvoje.