Paramos kampanija Indijos (Keralos valstijos) žmonėms

Pagrindinis Paramos kampanija Indijos (Keralos valstijos) žmonėms
 
Lietuvoje Caritas kviečia prisijungti prie paramos kampanijos nelaimės ištiktai Indijai
 
      Liepos mėnesį Indijoje, pietinėje Keralos valstijoje, prasidėję potvyniai sukrėtė visą Indiją. Žuvusiųjų skaičius pasiekė jau 450, o sužeistųjų bei stokojančiųjų pagalbos apsistojusiųjų laikinose evakuacijos stovyklose yra virš 1 mln. Šie žmonės neteko savo namų. Jiems itin reikalingi medikamentai, maistas, geriamas vanduo, drabužiai.
 
Kviečiame skaityti Dano Vilucko pasidalintą istoriją apie Indiją ir joje egzistuojantį skurdą:
Lietuvis realybę pamatė savo akimis: jeigu gimei neturtingas darbo negausi
 
           Kviečiame peržiūrėti vysk. Kęstučio Kėvalo ir Magis misijoje Indijoje dalyvavusių misionierių kvietimą paremti Indijos žmones, gyvenančius potvynio nusiaubtoje Keralos valstijoje.
 
      Vyskupas Kęstutis Kėvalas sako: ,,Esame kviečiami padėti tokiai tolimai šaliai, nes kai yra išbandymas, vargas ar skausmas nebėra tolimų ir svetimų žmonių.“
 
 
          Magis projektų jaunimui vadovas Danas Viluckas dalinasi savo patirtimi iš Indijos ir teigia: „Sunku net įsivaizduoti kas vyksta užpylus kaimą <...> Kviečiu jus taip pat priimti šį kvietimą ir paremti akciją Keralai “
 
 
       Magis projektų jaunimui koordinatorė Simona Aleksynaitė dalinasi savo patirtimi iš šiais metais vykusios misijos Indijoje: „Šitas vaizdas parodė, kokia didelė gali būti obuolio kaina. Vienykimės pagalbai Indijos žmonėms, kurios jiems dabar labai reikia!“
 
 
      Šiuo metu geros valios žmonės jau yra paaukoję 6540 eur. Indijai!  Dėkojame ir raginame būti aktyviems ir toliau.
 
Caritas Lietuvoje kviečia prisidėti pinigine auka ir paremti Indijos žmones:
 tiesiogiai aukojant į Lietuvos Caritas banko sąskaitą LT117300010115125084
paskirtis – Indijos žmonėms
-  skambinant trumpuoju numeriu 1454 (tik mobilaus ryšio vartotojams), auka 5 eur.
 
           Indijos vyriausybė praneša, jog buvo sunaikinta 10 tūkst. kilometrų kelių, o parlamento duomenys rodo, jog buvo nuplauta 50 tūkst. namų. Keraloje vanduo užliejo 1287 kaimus iš 1553. Indijos Caritas nukentėjusiems teikia būtiniausius daiktus, visų pirma geriamą vandenį, nes potvyniai užteršė daugelį šaltinių, užsėmė kanalizaciją, jau pastebėta pirmieji ligų plėtros židiniai prieglaudose. Visas nacionalines Caritas organizacijos vienijantis ,,Caritas Internationalis“ taip pat pradėjo pagalbos teikimą. Siunčiami nukentėjusiems būtiniausi daiktai, švaraus vandens bei maisto atsargos, skelbiamos rinkliavos, kurios padės atstatyti nukentėjusiųjų namus.
Keralos gyventojai prašo viso pasaulio solidarumo, nes vien savo jėgomis negalės išspręsti šios katastrofos, kurios pasekmės bus ilgalaikės, - rašo Italijos Caritas, informuodama apie padėtį pietinėje Indijoje.
 
         Lietuvos Vyskupų konferencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas Vyskupas Kęstutis Kėvalas katalikų Bažnyčios vardu kviečia visas bendruomenes, institucijas ir visus geros valios žmones Lietuvoje dosniai padėti Keraloje nuo stichijos kenčiantiems žmonėms. „Lietuva šiuo metu intensyviai ruošiasi pasitikti popiežių Pranciškų, kuris aktyviai rūpinasi vargstančiųjų padėtimi ir ekologija, prisideda prie įvairių labdaros ir pagalbos projektų. Popiežiaus pavyzdžiu esame kviečiami padaryti gerą darbą – prisidėti prie pagalbos Keralos gyventojams, kurie išgyvena stichinės nelaimės padarinius. Dovanokime Keralos gyventojams geriamo vandens, vaistų bei maisto“ – kviečia vyskupas Kęstutis Kėvalas.
 
           ,,Gali atrodyti, jog Indija – tolimas kraštas su savomis problemomis ir negandomis. Tačiau esame viena žmonijos šeima. Indijos žmonės išgyvena siaubingą patirtį – jiems trūksta elementariausių dalykų – maisto, vandens. Ir mes, bendromis jėgomis, galime jiems padėti. Juo labiau, kad Keralos regionas susijęs ir su mūsų šalimi – ten, Varapužos katedroje 22 metus tarnavo lietuvių kilmės vyskupas Mykolas Šostakas, kuris įkūrė vieną pirmųjų kunigų seminarijų, savo parapijiečių buvo mylimas ir vertinamas, puoselėjo glaudžius Indijos ir Lietuvos ryšius. Esame arčiau vieni kitų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“ – sakė Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.
 
Paramos akcija truks nuo 2018 m. rugsėjo 18 d. iki 2018 m. lapkričio 17 d.
Surinktos aukos Indijos žmones pasieks per Caritas Internationalis organizaciją.