Lietuvoje

Pagrindinis Lietuvoje

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akciją

„Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos Ukrainos žmonėms akcijąMinint Ukrainos nepriklausomybės dieną „Lietuvos Caritas“ skelbia ketvirtąją paramos akciją, skirtą paremti Ukrainos žmonėms. Šį kartą akcijos tikslas – surinkti reikalingas lėšas, už kurias būtų perkami konkretūs daiktai ir priemonės žmonėms, jau šešis mėnesius kenčiantiems nuo karo Ukrainoje.  

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje

„Lidl“ taromatuose depozitas tampa parama: antrasis ketvirtis – dosniausias projekto istorijoje Daugiau nei ketverius metus „Lidl Lietuva“ vykdomas socialinis projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ nemažina tempo. Jo metu pirkėjai ir prekybos tinklas kartu paaukojo jau daugiau kaip 335 tūkst. eurų. Antrojo šių metų ketvirčio paramos rezultatai dosnumu pralenkia ankstesnius projekto laikotarpius: vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje artimiausiu metu pasieks per 32 tūkst. siekianti finansinė parama.

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis

Caritas trečią kartą skelbia daiktų rinkimo akciją Ukrainos žmonėms birželio 6–8 dienomis Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.  

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikams

Meldžiuosi, kad lietuviai atvertų savo širdis ir duris vaikamsĮ Lietuvą atvedė Dievas ir meilė, o dabar čia belgą Bartą Pauwelsą, Vilniaus prancūzų licėjaus mokytoją, Carito darbuotoją ir savanorį, laiko darbas ir  šeima – žmona Ernesta, su savo ir globojamais vaikais. Tėvo dienos proga su B. Pauwelsu kalbamės apie tėvystę, jos sampratą mūsų visuomenėje, lietuvių požiūrį į globojamus vaikus ir koks galėtų būti sėkmingos tėvystės receptas.

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę!

Ačiū už jūsų gerumą ir vienybę! Praėjus jau daugiau nei 3 mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios, pagalba Ukrainos žmonėms Lietuvoje, kurių šiandien mūsų šalyje registruota 54 843  tūkst., vis dar labai reikalinga.

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus

„Lidl Lietuva“ kviečia aukoti vaikų dienos centrams: parama pasiekia Lietuvos ir Ukrainos vaikus Nuo „Lidl Lietuva“ taromatų projekto vykdymo pradžios vaikų dienos centrus prižiūrinčioms organizacijoms – Lietuvos „Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir „Gelbėkit vaikus“ – suaukota daugiau nei 303 tūkst. eurų. Šių metų pavasario pradžioje vaikų dienos centrus pradėjus lankyti ir vaikams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą patrigubino.

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems

Vyskupai ir kolegos panevėžietei G. Kacevičienei dėkojo už pasišventimą vargstantiesiems  Gegužės 26-ąją Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir vyskupas emeritas Jonas Kauneckas kartu su dekanatų kunigais aukojo Šv. Mišias už karitiečius. Po Šv. Mišių padėkomis ir plojimais buvo padėkota ir užtarnauto poilsio išlydėta ilgametė Panevėžio Carito direktoriaus pavaduotoja Gražina Kecevičienė, Caritui atidavusi beveik ketvirtį amžiaus.

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų!

Kvietimas savanoriams: mums vis dar labai reikia jūsų! Tikime, kad nepavargote dalintis gerumu ir padėti tiems, kuriems iki šiol labai reikia mūsų pagalbos. Šiuo metu Lietuvos Caritas ieško savanorių, kurie vasaros metu mums talkintų teikiant pagalbą ukrainiečiams, ir padedant varguose esantiems mūsų žmonėms.

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaiga

Per kovą – į mamos istoriją laiminga pabaigaGegužę minima Motinos diena, viena iš tradicinių metinių švenčių, kurias mini Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko namų gyventojos. Šiemet kartu su Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomene dalyvaus šv. Mišiose už Motinos ir vaiko namuose gyvenančias mamas ir jų vaikus, darbuotojus ir savanorius.

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas

Lietuvos Caritui – religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas Balandžio 26 d. iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimą gavo Lietuvos Caritas, įvertintas už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms

Birželio 6–8 d. Lietuvos Caritas šalies miestuose renka paramą Ukrainos žmonėms Birželio 6–8 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia trečiąją humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojams.

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus

„Lidl“ patrigubins taromatuose surinktą paramą: pinigai pasieks ir Ukrainos vaikus Grąžinant tarą „Lidl“ parduotuvių taromatuose, depozitą galima paaukoti vaikų dienos centrams, kuriuose laiką leidžia vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Prasidėjus karui Ukrainoje, šiuos vaikų dienos centrus papildė ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai. „Lidl Lietuva“, atsižvelgdama į situaciją, nusprendė patrigubinti visą per pirmą šių metų ketvirtį taromatuose surinktą paramą. Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje prižiūrinčias organizacijas – Lietuvos Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybą, „Gelbėkit vaikus“ – artimiausiu metu pasieks per 30 tūkst. eurų siekianti finansinė parama.

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomis

Caritas antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms balandžio 11–13 dienomisBalandžio 11–13 dienomis, pirmadienį–trečiadienį, Lietuvos Caritas, kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais, vėl skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo iniciatyvą. Jos tikslas – surinkti ne tik reikalingų daiktų, bet ir maisto produktų, kurių stokoja karą kiekvieną dieną Ukrainoje išgyvenantys žmonės. Šį kartą daiktai ir maisto produktai bus renkami Lvivo bei Mostyskos Carito prašymais. 

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimą

Lietuvos Caritas su NATO atstovais aptarė bendradarbiavimąPirmadienį, balandžio 4 dieną, Lietuvos Caritas gen. sekretorė Deimantė Bukeikaitė priėmė aukšto rango karininkus iš NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje. Lietuvoje dislokuoti Vokietijos kariuomenės daliniai be kita ko užsiima ir bendradarbiavimu tarp kareivių ir civilinių organizacijų.

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos Caritui

Tavo 1,2 % GPM Lietuvos CarituiDrauge su Jumis prisidėjome prie ne vieno paramos ar pagalbos prašymo atliepimo (vaistų, namų apyvokos, įvairių maisto produktų bei kitų prekių įsigijimo), rūpinomės vienišais ir sergančiais, padėjome gausioms šeimoms susimokėti sąskaitas už komunalinius mokesčius, padėjome mūsų globojamiems žmonėms, darbuotojams ir savanoriams apsirūpinti reikalingomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis, organizavome pagalbą kiekvieną dieną visoje Lietuvoje.

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąją

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąjąKovo 17–18 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Renkami daiktai ir priemonės bus skirti Severodonecko miesto gyventojams. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai. Daiktai bus renkami Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai.      

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų

Ukrainos Caritui paaukota daugiau kaip pusė milijono eurų Prasidėjus karui Ukrainoje sekmadienį, vasario 27 d., Lietuvos vyskupai visus drauge kvietė burtis maldai už taiką savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose: „Melskime, kad liautųsi pražūtingas kraujo liejimasis Ukrainoje ir Ukrainos žmonės vėl galėtų netrukdomi gyventi taikoje“. Taip pat kartu su Lietuvos Caritu inicijavo aukų Ukrainai rinkimą.

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos

Kviečia nemokamai mokytis ukrainiečių kalbos Vytauto Didžiojo universitetas Užsienio kalbų institutas kviečia mokytis ukrainiečių kalbos pradmenų (A1.1 lygiu) visus tuos, kurie planuoja dirbti su ukrainiečiais vaikučiais arba tiesiog nori įgyti bent minimalių šios kalbos žinių!

Lietuvos bažnyčiose rinkliava Ukrainai

Lietuvos bažnyčiose rinkliava UkrainaiSekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose organizuojama rinkliava, kurios metu bus renkamos lėšos itin sunkioje padėtyje atsidūrusiai Ukrainai. Taip paliudysime savo brolišką solidarumą su karo veiksmų draskoma šalimi.   

Padėkime Ukrainos žmonėms!

Padėkime Ukrainos žmonėms! Vasario 24-osios rytą buvo atverstas naujas skausmingas istorijos puslapis – prieš Ukrainą pradėtas karas. Šiuo šaliai sunkiu metu Lietuvos Caritas yra kartu su savo kolegomis, Ukraina Caritas ir visais Ukrainos žmonėmis!

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkos

Už humanitarinę pagalbą karitiečiams įteiktos padėkosValstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 14-ąją, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo nevyriausybinių organizacijų atstovus, kurie nuo pat migracijos krizės pradžios teikė humanitarinę pagalbą migrantams ir taip palengvino pareigūnams tekusį krūvį.

Mezgimo popietės su migrantėmis: geri darbai dauginasi

Mezgimo popietės su migrantėmis: geri darbai dauginasi 2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Visus šiuos metus kviesime iš arčiau pažinti savanorišką veiklą, pristatysime įvairiose srityse savanoriaujančius žmones mūsų organizacijoje bei nuolat kviesime prisijungti visus, kurie dar nepasakė savanorystei „taip“, tačiau šiemet tą būtinai padarys.

Aš buvau tik įrankis Dievo rankose

Aš buvau tik įrankis Dievo rankoseVasario 2-ąją Bažnyčioje minima Pašvęstojo gyvenimo diena, dedikuota tiems, kurie paskyrė savo gyvenimą Dievui. Viena tokių šviesiausių asmenybių, du trečdalius savo gyvenimo aktyviai dalyvavusi artimo meilės misijoje Bažnyčioje, prieš 33 metus Nepriklausomybę beatkuriančioje Lietuvoje padėjusi žengti pirmuosius žingsnius Caritui, viena iš socialinės rūpybos iniciatorių Bažnyčioje bei dalyvavusi įkuriant VDU socialinės rūpybos katedrą, žurnalo Caritas (t. y. mūsų Artumos pirmtako!) įkūrėja yra sesuo Albina Marija Jurgė Pajarskaitė MVS.

Renginys „(NE)ŽINAU, kas yra prekyba žmonėmis"

Renginys „(NE)ŽINAU, kas yra prekyba žmonėmis"Vasario 8 d., jau 7-ą kartą, minėsime Pasaulinę maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną. Šios dienos minėjimo proga kviečiame dalyvauti renginyje „(NE)ŽINAU, KAD YRA PREKYBA ŽMONĖMIS". Sužinosime kaip sekasi Bažnyčios bendruomenei darbuotis šiame lauke, apie inovatyvias edukacines prevencines priemones bei jų aktualumą mums papasakos policijos pareigūnas, teatro vadovė-režisierė. Vidaus reikalų ministerijos atstovė apžvelgs prekybos žmonėmis situaciją mūsų šalyje. Savo patirtimi dalinsis ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, teikiant pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis. Sužinosime, kodėl yra svarbu kalbėtis apie šį reiškinį ir įgyvendinti įvairias prevencines veiklas ir kiek aktyviai turėtų mokyklos organizuoti pamokas šia tema. 

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbu

Į „Maxima“ parduotuves grįžta gerumo iniciatyva – dalintis su kitais dabar kaip niekada svarbuĮ lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves sugrįžta pagalbos vieni kitiems Lietuvos Carito iniciatyva „Gerumas mus vienija“. Iki pat Kalėdų visoje Lietuvoje vyksiančios akcijos metu parduotuvių lankytojai už vargstantiems ir susiduriantiems gyvenimo sunkumais žmonėms suteiktą auką dovanų gaus rankų darbo žvakelę, kurią galės uždegti ant šventinio stalo ar dalindamiesi gerumu padovanoti savo artimiesiems ir draugams.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintis

Džiaugiamės ir dėkojame, kad visuomenė nori dalintisDviem savaitėmis anksčiau, per Pasaulinę vargstančiųjų dieną prasidėjusią akciją, LRT reporterei Jūratei Anilionytei pristatė ir prie akcijos „Gerumas mus vienija“ prisijungti pakvietė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Carito generalinė sekretorė. 

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijų

Lietuvos Caritas ir Lietuvos advokatai ir vėl vienija jėgas: dovanos 3 savaites nemokamų teisinių konsultacijųJau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.

Vargstančiųjų dienos minėjimas

Vargstančiųjų dienos minėjimasLapkričio 14-ą dieną jau 5-ą kartą minėsime Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurios minėjimą visame pasaulyje iniciavo Popiežius Pranciškus.   „Vargšų jūs visuomet turite su savimi“ – 2021 m. Popiežiaus žinios leitmotyvas. Kiekvienais metais Popiežius parašo Žinią ir pakviečia mus susimąstyti, peržvelgti savo veikimą ir pastangas vargstančiųjų atžvilgiu, akcentuoja mūsų silpnybes, apsileidimus, nurodo kryptį, kurios link turime keliauti atviromis širdimis.