Vyskupijose

Pagrindinis Vyskupijose

Emilės savanorystė, kvepianti vašku ir šaltibarščiais

Emilės savanorystė, kvepianti vašku ir šaltibarščiais Tai ji dekoravo šaltibarščių žvakes, graibstyte graibstytas festivalyje „Vilnius Pink Soup Fest 2025“! Emilė – viena iš nuostabių Caritas savanorių. Jos kelias į Vilniaus arkivyskupijos Carito Žvakių dirbtuves prasidėjo ieškant prasmingo būdo praleisti laisvą laiką darbo paieškų metu. Emilė susisiekė su savanorių koordinatore... ir netrukus jos dienos pradėjo kvepėti parafinu bei bičių vašku.

Kitu kampu: Bialystoko Caritas ir senjorų „maratonas“ Žemaitijoje

Kitu kampu: Bialystoko Caritas ir senjorų „maratonas“ ŽemaitijojeAsmeninis augimas, mokymasis mokytis, kaip ir pilietiškumo, daugiakalbystės , kultūrinio sąmoningumo bei raiškos ugdymas aktualus ne tik jauniems. O kad senjorai – atviri patirtims, puikiai atskleidė Bialystoko arkivyskupijos Carito inicijuotas vizitas į Telšių vyskupiją. 22 Bialystoko Šv. Kazimiero ir Dievo Gailestingumo parapijų senjorų klubo nariai birželio 15–20 dienomis viešėjo Žemaitijoje pagal „Erasmus+“ projektą, kuris skirtas vyresnio amžiaus žmonių socialinių, kultūrinių, pilietinių bei daugiakalbystės kompetencijų ugdymui.

Tauragės Carito vaikų dienos centre – saugu ir linksma: prie to prisidėti gali kiekvienas

Tauragės Carito vaikų dienos centre – saugu ir linksma: prie to prisidėti gali kiekvienas Tauragės Carito vaikų dienos centre „Esi laukiamas“ kasdien lankosi apie penkiolika vaikų, tačiau vasarą jų skaičius išauga kone dvigubai. Po pamokų vaikų dienos centras tampa ne tik užuovėja – jis tampa vieta, kurioje vaikai gali patirti tai, kas jiems nepasiekiama. Dauguma jų auga šeimose, kurios negali suteikti nei įvairaus laisvalaikio, nei priemonių, reikalingų namų darbams atlikti. Visgi Tauragės Carito vadovė Vitalija Šlepavičienė tiki, kad kiekvienas vaikas nusipelno tikros, turiningos vaikystės.

Visaginas nestabdo: subūrė Jaunojo Carito grupę

Visaginas nestabdo: subūrė Jaunojo Carito grupęVisaginas nestabdo – metų sandūroje įkūręs Caritą, startavo su jaunojo Carito programa! Maži darbai su didele meile keičia pasaulį, – Visagino jaunimą įsitrakti į Jaunąjį Caritą kvietė jo iniciatoriai – Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus parapijos bendruomenė su klebonu priešakyje.   Prie šios iniciatyvos prisijungė ir pagrindines pareigas prisiėmė savanorė Egidija – atsakingoji animatorė, bei parapijos vikaras kun. Edgar J. Šostak – lydintis dvasininkas.

Vasaris – trumpiausias mėnuo, bet vaikai spėja viską!

Vasaris – trumpiausias mėnuo, bet vaikai spėja viską!Vasaris – trumpiausias metų mėnuo. Bet jei lankai vaikų dienos centrą, gali spėti viską! Lietuvos Carito vaikų dienos centrų koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė užklausė kolegų, koks buvo antrasis šių metų mėnuo mažiesiems ir paaugliams, lankantiems 39 Carito globojamus vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje, ir įsitikino, kad nuobodu tikrai nebuvo.

Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose Marijampolėje

Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose MarijampolėjeLiepos 13-ąją Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose – maldos už artimo meilės liudytojus diena, kurioje, tradiciškai laukiami visi karitiečiai. Kartu melsimės už Carito bendradarbius, savanorius ir visus tikėjimo bei meilės liudytojus. Taip pat dėkosime už Carito Lietuvoje atkūrimą prieš 35 metus, pagerbdami prie organizacijos ištakų buvusius šio krašto žmones.

Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės

Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnėsKad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės, ne tokios vienišos stokojantiems, sergantiems, artimųjų neturintiems žmonėms. Su tokia intencija visą gavėnią Carito savanoriai ir darbuotojai rinko ilgo galiojimo maisto produktus, lankė senelius, sunkiau gyvenančias šeimas, kitų iššūkių patiriančius žmones.

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupu

Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupuNeįgalieji ir jų artimieji labai laukė tokios pagalbos ir ji pasiteisina su kaupu, - akivaizdu Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotojai Giedrei Volff. Marijampolėje vien per Caritą asmeninę pagalbą gauna 23 specialiųjų poreikių žmonės, kasdienėje buityje jiems padeda, į kultūriniu renginius, užimtumo veiklas, darbą lydi 12 asmeninių asistentų.

Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis

Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis Rugsėjo mėnesį Tauragėje ir Klaipėdoje vyko konsultacijos Caritas savanorių komandoms tema: "Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis". Juos vedė psichologė Eglė Ramanauskaitė. Mokymus organizavo Telšių vyskupijos Caritas.        

Caritas – svajonių iš(si)pildymo vieta

Caritas – svajonių iš(si)pildymo vieta Tai buvo didžiulius iššūkis ir išbandymas mums, Carito žmonėms... Išgirdome ukrainiečių vaikučių mamų prašymus padėti rasti galimybę ir vietą jų vaikams, pasibaigus mokslo metams, saugiai praleisti vasaros laiką, kad jos, mamos, ramia širdimi galėtų tęsti savo darbinę veiklą. Išgirdome... ir argi galėjome neprisidėti prie šios problemos išsprendimo? Kauno arkivyskupijos Carito ir Lietuvos Carito sutelktų pastangų dėka dovanojome šiems vaikams saugią ir turiningą vasarą.

Susitikau su savo senatve

Susitikau su savo senatve Dalindamasi patirtimi, kaip susitaikė su savo senatve, Carito savanorė Vidutė Rupšlaukienė viliasi, kad jos liudijimas bus priimtas ne kaip pasipuikavimas: „Tiesiog noriu, kad seni, pagyvenę žmonės galėtų siekti daugiau ir jaustis reikalingais“, – sako ką tik sielovadinės rūpybos bei socialinio darbo studijas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje baigusi šilutiškė 2 sūnų mama ir 6 anūkų močiutė. Dar ji globoja ir depresija sergančią moterį. Kaip sako karitietė, būtent senatvėje išsisprendžia klausimas, turime namus ar ne, ir kur juos surandame.

Be penkių minučių – nuolatinis diakonas: mintys prieš šventimus

Be penkių minučių – nuolatinis diakonas: mintys prieš šventimus Diakono šventimų išvakarėse Lietuvos Carito Taryboje pasveikinę Kauno arkivyskupijos Carito vadovą, Carito Tarybos pirmininką Arūną Kučiką, paprašėme  tarti keletą žodžių apie nuotaikas prieš šventę, kad pašaukimo išsipildymo džiaugsmu kuo plačiau galėtume pasidalinti su visa Carito bendruomene Lietuvoje.

Kaip padėti sergantiems epilepsija? Tarptautinė LSMU ir Carito konferencija Kaune

Kaip padėti sergantiems epilepsija? Tarptautinė LSMU ir Carito konferencija Kaune Kaip padėti sergantiems epilepsija suaugusiems ir vaikams, kurių Lietuvoje yra per 20 tūkst., Lietuvos ir Vokietijos medikai, socialiniai darbuotojai bei sveikatos sistemos architektai sprendimų ieškojo tarptautinėje konferencijoje „Kitas ir būti kitokiu sergant epilepsija: psichosocialinio konsultavimo iššūkiai“, Carito Epilepsijos psichosocialinio centro dešimtmečio proga surengtoje Kaune.

Be IT – it be rankų. Carito jaunimas ėmė mokyti senjorus

Be IT – it be rankų. Carito jaunimas ėmė mokyti senjorusSudėtingu pandemijos laikotarpiu, kuris, ačiū Dievui, jau praeitis, senjorams iššūkis buvo ne tik fizinė, bet ir staiga išryškėjusi skaitmeninė atskirtis. Stokojantieji elementarių informacinių technologijų (IT) žinių, neturintieji išmaniųjų įrenginių negalėjo susisiekti su artimaisiais, registruotis pas gydytojus ir kt. Taigi, Caritas ėmėsi iniciatyvos šią atskirtį mažinti. IT mokymuose Ukmergėje, Jurbarke, Kėdainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Šakiuose ir Lazdijuose jau dalyvavo 120 vyresnio amžiaus žmonių. Senjorus mokė 35 jauni Carito savanoriai.

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas Severodoneckui

Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas SeverodoneckuiKiekvieną dieną keliamės ir gulamės su mintimi, kaip galėtume padėti mūsų broliams ir seserims, patiriantiems karo siaubus Ukrainoje. Protu sunku suvokti, ką išgyvena karo aukos. Karo aukos – tai dalyvaujantys mūšiuose, karo aukos – besigūžiančios slėptuvėse, karo aukos – gaminančios maistą kovojantiems, karo aukos – palikusios savo namus ir artimuosius. Vienodai skaudu dėl visų. 

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybės

Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybėsMūsų humanitarinės pagalbos krovinys, kuriam daiktus ir priemones aukojo Lietuvos žmones, į Rytų Ukrainos Severodonecko miestą, išvažiavimo pažymėtas solidarumo, palaikymo ir broliškos meilės ženklu – stilizuota širdimi Ukrainos vėliavos fone.  

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčia

Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčiaEsant tokiai neramiai situacijai, norisi ir šiek tiek pasidžiaugti – gebėjimu dalintis, vienytis ir įsitraukti į artimo meilės darbus. Šiandien Kauno arkivyskupijos Carite pradėjome ruošti humanitarinius paketus nuo karo iš Ukrainos bėgančioms šeimoms, kad tai bent šiek tiek palengvintų jų būtį.

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti

„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti Šiaulių vyskupijos Caritas, atkreipdamas dėmesį į tai, kad daug žmonių Lietuvoje patiria emocinius ir fizinius sunkumus, tačiau nedrįsta kreiptis pagalbos, ėmėsi įgyvendinti projektą „Gyvenimo spalvos“. Jame gali dalyvauti 60 metų ir vyresni šiauliečiai, kurie nedirba arba jų darbinė veikla yra besibaigianti. 

Išgelbėti pasaulį kantrumu

Išgelbėti pasaulį kantrumuŠiais metais esame pakviesti į tarpusavio įsiklausymo pratybas, kaip sako popiežius Pranciškus. Ko šiose pratybose galime išmokti iš Carito vykdomos išklausymo tarnystės, kuri ne vienerius metus keliose Lietuvos parapijose atliepia vieną iš ryškiausių skurdo formų – atskirtį ir vienišumą? 

Jaut­rių ir gai­les­tin­gų šir­džių ve­ly­ki­nė „šva­ros ak­ci­ja”

Jaut­rių ir gai­les­tin­gų šir­džių ve­ly­ki­nė „šva­ros ak­ci­ja” Šven­tų An­ge­lų Sar­gų pa­ra­pi­jos „Ca­ri­to“ tar­nys­tės varg­šams pan­de­mi­ja ne­nu­trau­kė. Tie­sa, „Ca­ri­to“ du­rys už­da­ry­tos, veik­la tei­kia­ma ki­to­mis for­mo­mis – sau­ges­nė­mis, nes vargs­tan­čiuo­sius ka­ran­ti­no lai­ko­tar­piu dar la­biau už­griu­vo bė­dos. Sto­ko­jan­tie­ji mais­to jį iš­si­ne­ša vien­kar­ti­niuo­se in­duo­se ar pa­ke­tuo­se, dra­bu­žiai jų pra­šan­tiems taip pat pa­ren­ka­mi ir įtei­kia­mi per nuo­to­lį. Į čia dir­ban­čių sa­va­no­rių ge­ru­mą su­tel­pa ne tik ma­te­ria­li­nė pa­gal­ba mais­tu, dra­bu­žiais, bet ir ne­pa­vargs­tan­tis jų ge­bė­ji­mas my­lė­ti žmo­nes šir­di­mi, ne­įver­ti­nus jų nuo­po­lių, sil­pnų vie­tų, ne­tei­siant, ne­ap­kal­bant. Pri­ar­tė­jus Šv. Ve­ly­koms, sa­va­no­riai, at­si­klau­sę Aly­taus nak­vy­nės na­mų va­do­vy­bės, su­ren­gė „šva­ros ak­ci­ją“ pir­ma­me šių na­mų aukš­te, to­se pa­tal­po­se, kur at­mo­sfe­ra sun­kiai nu­sa­ko­ma.

Epilepsija sergantieji: norime būti kaip visi

Epilepsija sergantieji: norime būti kaip visiEpilepsija – tai lėtinė centrinės nervų sistemos liga, kuria serga 0,7 proc. planetos gyventojų. Manau, ne vienas, išgirdęs, kad žmogus serga šia liga, suklūsta, šiek tiek išsigąsta, nes pirmos mintys, šaunančios į galvą, būna: „O kas, jei dabar jam ar jai prasidės priepuolis ar neteks sąmonės? Ką tada man reikės daryti?“ Taip teigia patys sergantieji, kad su tokia aplinkinių reakcija jiems tenka susidurti.

Caritas bendruomenė Šiluvos atlaiduose

Caritas bendruomenė Šiluvos atlaiduoseRugsėjo 7-15 dienomis Šiluvoje vyksta Didieji Šiluvos atlaidai. Čia piligrimus pasitinka ir Caritas susitikimų palapinė, kurioje savanoriai su kava, arbata, šypsenomis bei pasakojimais apie organizacijos veiklas atvykstančiųjų laukia kiekvieną dieną.