Paaukok vaikams


Aukok Caritas„Socialiniai seminarai“ kvietė kurti realią pilietinę visuomenę

Gegužės 26 d. Kaune vyko Lietuvos „Caritas“ 2008-2011 metais įgyvendinto projekto „Socialiniai seminarai“ baigiamasis renginys. Jo akcentu tapo kun. Kęstučio Kėvalo paskaita „Moralinės laikysenos įtaka socialiniam ir ekonominiam visuomenės gyvenimui“ bei puikus smuikininkės Mildos Čepinskienės ir fortepijonu grojusios Loretos Haidari pasirodymas.

 

 

„Naudojantis Vakarų Europos katalikų veikloje pasiteisinusiu modeliu, siekėme suteikti teorinių žinių ir praktinių patirčių aktyviai savo bendruomenėse veikiantiems žmonėms. Seminarų metu paskaitas skaitė iškilūs paskaitininkai, tarp jų Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, buvęs VFR Socialinės apsaugos ir darbo ministras dr. Norbertas Bliumas, „Marijos radijo“ direktorius kun. Kęstutis Kėvalas “, - sveikindamas renginio dalyvius, sakė Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas.

 

Bažnyčios socialiniu mokymu paremto modelio esmė – parengti multiplikatorių grupes, kurios įgytą patirtį gebėtų pritaikyti savo aplinkos santykiuose, ypač profesinėje ir visuomeninėje veikloje. Projekte paskaitas skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė žinomi įvairių sričių ekspertai iš Lietuvos ir užsienio. Jie su seminarų dalyviais nagrinėjo platų temų spektrą, pradedant krikščioniškojo socialinio mokymo, verslo etikos, socialinės rinkos ir baigiant aktualia politikos, Europos Sąjungos ir globalizacijos įtakų bei reiškinių analize.

 

Vilniuje ir Kaune vykusių centrinių seminarų, regioninių konferencijų dalyviams – bažnytinių bendrijų, nevyriausybinių organizacijų, socialinės rūpybos, švietimo, savivaldos struktūrų atstovams – „Socialinių seminarų“ dėka įteiktas vertingas „darbo įrankis“ kuriant realią pilietinę visuomenę iš apačios ir į darbą, kurio už mus niekas kitas negali atlikti, įtraukiant religines ir civilines bendruomenes, savanoriškus piliečių sambūrius, įvairius gyventojų sluoksnius.

 

„Šiandien seminarų baigimo pažymėjimus įteikėme 28 žmonėms. Vertinga seminarų medžiaga buvo publikuota  leidinyje „Krikščionys už socialinį teisingumą“, kuris buvo įteiktas kiekvienam seminarų dalyviui. Tikime, kad jie taps aktyvūs savo bendrijų ir bendruomenių nariai, kurie paskatins teigiamas permainas siekiant socialinio dialogo tarp įvairių socialinių ir profesinių grupių“, -  sakė projekto vadovė Janina Kukauskienė.

 

 

„Socialinių seminarų“ projektas buvo finansuotas Vokietijos katalikų solidarumo su Vidurio ir Rytų Europos žmonėmis akcijos „Renovabis“ bei Lietuvos bičiulio, Vokietijos „Caritas“ sąjungos atstovo Pauliaus Šneiderio asmeninėmis lėšomis.

 

 

 

Lietuvos Caritas informacija

Caritas Lietuvoje 30 metų


Raskite mus!


Popiežiaus intencija gruodžio mėnesiui

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai