Prie pagalbos Balyje sužeistam lietuviui prisijungė Lietuvos Caritas: skyrė finansinę paramą, pasidalijo apie tautiečio būklę

Pagrindinis Prie pagalbos Balyje sužeistam lietuviui prisijungė Lietuvos Caritas: skyrė finansinę paramą, pasidalijo apie tautiečio būklę
Kaip viskas akimirksniu griūna ištikus nelaimei. Ir koks tuomet svarbus palaikymas, kad ir kukli, bet konkreti parama.
 
Žinia apie Balio saloje jaunavedžius iš Lietuvos ištikusią tragediją – kaip baisus sapnas, kuris nesibaigia. Vietoje medaus mėnesio, į kurį išsiruošė Mindaugas iš Kauno su žmona – tęsiasi kova už jo gyvybę ligoninėse kitame pasaulio gale.
 
Su prašymu prisidėti prie paramos Mindaugui Bernotui į geros valios žmones, o taip pat Caritą kreipėsi Mindaugo tėtis Virgilijus.
 
„Mano sūnus, Mindaugas Bernotas, šių metų liepos 7 dieną kartu su savo žmona išvyko į povestuvinę kelionę, Balio salą Indonezijoje. Visą kelionę jaunavedžiai planavosi patys. Liepos 20 dieną, jiems lankantis Gili Air saloje, po vakarienės grįžtant namo į viešbutį, ant Mindaugo užvirto medis. Su daugybiniais kūno sužalojimais jis buvo nugabentas į gretimos Lomboko salos „Siloam Hospitals Mataram“ ligoninę“, – pasakojo pagalbą sūnui telkiantis tėtis.
 
Dėl smarkiai pažeisto stuburo, krūtinės traumos bei sulaužytų kojų, Mindaugo nepavyko transportuoti į kitą ligoninę, o juolab – susigrąžinti į Lietuvą. Krūtinės ląstos sužalojimai sutrikdė plaučių veiklą ir kėlė didelį pavojų gyvybei.
 
Kaip pasakojo Mindaugo tėtis, jo sūnui minėtoje ligoninėje buvo atlikta keletas operacijų iš kurių pati sudėtingiausia - krūtinės ląstos ir viena iš reikalingų stuburo operacijų.
 
Po jų, deja, kvėpavimo funkcijos dėl įtariamo vidinio kraujavimo neatsistatė, todėl gydytojų konsiliumas nusprendė Mindaugą perkelti į „Rumah Sakit Siloam Lippo Village“ ligoninę Džakartoje. Toks sprendimas priimtas dabartinei ligoninei stokojant reikiamos įrangos bei personalo, galinčio tęsti būtinos pagalbos teikimą.
 
„Šiuo metu mes negalime tiksliai pasakyti, kiek operacijų ir brangių medicinos paslaugų reikės Mindaugui, kol bus leista jį skraidinti į Lietuvą. Prašome Jūsų pagal galimybes suteikti finansinę paramą prisidedant prie Mindaugo kelionės namo bei gydymo. Bet kokia auka yra svarbi ir būtų labai vertinama!” - sako Mindaugo tėtis.
 
Atsiliepiant į pagalbos prašymą, Lietuvos Caritas priėmė sprendimą 3 tūkst. eurų suma prisidėti prie paramos jaunai šeimai bėdoje. Suprasdami, kad pagalba Mindaugui – labai sudėtinga, o jo žmonai, kuri visada šalia,  taip pat reikia palaikymo, pasiūlėme tarpininkauti užmezgant ryšį su Džakartoje veikiančiu Indonezijos Caritu.
 
Jūsų visų taip pat prašome pagal išgales palaikyti jauną šeimą malda, o kas galite – ir finansiškai. Į povestuvinę kelionę pora vyko neapsidraudusi, todėl kainuos visa medicininė pagalba, kuri teikiama.
 
 
Pasidalijimas šiuo įrašu feisbuke – taip pat solidarumo išraiška jaunai šeimai. Kaip sakė Mindaugo tėtis, net ir mažiausias prisidėjimas šioje sudėtingoje situacijoje – svarbus.
 
Siunčiame Mindaugui ir jo žmonai karitietišką palaikymą, linkim sveikatos, stiprybės. Apkabiname šiuos žmones malda. Tegu viltis, kad viskas pamažu susitvarkys, neapleidžia ir Mindaugo tėčio bei kitų artimųjų kasdienių pastangų ieškoti išeičių iš sudėtingos situacijos.
 
Mindaugo tėčio įkurto pagalbos sūnui fondo nuoroda: https://mbfondas.wordpress.com/
 
Lėšos pagalbai renkamos:
Mindaugo Bernoto labdaros ir paramos fondas
Įmonės kodas: 306364832
IBAN: LT177044090107112186,
AB SEB bankas, CBVILT2X,
Mokėjimo paskirtis:
Parama Mindaugui
 
Ačiū už Jūsų gerumą