Parama Ukrainai daiktais surinkta – pinigų rinkimas tęsiasi: Carito tikslas surinkti 100 tūkst. eurų apgriautų namų remontui

Pagrindinis Parama Ukrainai daiktais surinkta – pinigų rinkimas tęsiasi: Carito tikslas surinkti 100 tūkst. eurų apgriautų namų remontui
 
Širdingai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie 6-osios Carito paramos rinkimo Ukrainai kampanijos! Daiktų ir produktų rinkimas baigėsi, tačiau piniginę paramą, kuri pasitarnaus apgriautų Ukrainos žmonių namų remontui, rinksime visą rugsėjį.
 
Tikslas sutelkti ir Ukrainos Caritui perduoti 100 tūkst. eurų, kurie bus panaudoti vienišų žmonių ir šeimų namų patvarkymui prieš žiemą.
 
Pagal konkrečius poreikius už paaukotas lėšas žmonėms Ukrainoje bus perkama ir vežama įvairių statybinių medžiagų, langų, durų ir kitų namų remontui reikalingų priemonių. Jei šeimos likusios be maitintojų ar žmonės nepajėgūs patys pasiremontuoti per karą nukentėjusių namų, Caritas sumokės ir už darbą.
 
Kaip pasibaigus daiktų rinkimui sakė Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, į 6-ąjį kvietimą aukoti Ukrainai buvo atsiliepta visoje Lietuvoje. Ne tik didžiuosiuose miestuose, miesteliuose, bet ir kaimuose.
 
 
„Dėkojame visiems aukojusiems: šeimoms, senjorams, darbo ar draugų kolektyvams, o taip pat Carito savanoriams visoje Lietuvoje. Džiugu, kad į savanorystes įsitraukė ir Ukrainos žmonės, nuo karo baisumų pasitraukę į Lietuvą. Nemažai jų kuo galėdami prisidėjo ir prie paramos Ukrainoje likusiems žmonėms. Štai Rokiškyje ukrainietė moteris atnešė visą dėžę konservų. Ji ne iš pasakojimų žino, su kokiais sunkumais susiduria žmonės karo zonose, kur bet kokia parama gyvybiškai svarbi. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių“, - sakė D. Bukeikaitė.
 
Į kvietimą dalyvauti 6-ojoe Carito paramos Ukrainai kampanijoje atsiliepė tiek šeimos, aukoję mokyklinių prekių ir higienos reikmenų, tiek pavieniai asmenys, draugai, kolegos, senjorai, nešę sauskelnių, ploviklių, ilgo galiojimo maisto produktų. Kas tik aliejaus butelį, o kas – kelis vežimėlius daiktų ir produktų. Kaip ne vienas kartojo, – ten, kur karas, žmonėms labiau reikia.
 
 
„Nuoširdžiai dėkojame visiems ir kiekvienam, kad ir už kuklią paramą. Tai rodo, kad esame neabejingi reikalingiems mūsų palaikymo, solidarumo, maldos. To reikėjo karo pradžioje, reikia dabar, reikės iki pergalės“, – sakė Lietuvos Carito vadovė.
 
 
Džiugu, kad į kvietimą prisidėti prie paramos atsiliepė ir įmonės bei organizacijos: valstybinės mokesčių inspekcijos skyriai, prekybos tinklo Maxima darbuotojai, Prokuratūra Panevėžyje, kiti aukotojų kolektyvai. Štai paskutinę kampanijos dieną Kaišiadorių vyskupijos Caritas sulaukė savo kaimynų, darbuotojų iš Vytauto Didžiojo Kredito Unijos su kuprinėmis Ukrainos vaikams, pilnomis mokyklinių prekių.
 
 
Ypatingai dėkojame mūsų partneriams prekybos centrui BIG Vilnius, Pramogų ir prekybos centrui Kauno Akropolis, nes šiose vietose gausiausiai žmonės aukojo visos akcijos metu“, – nuoširdžiai dėkodama už visų prisidėjimą sakė D. Bukeikaitė.
 
Įmonės ar organizacijos, nespėjusios, bet norinčios ir galinčios paramai skirti didesnius kiekius daiktų ar priemonių Ukrainai, dar gali susisiekti su Lietuvos Caritu el. paštu caritas@caritas.lt, nes siuntos ruošimas į Ukrainą dar tik prasideda.
 
 
Tris dienas 30-tyje Lietuvos miestų ir miestelių rinkti higienos, buities priemonės, mokykliniai reikmenys vaikams, negendantys ilgo galiojimo maisto produktai keliauja į pakavimo vietas Vilniuje ir Kaune, kur bus rūšiuojami vežimui į Ukrainą.
 
Pinigines lėšas apgriautų namų atstatymui Ukrainoje Lietuvos Caritas rinks iki rugsėjo pabaigos.
 
Kaip sakė D. Bukeikaitė, Carito tikslas surinkti bent 100 tūkst. eurų. Apie 12 tūkst. žmonės, įmonės ir organizacijos jau paaukojo per tris 6-osios Carito paramos Ukrainai kampanijos dienas.
 
Lietuvos Carito informacija