Birželio 7 d. įvyks konferencija Seime skurdo politikos klausimams aptarti

Pagrindinis Birželio 7 d. įvyks konferencija Seime skurdo politikos klausimams aptarti
Skurdas yra vienas didžiausių iššūkių mūsų visuomenės ateičiai. Jau šiandien reikalinga kryptinga  socialinė  politika, investicijos ir sutelktos visuomenės pastangos, sprendžiant šią kompleksinę problemą.
 
Lietuvos Caritas kartu su LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu birželio 7 d. organizuoja konferenciją Seime „Skurdo mažinimo politikos kryptys ir veikėjai: kaip įveiksminti/atgaivinti   bendruomenės išteklius?“. Konferencijos vieta - Gedimino pr. 53, Vilnius, Lietuvos Respublikos Seimas, Konstitucijos salė, III a. Konferencijos pradžia nuo 10 val.
 
Šiandien, kaip vieną iš prioritetinių Vyriausybės politikos sričių, galime atpažinti ir skurdo bei socialinės atskirties mažinimą. Remiantis Europos Caritas organizacijos patirtimi tvari socialinė politika turėtų būti plėtojama šiomis kryptimis: stiprinant šeimą ir jos artimiausią aplinką (bendruomenę), kuriant tinkamai apmokamo darbo galimybes ir plėtojant socialinės apsaugos sistemą. Caritas ir kitų skurdo mažinimo srityje veikiančių organizacijų sėkmingam veikimui svarbus glaudus bendradarbiavimas su valdžios institucijomis, leidžiantis veiksmingiau panaudoti turimus išteklius teikiant pagalbą labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams.
 
Konferencija skirta:
- aptarti dabartinės Vyriausybės programos esmines skurdo mažinimo nuostatas;
- susipažinti su Europos Caritas patirtimi ir įžvalgomis apie Europos šalių skurdo mažinimo politikos kryptis;
- aptarti Caritas, Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, vaidmenį ir galimybes aktyviai įsitraukti į skurdo mažinimo politikos priemonių stebėseną, ekspertinį konsultavimą ir įgyvendinimą.
 
Konferencijoje dalyvaus: pirmą kartą Lietuvoje viešintis Europos Caritas generalinis sekretorius Jorge Nuño Mayer, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Lietuvos vyskupų konferencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas vyskupas Kęstutis Kėvalas, Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas prof. dr. Boguslavas Gruževskis, Skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė, LR Seimo, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų institucijų atstovai.