Sekmadienį katedrose ir bažnyčiose bus įžiebtos gerumo žvakelės

Pagrindinis Sekmadienį katedrose ir bažnyčiose bus įžiebtos gerumo žvakelės

Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, Lietuvos Caritas nuotrauka
 
Sekmadienį minint Vargstančiųjų dieną katedrose ir bažnyčiose bus šventinamos Caritas žvakelės bei pradedama kasmetinė Caritas akcija „Gerumas mus vienija“.
 
„Tegu šių metų Caritas gerumo žvakučių šviesa suteikia jaukumo Jūsų namams, stiprina vienybę varge ir teikia taikaus pasaulio viltį, kurios taip esame reikalingi šiuo nelengvu laiku“, linkėjo Lietuvos vyskupų konfeыrencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas, Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, kviesdamas dalintis grumu, prisidėti prie Caritas ar kitų meilės artimui darbų savo bendruomenėse, skirti laiko savanorystei, dalintis žiniomis ir kitais gebėjimais.
 
Aukoti gyvenimo sunkumus patiriantiesiems ir už tai gauti dovanų rūpesčio vieni kitais simbolį „Gerumas mus vienija“ žvakelę nuo sekmadienio bus galima bažnyčiose, parapijose, Caritas centruose.
 
Akcijos metu surinktos lėšos pasitarnauja sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, ligoniams, nelaimių ištiktiems žmonėms. Be to, ir kiekviena Caritas žvakelė gyvenimo išbandymus patiriančių rankų paliesta. Vilniaus arkivyskupijos Caritas Žvakių dirbtuvėse liejant žvakeles stiprinami bendravimo komandoje, laiko, darbų planavimo bei socialiniai įgūdžiai, kad žmonėms būtų lengviau grįžti į darbo rinką.
 
Kaip sakė Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė, kiekviena žvakelė gaminta su didele atsakomybe, kruopštumu ir meile. Džiugu, kad šiemet net 75 tūkst. „Gerumas mus vienija“ žvakelių išlydimos į kelionę po visą Lietuvą, į konkrečius namus.
 
25 metus iš eilės rengiama akcija „Gerumas mus vienija“ tęsis iki Advento pabaigos.
 
Caritas – pasaulinė katalikiška organizacija, teikianti įvairią humanitarinę pagalbą jos reikalingiems žmonėms. Caritas Lietuvoje yra sukūręs vaikų dienos centrų ir pagalbos šeimai tinklą, atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančius aprūpina maistu, drabužiais ir kitais daiktais, įgyvendina programas patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padeda integruotis į visuomenę.
 
Caritas Lietuvoje jungia 270 darbuotojų  ir apie 3900 savanorių. Vien per praėjusius metus organizacijos pagalbos sulaukė apie 40 tūkst. žmonių.