Pagalba vienišiems, vyresnio amžiaus ir negalią turintiems asmenims

Pagrindinis Pagalba vienišiems, vyresnio amžiaus ir negalią turintiems asmenims
Slauga, globa ir pagalba
 
„Ir kur Jėzus užeidavo į kaimus, miestus ar kiemus, jie aikštėse guldydavo ligonius ir maldaudavo Jį, kad leistų jiems palytėti bent savo drabužio apvadą. Ir visi, kas tik Jį paliesdavo, išgydavo.” (Mk 6, 56)
 
Lietuvos, kaip ir visos Europos, visuomenė sensta, kiekvienais metais globos ir slaugos paslaugų poreikis auga. Jei šiuo metu Lietuvoje kas šeštas gyventojas yra vyresnis kaip 65 metų, po kelių dešimtmečių tokio amžiaus ribą peržengs trečdalis žmonių. Įvairių šalį paliečiančių krizių fone itin išryškėjo sudėtinga vyresnio amžiaus asmenų ir juos prižiūrinčių artimųjų situacija.
 
Caritas organizacija visoje Lietuvoje kiekvieną dieną atveria duris tūkstančiams, kuriems reikalinga parama, geras žodis, materialinė pagalba. Caritas savanoriai lanko vienišus, pagyvenusius ir negalią turinčius asmenis. Šiems žmonėms pagal poreikį padedama susitvarkyti buityje, gaminamas maistas,  padedama apsirūpinti kasdiene švara bei higiena. Tai pat kartu meldžiamasi, o esant poreikiui - ligonio lankymui kviečiamas kunigas.
 
Vyskupijose vykdomos veiklos: 
 
  • Kauno arkivyskupijos Caritas, Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centras. Skaitykite daugiau
Kontaktai: Papilio g. 5, Kaunas; tel. +370 646 37802; el. p. caritas.epilepsija@gmail.com
 
  • Panevėžio vyskupijos Caritas, 3 senelių globos namai (Biržuose, Rokiškyje, Utenoje); projektas „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems Panevėžio miesto ir rajono bendruomenėje“.
Kontaktai: tel. +370 613 ; el. p. paneveziocaritas@gmail.com
 
  • Telšių vyskupijos Caritas, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas senjorų klubas „Iš širdies į širdį"Skaitykite daugiau
​Kontaktai:  Taikos pr. 29A, Klaipėda; tel. +370 687 58 020, el. p.  mtkcaritas@gmail.com
 
  • 7 parapijose veikia senelių globos namai - Žemaičių Kalvarijos, Kaltinėnų, Klapėdos, Skuodo, Plungės, Rietavo ir Kvėdarnos.
​Kontaktai:
 
  • Vilkaviškio vyskupijos Caritas, pagalbos centras „Rūpintojėlis“. Skaitykite daugiau
 ​Kontaktai: Bažnyčios g. 42, Marijampolė; tel. +370 655 16 739; el. p. pc.rupintojelis@gmail.com
 
Kontaktai: tel. +370 673 56 696; el. p. agata.granicka@vilnius.caritas.lt
 
Kontaktai: tel. +370 657 45 359el. p. siauliuvc@gmail.com