Kūrybiškumas kaip priemonė: Carito konferencija suvienys socialinio darbo specialistus ir mokslininkus

Pagrindinis Kūrybiškumas kaip priemonė: Carito konferencija suvienys socialinio darbo specialistus ir mokslininkus
 
Lapkričio 16 d. Mykolo Romerio universitete įvyks mokslinė konferencija „Kūrybiškumas kaip priemonė ieškant sprendimų socialinio darbo situacijose“, organizuojama Vilniaus arkivyskupijos Carito ir Mykolo Romerio universiteto.
 
Konferencija suburs socialinio darbo specialistus ir mokslininkus dalintis įdirbiu, žiniomis ir patirtimi taikant kūrybinius metodus socialinio darbo praktikoje. Renginys, skirtas socialinio lauko darbuotojams, suteiks galimybę ne tik įgyti naudingų žinių ir praplėsti kūrybiškumo sąvoką, bet ir kurti naujus profesinius ryšius socialinių iššūkių akivaizdoje.
 
Vilniaus arkivyskupijos Carito atstovė Aida Karčiauskienė teigia, kad konferencijos idėja kilo pastebėjus trūkumą erdvių, kuriose socialiniai darbuotojai galėtų susitikti, dalintis patirtimi ir megzti ryšių tinklą. „Reaguodami į pokyčių ir iššūkių intensyvumą šiuolaikinėje visuomenėje norime atkreipti dėmesį į socialinio darbo kūrybiškumo dimensiją šioje srityje. Konferencijoje kviesime socialinius darbuotojus ne tik išgirsti ir išmokti naujų dalykų, bet ir susitikti kolegas ir kurti naujus ryšius. Jeigu specialistai bendradarbiauja, turi socialinį tinklą, tuomet socialinė sistema paveikesnė“, – pasakoja A. Karčiauskienė. – Užmegztas ryšys padeda efektyviau spręsti situacijas ir palengvina procesą.“
 
Konferencijoje bus tyrinėjama, kaip kūrybiškas mąstymas gali padėti dirbant su žmonėmis, kurie nenori priimti pagalbos. Pranešėjai dalinsis, kaip įgalinti žmogų spręsti problemą, kai nesimato jokios išeities, ir kokie metodai gali padėti užmegzti ryšį, kai skiria kalbos barjeras. Socialiniai darbuotojai bus kviečiami pastebėti kūrybiškumo apraiškas savo darbe ir sudėtingose situacijose atpažinti kūrybiškų sprendimų galimybę.
 
Platų kūrybiškumo spektrą socialiniame darbe pristatys skirtingų sričių profesionalai – Vilniaus arkivyskupijos Carito darbuotojai, dirbantys su pažeidžiamomis šeimomis, vaikais, vyresnio amžiaus žmonėmis, prieglobsčio gavėjais.
 
Kūrybiškumo aspektus socialiniame darbe ir kūrybišką įgalinimo modelių taikymą nuodugniai aptars Mykolo Romerio universiteto mokslininkės. Įžvalgomis ir patirtimi dalinsis seimo narys, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ programų kuratorė Aurelija Plūkė, Menų agentūros „Artscape“ Integracijos projektų koordinatorė Raimonda Lebelionytė-Alseikienė.
 
Carito konferencijoje laukiami socialiniai darbuotojai, psichologai, individualios priežiūros specialistai, mokslininkai bei kiti socialinio darbo lauko profesionalai. Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis čia.
 
Vilniaus arkivyskupijos Carito informacija