Apie pagalbą bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims: registracija į konferenciją

Pagrindinis Apie pagalbą bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims: registracija į konferenciją
 
Lapkričio 22 d., 9.30 val. Kolpingo kolegijoje Kaune (Raguvos g. 7) prasidės konferencija „Pagalba bausmės vykdymo sistemos paliestiems asmenims“, į kurią maloniai kviečiame registruotis internetu iki lapkričio 15-osios“ https://forms.office.com/e/SQLxP164sG .
 
Konferencijoje tėvystės patirtis atliekant laisvės atėmimo bausmes apžvelgs dr. Virginija Klimukienė iš Lietuvos kalėjimų tarnybos. Apie nematomas nusikaltimo aukas bei įkalinimo padarinius šeimos nariams kalbės Edita Parham iš Vilniaus arkivyskupijos Carito. Temą „Kas lieka bausmės šešėlyje? Artimųjų patirtys praktikoje“ atskleis Renata Dubauskė iš Kauno arkivyskupijos Carito.
 
Pirmą konferencijos dalį baigs diskusija „Nuteistųjų artimųjų išgyvenimai - kokia pagalba reikalinga?“, moderuojama dr. Neringos Kurapkaitienės.
 
Nuotr. iš Nuteistųjų konsultavimo centro paskyros feisbuke
 
Po pietų pertraukos Simon Schwarz iš Vilniaus arkivyskupijos Carito pristatys asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmes, socialinės integracijos. Tvarkos aprašo atsiradimo istoriją primins Raimonda Čižauskaitė, atstovaujanti viešajai įstaigai Gerumo darbai.
 
Pranešimą „Treji socialinio darbo metai kalėjimuose ir savivaldybėse: ar jau išmokome bendradarbiauti?“ skaitys Tautvydas Vencius iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Reintegracijos paslaugų gavėjų patirtimi dalinsis Aistė Natkevičiūtė iš Vilniaus arkivyskupijos Carito.
 
Popietinę pasisakymų dalį baigs diskusija „Nuteistųjų integracija Lietuvoje - perspektyvos ir iššūkiai“, kurią moderuos dr. Justinas Sadauskas, o visą konferenciją apibendrins Kauno arkivyskupijos Carito vadovas Arūnas Kučikas.
 
Tikslas – kad atlikusieji bausmę gyventų be nusikaltimų
 
Pasak konferencijos moderatorės - sielovados bausmių vykdymo vietose programos koordinatorės Militos Žičkutės-Lindžienės, Carito organizacija daugiau nei dvidešimt metų siekia, kad teisti asmenys turėtų galimybę po bausmės atlikimo grįžti į visuomenę ir gyventi gyvenimą be nusikaltimų.
 
Sielovados bausmių vykdymo vietose programos koordinatorė Milita Žičkutė-Lindžienė
 
Vilniaus ir Kauno arkivyskupijos karitiečiai daug dėmesio skiria ir laisvės atėmimu nubaustų žmonių artimiesiems – vaikams, sutuoktiniams, mamoms, tėčiams, kitiems baudžiamiems be realios kaltės, kurie mūsų visuomenėje ne tik stigmatizuojami, bet ir patiria dvasinių, materialinių, daug kitų iššūkių.
 
Atsiliepdami į nuteistųjų artimųjų patiriamus sunkumus, Vilniaus ir Kauno arkivyskupijų Carito darbuotojai ir savanoriai ieško būdų mažinti žalą. Tam pasitarnauja programa „Bausmės šešėlyje“, skirta nuteistųjų artimiesiems: https://bausmesseselyje.lt/
 
Bausmių paliesti 25 tūkst. žmonių
 
Kaip rodo statistika, Lietuvoje bausmių už padarytus nusikaltimus paliesti maždaug 25 tūkst. žmonių.
 
Teistiems ir grįžusiems iš įkalinimo įstaigų Caritas teikia socialinę, teisinę, psichologinę pagalbą, organizuoja įvairius užsiėmimus įkalinimo įstaigose.
 
Sielovadinės tarnystės tikslas – atkurti ir stiprinti nuteistųjų orumą, prisidedant prie teigiamų pokyčių šių žmonių gyvenimuose, palaikyti ir padėti bausmės šešėlyje atsidūrusiems suaugusiems ir vaikams.
 
„Suprantame, kad negalime pakeisti  nusikaltimus padariusių asmenų praeities, tačiau teikdami pagalbą mes skatiname ir siekiame, kad asmenys, išėję į laisvę, pakartotinai nenusikalstų, o norėtų, gebėtų ir turėtų sąlygas dorai gyventi laisvėje“, – sako sielovados bausmių vykdymo vietose programos koordinatorė M. Žičkutė-Lindžienė.
 
Pagal organizatorių informaciją parengė Lietuvos Caritas