DOVANOJAMŲ DAIKTŲ PRIĖMIMO APRAŠAS

Pagrindinis DOVANOJAMŲ DAIKTŲ PRIĖMIMO APRAŠAS

Dovanojamų daiktų priėmimo aprašas

 

 

Dovanokite geros būklės daiktus. Dovanojamas daiktas (rūbas, patalynė, žaislas ar kt.) turi būti geros būklės – be dėmių ir įplyšimų, nepraradęs funkcionalumo, nesulūžęs, tinkamas naudoti. Gerais ir tinkamais daiktais kviečiame dalintis su stokojančiais žmonėmis, taip suteikiant daiktui antrą galimybę būti vertingu, o stokojančiam asmeniui – galimybę patenkinti poreikį ir pagerinti savo kasdienybę.
 
Jei dovanojate rūbus bei avalynę:
  • įsitikinkite, kad visi rūbai yra švarūs, nesuplyšę, be dėmių, išskalbti ir ne per daug sudėvėti.
  • būkite tikri, kad drabužiai yra atitinkantys šių dienų poreikius. Kviečiame dovanoti sezoną atitinkančius rūbus, kurie iš karto galėtų keliauti į kitus namus.
  • žinokite, kad reikalingi visų dydžių drabužiai, net ir ypač maži arba labai dideli.
  • ypač atkreipkite dėmesį į batų būklę. Avalynė linkusi prisitaikyti prie dėvėtojo kojų, todėl gali būti ypač pakitusi pirštų srities forma, kulnas ar tiesiog atsiradęs nemalonus kvapas. Labiausiai dovanoti tinkami batai yra tokie, kurie buvo dėvėti kelis kartus ir dėl vienų ar kitų priežasčių Jums netiko.
 
Siekdamas, kad dovanojami daiktai būtų tinkami naudoti ir kuo greičiau pasiektų jų stokojančius žmones, priėmimo punkte veikiantis savanoris:
  • peržiūrės ir įvertins dovanojamų daiktų būklę (ar tai švarūs daiktai, nesuplyšę, tinkami dėvėti), kad tiek atnešęs asmuo, tiek priimantis asmuo būtų tikri, jog rūbai yra geros būklės bei galės keliauti į stokojančių asmenų namus;
  • peržiūrės ir įvertins rūbų sezoniškumą. Tai reiškia, priims tuos rūbus, avalynę ir daiktus, kurie pagal metų laiką galės būti iš karto atiduoti naudoti. Dauguma parapijų neturi sąlygų ilgiau sandėliuoti daiktus, be to, užsigulėję daiktai praranda savo estetinį vaizdą (suplėksta ir t.t.). Tokiu būdu nukenčia tiek tuos daiktus dovanojęs, tiek juos galėjęs naudoti žmogus.
  • peržiūrės ir įvertins avalynės tinkamumą ir tolimesnį panaudojimą.