Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas

Pagrindinis Carito įspūdžiai iš Kyjivo: renginio įrašas
 
Kiek likę vilties Ukrainoje nesibaigiant kruvinam karui? Kaip šiandien gyvena Irpinės, Bučos, kitų Kyjivo priemiesčių žmonės, keturis kartus išgyvenę fronto linijoje? Kodėl būtent Caritas pasitelkiamas greitajai pagalbai išvadavus kaimus ir miestelius? Ko ten gyvybiškiausiai trūksta vietiniams? Okupantai palieka užminuotas teritorijas, bet ne tik. Ką dar?  
 
Apie tai liepos 26 dieną, trečiadienį 15-16.30 val. nuotoliniame renginyje „Carito įspūdžiai iš Kyjivo" pasakojo iš Ukrainos grįžę: Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio sielovadai, arkivyskupas Lionginas Virbalas, Lietuvos Carito Tarybos pirmininkas, diakonas Arūnas Kučikas, Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Vilniaus arkivyskupijos Carito kapelionas kunigas Žydrūnas Vabuolas, Vilniaus arkivyskupijos Carito vadovės pavaduotoja Aida Karčiauskienė, Kauno arkivyskupijos Carito humanitarinės pagalbos koordinatorė Svajonė Lapiniauskienė ir Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Ieva Urbonaitė.
 
Pasiklausyti įrašo galite paspaudę nuorodą: https://www.facebook.com/caritaslt/videos/1257095854951524
 
 
 
Gavėnios sekmadienį tikintieji paaukojo per 260 tūkst. eurų
 
Į Kyjivą Carito Lietuvoje atstovai vyko ne tik susitikti su vietos karitiečiais, palaikyti juos, bet ir perduoti Lietuvos žmonių paramos.
 
Lietuvos ambasadoriaus priėmime Valstybės dienos proga. Lietuvos Carito nuotr. 
 
Lietuvos vyskupų kvietimu pirmą gavėnios sekmadienį bažnyčiose tikintieji Ukrainai paaukojo 262 719 eurus. Įmonės, pavieniai asmenys, bendruomenės, mokyklos ir kiti geradariai per Caritą Ukrainai pervedė dar 37 012 eurų, taigi, iš viso Lietuvos Caritas Ukrainos Caritui perdavė 300 tūkst. eurų piniginės paramos, o daiktinę organizuos pagal vizito Kyjive metu išsakytus pagalbos žmonėms poreikius.
 
„Esame labai dėkingi Lietuvos žmonėms, kad nepavargsta remti Ukrainos, pagal išgales dalijasi tuo, ką turi. Iš viso nuo karo pradžios per Lietuvos Caritą surinkta daugiau nei milijonas eurų ( 1 129 731 eur), į skirtingus Ukrainos regionus išgabenta 20 vilkikų reikalingiausių daiktų ir maisto. Per vietinį Caritą Ukrainoje ir kitus partnerius Lietuvos žmonių paaukota parama pasiekė Severodonecką, Lvivą, Mostyską, Odesą, Kyjivą, Poltavą, Mykolajevą, Volynę, Dniprą, Donetską“, - vardijo Lietuvos Carito vadovė, pridurdama, kad iš Lietuvos į Ukrainą gabentos paramos krovinių vertė – apie 650 tūkst. eurų.
 
Kviečiame pasižymėti nuotolinio renginio datą, registruotis į jį el paštu. caritas@caritas.lt ir dalintis informacija su visais, kam gali būti įdomu!
 
Lietuvos Carito informacija