Bendros savanorių pajėgos – Raudonojo Kryžiaus, Carito ir Maltiečių – padės savivaldybėms vakcinacijos procese

Pagrindinis Bendros savanorių pajėgos – Raudonojo Kryžiaus, Carito ir Maltiečių – padės savivaldybėms vakcinacijos procese
 Nuotrauka Raudonojo Kryžiaus savanorės Dovilės Balčiūnaitės-Svirskės Nuotr. RK savanorės Dovilės Balčiūnaitės-Svirskės
 
Didžiosios Lietuvos humanitarinės organizacijos – Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas ir Maltiečiai – apjungia jėgas, kad padėtų Lietuvos miestams vakcinacijos procese.
 
Bendrą savanorių pajėgų darbą vakcinacijos laikotarpiu koordinuos Raudonasis Kryžius, tačiau skiepijimo procese dalyvaus visų trijų organizacijų savanoriai – priklausomai nuo to, kiek konkrečiame mieste prireiks savanorių pajėgų, ir kiek jų galės suteikti kiekviena iš organizacijų.
 
Lietuvos savivaldybėms yra išsiųsti pasiūlymai pasitelkti savanorius savo miestų poliklinikose ar kitose įstaigose, ir tokiu būdu nuimti dalį koordinacinių darbų nuo medicininio personalo.
 
Kai kurių miestų savivaldybės jau atsiliepė į pagalbos siūlymą – pavyzdžiui, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Lazdijuose bei Alytuje savanoriai jau pradėjo darbą. Jie pasitelkiami į pagalbą, registruojant gyventojus vizitui dėl skiepo: skambina gyventojams, kuriems pagal nustatytus prioritetus šiuo metu priklauso skiepas, ir derina vizito laiką į polikliniką. Taip pat savanoriai padeda valdyti srautus vakcinacijos vietose (padeda užpildyti reikiamus dokumentus, matuoja temperatūrą, palydi iki reikiamo kabineto) bei suteikia palydėjimo/pavėžėjimo paslaugas vyresnio amžiaus ar neįgaliems asmenims, kurie nori skiepytis, tačiau patys negali atvykti ir neturi artimųjų, galinčių juos pavėžėti.
 
„Šiuo metu vakcinacijos procese jau dirba daugiau kaip 120 savanorių, ir jie padeda medikams 11-oje gydymo įstaigų. Tačiau prasidėjus masinei vakcinacijai, tų rankų tikrai reikės gerokai daugiau. Tad mes džiaugiamės, kad galime suremti pečius su bičiuliškomis organizacijomis – Lietuvos Caritu bei Maltiečiais, ir kartu prisidėti prie pagalbos valstybei šiuo sudėtingu laiku“, – sakė Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.
„Pandemijos sukelti iššūkiai stipriai suvienijo skirtingas pajėgas – valstybė, savivaldybės, verslas, NVO, ir piliečiai pradėjo itin intensyviai darbuotis kartu, kad padėtų vieni kitiems. Vakcinacijos procesas tik įsibėgėja, taigi toliau veikti kartu yra būtina, o ir veiklos tikrai bus. Kartu esame stipresni, todėl galime dar daugiau žmonių palydėti į savanoriškos veiklos patyrimus bei tuo pačiu pagelbėti savivaldybėms“, – kalbėjo Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė.
 
„Nevyriausybinių organizacijų indėlis mūsų valstybėje yra itin svarbus – tuo įsitikinome, prasidėjus pandemijai. Kartu su Raudonojo Kryžiaus Draugija ir Caritu jau sujungėme gretas organizuojant savanorius įvairiose globos įstaigose ir ligoninėse. Džiugu, kad šis bendradarbiavimas tęsiasi. Svarbiausia dabar – sujungti mūsų visų jėgas, dirbti kartu, suteikti medikams ir valstybei pagalbą, kad kuo greičiau galėtume grįžti prie taip laukiamo įprasto gyvenimo!“, – sakė Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė direktorė Dalia Kedavičienė.
Vakcinacijos proceso metu svarbu suteikti gyventojams rūpimą informaciją – jiems kyla klausimų dėl to, kuria vakcina bus skiepijami, kokios galimos reakcijos į skiepą, ką daryti, jeigu pajus stipresnius simptomus. Į visus šiuos klausimus savanoriai atsako apmokyti gydymo įstaigos personalo, o iškilus rimtesnėms abejonėms, visuomet pataria dar pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.
 
Pasak savanorių, didesnė senjorų dalis skiepijasi noriai – jie pasiilgę bendravimo su jaunesniais šeimos nariais ir tikisi, kad pasiskiepiję galės bendrauti dažniau. Tačiau išgirstama ir nemažai abejonių – ar verta skiepytis, jei turi gretutinių ligų (kai kurie senoliai baiminasi komplikacijų, nors būtent jiems ta vakcina yra itin svarbi), kuo skiriasi viena vakcina nuo kitos ir t.t.
 
Jeigu ir jūs norite padėti savo miestui masinės vakcinacijos metu, Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas ir Maltiečiai kviečia prisijungti prie jų savanorių.
 
Į Lietuvos Caritas savanorių rezervą galite užsirašyti paskambine telefonu + 370 (67) 44 13 93
Rezervo savanoriai bus kviečiami padėti valstybei ne tik epidemijos metu, bet ir kitų kritinių situacijų atvejais.
 
 
Daugiau informacijos:
Domas Antanas Raižys, Lietuvos Caritas komunikacijos atstovas,
Tel.nr. +370 (67) 46 60 49;  El.paštas: info@caritas.lt