Caritas Metų geriausieji: įteiktos nominacijos vyskupijoms

Pagrindinis Caritas Metų geriausieji: įteiktos nominacijos vyskupijoms
Lietuvos Caritas nuotr.
Baigiantis 2022-iesiems, kurie Seimo sprendimu paskelbti Savanorystės metais, Lietuvos Caritas į Padėkos šventę sukvietė savanorius bei darbuotojus iš visos Lietuvos ir pagarsino Caritas metų geriausiuosius! 
 
Nominacijas vyskupijų Caritams skelbė Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė. Apdovanojimus teikė Caritas globėjas arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.
 
Metų ŠUOLIS – Šiaulių vyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Jie atkakliai stiprino ne tik bendruomeninį, bet ir institucinį Caritą, pastebėdami ir atliepdami senyvo amžiaus žmonių, ligonių, neįgaliųjų ir jų šeimų poreikius artimiausioje aplinkoje. Per pastaruosius kelerius metus, aktyviai bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis, šios vyskupijos karitiečių pajėgos integraliai pagalbai į namus teikti Šiaulių mieste išaugo net 40 kartų.
Esate pavyzdys, kad lašas po lašo – ir akmenį pratašo!
 
Metų PROVERŽIS – Telšių vyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Jei naudojatės socialiniais tinklais, negalėjote nepastebėti – šios vyskupijos Caritas dekanatuose ir parapijose tiesiog šėlsta! Kas kartą iš naujo žavi ir stebina, ko tik nesugalvoja karitiečiai, kad sutelktų lėšų vargstantiems, kad įtrauktų į savanorystę jaunų ir vyresnio amžiaus savanorių, kad žemėje, kuri – ne rojus, būtų kuo daugiau Dangaus. Per pastaruosius metus šioje vyskupijoje Caritas pajėgos ne tik išaugo kelis kartus, bet ir pagalbos taiklumas buvo stebinantis!
 
Metų UŽMOJIS – Vilkaviškio vyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Nepaisant ribotų resursų, šios vyskupijos Caritas užsimojo imtis neišbandytos, bet labai svarbios naujos veiklos – mažinti senjorų technologinę atskirtį, kuri buvo aiškiai atpažinta prasidėjus pandemijai. Ir nors projekto startas strigo sunkiai susirgus už jį atsakingai karitietei, jis įvyko! Be to ir kolegė nebuvo pamiršta: karitiečiai irgi aukojo jai kraujo, paliudydami, kad ne tik vargstančių kitų, bet ir savų bėdoje nepaliekame.
Kai vienas už kito kaip už mūro – esame nenugalimi!
 
Metų POKYTIS – Panevėžio vyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Po daugelio lyderystės metų ilgametį šios vyskupijos Caritas vadovą pakeitė naujas žmogus. Su naujomis idėjomis, užmojais, savu veikimu. Jaunas vynas į naujus vynmaišius! Pasikeitimai, vykę Panevėžio vyskupijos Carite nepristabdė veiklų bei iniciatyvų visos vyskupijos mąstu, priešingai – dekanatai šauniai darbavosi ir su pasitikėjimu priėmė naują vadovą, pasiruošę toliau keliauti kartu. Drąsinkime, kuo galime – padėkime ir prisidėkime. Kiekvieną dieną pirmyn!
 
Metų STARTAS – Kauno arkivyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Prieš sėjant gerai įdirbti žemę – gero derliaus sąlyga. Ir nors daugybė šios vyskupijos Caritas įsipareigojimų bei darbų sėkmingai tęsėsi, prieš ruošiantis naujam startui komanda nutarė stabtelėti, grįžti prie Caritas ištakų. Pasitikrinti, ar tuo keliu einama. Ar visi – apie tą patį. Apmąstyti, o paskui veikti išvien kaip dera Caritui – dėl kiekvieno vargstančio, susitinkant veidas į veidą su konkrečiu žmogumi. Ir taip kiekvieną dieną. 
 
Metų STABILUMAS – Kaišiadorių vyskupijos Caritas
Lietuvos Caritas nuotr.
Už šios vyskupijos Carito vairo šiemet taip pat stojo naujas žmogus, tačiau bendruomeninis Caritas įvairiose vyskupijos parapijose stabiliai veikė atliepdamas vietos bendruomenių poreikius. Kasdieniai artimo meilės darbai, savanorių pasišventimas padedant vargstantiems, gebėjimas pamatyti ir mažinti stokas artimiausioje aplinkoje, pasišventęs tarnavimas mažiausiajam užtikrino darbų tęstinumą. Pokyčių laiku tai teikė stiprybės ir stabilumo visam Caritui vyskupijoje.
 
Metų inovatoriai – Vilniaus arkivyskupijos Caritas
Lietuvos Carito nuotr.
Ši vyskupija ryžtingai ėmėsi inovacijų stiprindama pagalbą sunkumus patiriančioms šeimoms, palaikydama Ukrainos ir Lietuvos šeimų bendrystę. Ieškojo sprendimų, kaip padėti priverstinai migravusiems ir atsidūrusiems socialinėje atskirtyje integruotis į visuomenę. Jie neabejotini inovatoriai ir komunikacijos srityje – kaip reikiant pasistengė, kad Caritas vardas, veiklos, karitiečių veikimo motyvai bei principai būtų pristatomos taikliai, stipriai ir plačiai.
 
Caritas stiprybė – beveik 4 tūkst. savanorių
 
Padėkos Caritas savanoriams šventėje, kuri Vilniuje surengta baigiantis Savanorystės metams, dalyvavo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petar Rajič, kardinolas Sigitas Tamkevičius, arkivyskupai Gintaras Grušas ir Kęstutis Kėvalas, vyskupai Rimantas Norvila ir Arūnas Poniškaitis, karitiečius sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras, anksčiau – Vilniaus arkivyskupijos Carito vadovas, Seimo narys Linas Kukuraitis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, Carito bendruomenė, bendražygiai ir draugai.
 
Caritas stiprybė – beveik 4 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje. Vyriausiai –  greitai 90, jauniausias – dar tik gims, bet jau turėdamas savanorystės patirties, nes mama aktyvi savanorė.
 
Pasaulinė katalikiška Caritas organizacija humanitarinę pagalbą vargstantiems teikia nepriklausomai nuo jų religijos, amžiaus, lyties, ar kitų skirtumų. Caritas Lietuvoje yra sukūręs vaikų dienos centrų ir pagalbos šeimai tinklą, atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančius aprūpina maistu, drabužiais ir kitais daiktais, įgyvendina programas patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padeda integruotis į visuomenę.
 
Vien per praėjusius metus Caritas Lietuvoje pagalbos sulaukė apie 40 tūkst. žmonių.
 
Lietuvos Caritas informacija