Įvyko konferencija „Gerovės valstybės link - ar geru keliu einame“

Pagrindinis Įvyko konferencija „Gerovės valstybės link - ar geru keliu einame“

Rugsėjo 30 dieną LR Seime vyko konferencija „Gerovės valstybės link - ar geru keliu einame?“. Šios konferencijos iniciatoriai - Lietuvos Caritas drauge su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotoju Tomu Tomilinu.

Konferencijoje buvo aptarta gerovės valstybės samprata Bažnyčios socialinio mokymo kontekste; šeimos politikos aktualijos ir perspektyvos; nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių vaidmuo teikiant viešąsias (socialines paslaigas.

Konferencijoje dalyvavo: Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos vyskupų konferencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas vyskupas Kęstutis Kėvalas, LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Europos Caritas generalinė sekretorė Maria Nyman, Ukrainos Caritas prezidentas Andrij Waskowycz, savivaldybių, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų ir kitų institucijų atstovai.

Pranešimus konferencijoje skaitė: Lietuvos vyskupų konferencijos socialinių reikalų tarybos pirmininkas, vyskupas Kęstutis Kėvalas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto, Sociologijos ir socialinio darbo instituto docentė dr. Lijana Gvaldaitė, Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos atstovė dr. Ramunė Jurkuvienė, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros klausimais Aurelija Olendraitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, Kauno m. savivaldybės mero pavaduotoja dr. Rasa Šnapštienė, Lietuvos Caritas Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas, dr. Vygantas Malinauskas

Peržiūrėti konferenciją galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=TFU0a03no3o&fbclid=IwAR0hqWPvPJJMZrNVw7tPFybl2SqGiQxs8zAVHPC24qYVOM2_6sA28t8zKyk

Peržiūrėti spaudos konferenciją galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=dBoBrdL1O3M